31.10.2009 otevřeno: 693 x

Písek v pohárovém střetnutí podlehl Metalurgu

Písecké házenkářky dnes nastoupily k úvodnímu duelu třetího kola evropského poháru Challenge Cup. Jejich soupeřem byl makedonský celek Metalurg.

3.kolo Challenge Cupu

Písek – HC Metalurg (MKD) 27:33 (13:17)

Písku se nevydařil vstup do zápasu a když Metalurg zvyšoval v sedmé minutě na 6:2, vybral si domácí trenér Jan Salač oddechový čas. Ten jeho svěřenkyním prospěl a během šesti minut otočily pěti brankami skóre ve svůj prospěch na 7:6. V dalším průběhu mohly domácí hráčky svoje vedení i navýšit, ale k jejich škodě zahazovaly i vyložené šance a soupeř toho využil ve svůj prospěch, když do poločasu získal zpět čtyřbrankové vedení.

Po přestávce Písek dokázal ze soupeřova náskoku ukrojit a ve 46.minutě na rozdíl jediné branky 19:20. Dlouhých sedm minut pak ale domácí nedaly branku a soupeř toho opět využil k navýšení svého vedení. V dalším průběhu si udržoval pětibrankový náskok a za stavu 23:29 si trenér Salač opět vybral oddechový čas. Ten bohužel českému celku již k návratu do utkání nepomohl a nakonec soupeři Písek podlehl 27:33. Odveta se hraje za týden ve Skopje.

Sestava a branky Písku: Arnicanová, Vařečková – Vrabcová 3/2, Moravcová, Martenková 2, Luzumová 10, Veselá M., Ulrichová, Hemrová, Šichmanová, Stellnerová 2, Dvořáková 5, Krouská 4

Nejvíce branek Metalurgu: Bajramovská 13, Gjorgijevska D. 4, Gjorgijevska E. 4
Sedmimetrové hody: 5/3 – 2/2, vyloučení: 0 – 7, rozhodčí: Brehmer, Skowronek (POL), diváků: 300