25.3.2017 otevřeno: 1168 x

Porubanky vyhrály v Partizánskem, v moravském měření zvítězily Olomoučanky

Házenkářky Zory Olomouc vezou dva body z Veselí a vylepšily si tak svou pozici v bojích o play-off, Porubanky vezou výhru z Partizánskeho. Bez bodů stále zůstává tým Bratislavy, který prohrál doma s výběrem Bemaca Prešov a v souboji dvou nejsilnějších slovenských týmů se z výhry nad Šaľou radovaly hráčky Michalovců, které potvrzují svou nadvládu nad interligovou tabulkou.

WHIL - 22. kolo

SHK Veselí nad Moravou – DHK Zora Olomouc 25:27 (13:17)

Veselanky nastoupily do utkání bez dvojice zraněných klíčových hráček Márie Olšovské a Jany Šustkové a zpočátku byla jejich absence znát. Postupem času ale domácí tým začal manko dotahovat a diváci viděli pohlednou a dramatickou házenou. Mimořádný výkon podala hostující Tereza Kubáčková, která se nakonec stala rozhodujícím jazýčkem na vahách. Olomoučanky si už před koncem první půle vypracovaly čtyřbrankový náskok a přes korekci Veselí ve druhé půli dovedly utkání do vítězného konce. V domácím dresu odehrála interligovou premiéru dorostenka Kateřina Klimešová, která se uvedla dvěma brankami.

Nejvíce branek: Novotná 8/3, Pastorková 4, Lukšíková 3 – Kubáčková 12/6, Fryčáková 4, Gajdošíková 3. Rozhodčí: Kosa, Švidernoch. Sedmimetrovéhody: 3/3-6/6. Vyloučení: 3:5. Diváci: 220.

Lubomír Hudák, trenér SHK Veselí nad Moravou: "Museli jsme změnit taktiku, protože absence Šustkové a Olšovské byly citelné. Nepouštěli jsme Olomouc do její hry, dobře jsme se vraceli. Obrana fungovala, i když z pravé strany jsme dostali hodně branek. Chci pochválit dorostenky, podaly solidní výkon."

Jan Bělka, trenér Zory Olomouc: "Jsem rád za dva body. Veselí šlo výkonnostně výrazně nahoru. Věděli jsme, že i když jim bude scházet nějaká klíčová hráčka, budou hrát i za ni. Holky bojovaly, vytknu jim jen zbytečné fauly, které soupeř využíval. Vyhráli jsme se štěstím."

Slavia Partizánske - Sokol Poruba 27:31 (16:17)

Sokol Poruba se dál veze na vítězné vlně. Po postupu v evropském poháru navázaly Porubanky úspěšně i v interlize, kde se po reprezentační pauze uvedly výhrou v Partizánskem. DOmácí se držely ve vedení sice po celý první poločas, před přestávkou ale Porubanky překlopily minimální vedení na svou stranu a nakročily k obratu. Dokonaly ho mezi 36. a 46. minutou, kdy využily oslabení Partizánskeho a ze stavu 19:23 zvýšily svůj náskok na 19:28. Slovenky už nedokázaly víc než nřpíznivé manko mírně zkorigovat, z utkání vyšly poraženy čtyřbrankovým rozdílem.

Nejvíce branek: Gerič 9, Michnová 9/2, Hollá 6 - Kostelná 8, Šviráková 6, Minarčíková 6, Marčíková 6/1. Rozhodčí: Sivák, Oťapka. Sedmimetrové hody: 2/2 - 1/1. Vyloučení: 3:2. Diváci: 200.

Slovan Dusľo Šaľa - Iuventa Michalovce 24:27 (12:13)

ŠKP Bratislava - Bemaco Prešov 18:30 (10:15)