17.3.2017 otevřeno: 2021 x

Východní tabulce starších dorostenek kralují hráčky Hodonína

Tabulku východní části první ligy starších dorostenek vedou s devatenácti body házenkářky Hodonína. O pouhý bod za nimi zůstává Zlín, který si v rámci 16. kola „zatrénoval“ s velkou marodkou trápícím se družstvem Velké Bystřice. Olomouc sehrála poměrně vyrovnané utkání s Bohunicemi, kterým kvůli ubývajícím silám utekl především závěr druhého poločasu. S předvedenou hrou jsou spokojeni i ve Veselí nad Moravou.

Střelecky se opět prosadila nejlepší střelkyně ligy bohunická Natálie Svobodová (10 branek v zápase), zlínská Natálie Herbočková (10 branek), veselská Barbora Grabcová (9/1 branek), olomoucká Barbora Vavroušková (9/3 branek) a bohunická Kristýna Klossová (9 branek).

1. liga starších dorostenek - východ – 16. kolo

SHK Veselí n.M. - Sokol V. Meziříčí 35 : 27 (21 : 8)

Nejvíce branek: Grabcová Barbora 9/1, Melichárková Barbora 6, Kutálková Sabina 5/1 - Pospíšilová Markéta 7, Závišková Kateřina 7/4. Sedmimetrové hody: 7/7 - 4/4. Vyloučení: 4:2. Rozhodčí: Valášek, Vychodil. Diváci: 25.

Miroslav Slovák, trenér Veselí: „S výsledkem i výkonem děvčat jsem spokojený. Proti Velkému Meziříčí jsme chtěli vyhrát, což se nám povedlo. Zápas rozhodla první půlka. V té druhé už jsem dal prostor celému týmu.“

HC Zlín - SK Velká Bystřice 43 : 11 (17 : 5)

Nejvíce branek: Herbočková Natálie 10, Hubová Vendula 7/1, Koldová Kateřina 6/2 - Koudeláková Karolína 4/2. Sedmimetrové hody: 4/4 - 2/2. Vyloučení: 0:1. Rozhodčí: Kaufman, Procházka. Diváci: 28.

Milan Kufrik, trenér Velké Bystřice: „Do Zlína jsme kvůli zranění a nemocem odjeli pouze se sedmi hráčkami. I když se holky snažily, převaha soupeřek byla drtivá a neměli jsme šanci na úspěch. Pozitivem bylo jen to, že se nám nikdo další nezranil."

Olomouc - Tatran Bohunice 38 : 27 (16 : 15)

Nejvíce branek: Vavroušková Barbora 9/3, Bajerová Monika 6/1, Králová Kateřina 6 - Svobodová Natálie 10/1, Klossová Kristýna 9. Sedmimetrové hody: 4/4 - 1/1. Vyloučení: 2:2. Rozhodčí: Horák, Petruška. Diváci: 85.

Lubomír Krejčíř, trenér Olomouce: „Zejména v začátku utkání se děvčata potýkala s problémem přesného zakončování svých akcí, jejich střely často končily po nepřesnostech v zámezí mimo branku, nebo na tyčích. I proto se také celý první poločas hrála vcelku vyrovnaná partie. Jen několikrát se nám podařilo odskočit na větší než jednobrankový rozdíl, stále jsme však měli otěže ve svých rukách. Soupeř šel do vedení jen dvakrát na samém začátku utkání, většinou byl stav vyrovnaný nebo vedly domácí o branku. Do druhého poločasu jsme vstoupili se zvýšenou aktivitou a vzhledem k tomu, že soupeř také začal kupit chyby hlavně z důvodu narůstající únavy klíčových hráček, začal narůstat i brankový rozdíl, který se nakonec vyhoupl na jedenáct branek."