29.3.2017 otevřeno: 1296 x

V předehrávce předposledního kola přetlačily Mostečanky Porubu

Házenkářky Sokola Poruba v předehrávce 25. kola WHIL podlehly týmu Mostu poměrem 22:28. Aktuální třiadvacáté kolo je na programu od pátku do neděle.

WHIL - 25. kolo

Baník Most – DHC Sokol Poruba 28:22 (11:12)

Utkání odstartovalo sérií nepřesností na obou stranách, první branku vstřelili hosté až ve 4. minutě utkání. I nadále se pokračovalo v nepřesné hře, skóre ale navyšovaly jen hráčky Baníku a poměrně rychle soupeři odskočily až na rozdíl pěti branek. Další série zaváhání na straně domácích ale umožnila soupeři stáhnout rozdíl a ve 22. minutě šly Porubanky poprvé do vedení. Skóre se stále přelévalo z jedné strany na druhou a do šaten se šlo s nejtěsnějším rozdílem ve prospěch Poruby. Druhý poločas otevřela Poruba a ve 36. minutě druhé půle už navýšila náskok na tři branky. Černí andělé ale zlepšenou obranou dokázali ve 47. minutě srovnat. Dalších pět minut se oba týmy přetahovaly o vedení, až v 53. minutě domácí soupeři definitivně odskočily na rozdíl dvou branek a do konce utkání svůj náskok už jen navyšovaly.

Nejvíce branek: Jeřábková 6, Mikulčík 5, Růčková 4/1, Míšová 4 - Kostelná 6, Šviránková 5/2, Konečná a Marčíková po 4. Rozhodčí: Opava, Válek. Sedmimetrové hody: 4/3 - 3/2. Vyloučení: 0:1. Diváci: 755.

Peter Dávid, trenér Baníku Most: „Byl to neuvěřitelně turbulentní zápas. Odstartovali jsme geniálně, měli jsme náskok 7:2, pak naše střelecká neschopnost zavinila, že se soupeři povedlo dostat se velmi rychle do hry. O poločasu jsme si řekli, že musíme začít hrát dynamičtější házenou, více rozházíme soupeřovu obranu a absolutně se nám to nepovedlo. Nakonec rozhodla naše velmi agresivní obrana v poslední části utkání, podržela nás i brankářka Dominika Müllnerová několika velmi důležitými zákroky. Teď nám vycházejí závěry utkání, s tím jsme měli dříve problémy. Jsme šťastní za výhru, protože jsme skutečně chtěli uhájit druhou příčku v Interlize. Při pohledu na závěrečné skóre se může zdát, že to byl jednoznačný zápas, ale naopak, bylo to velmi náročné utkání.“

Peter Olšavský, trenér Sokola Poruba: „Rozhodl závěr utkání, kdy jsme neproměnili nějaké šance, museli jsme trochu zariskovat, možná i na úkor sil s vysunutou obranou. Já jsem s výkonem děvčat spokojený, zase to bylo jako na houpačce, ale méně než minulý týden. Určitě jsem ale s našim výkonem spokojen.“