31.3.2017 otevřeno: 1930 x

Starším dorostenkám vládnou Most se Zlínem

Nejvyšší soutěže dorostenek mají za sebou sedmnácté kolo. Jak si vedly jednotlivé týmy a jak zápasy hodnotí jejich trenéři?

Sedmnácté kolo nejvyšší házenkářské soutěže starších dorostenek v západní část žádné překvapení nepřineslo. Stoprocentní stále zůstává DHK Baník Most, body si zaslouženě připisují i Sokol Vršovice a Slavia Praha. Žirovnice odvezla bod z Havlíčkova Brodu. Střelecky zazářila kobyliská Raková, slávistka Krausová a havlíčkobrodská Studená, všechny se do branek soupeřek protlačily shodně deset gólů.

1. liga starších dorostenek - západ – 17. kolo

Sokol Kobylisy - DHK Baník Most 26:28 (15:14)

Nejvíce branek: Raková Michaela 10/3, Tesařová Barbora 5 - Stříšková Adéla 7, Šípová Veronika 5/3. Sedmimetrové hody: 3/3 - 3/3. Vyloučení: 2:1. Rozhodčí: Ledvinka Lehký. Diváci: 57.

Jan Špaček, trenér Kobylis: „Byli jsme blízko k překvapivému výsledku. Bohužel se nám ho ale nepodařilo dosáhnout. Celý zápas byl vyrovnaný. Ve druhém poločase jsme se dostali do trháku o tři branky a tento náskok jsme si drželi delší čas. Pak jsme se dopustili pár chyb a soupeř srovnal krok. Je škoda, že v závěru jsme dvakrát nastřelili tyč a tím jsme přišli o malou senzaci. Je mi líto mých hráček, které odehrály nejlepší zápas v této sezoně, určitě si ten bod zasloužily."

Radek Maděra, trenér Mostu: „Do utkání jsme vstoupili s nasazením sobě vlastním, tzn. s důslednou obranou a tlakem ve druhé vlně. Od samého začátku jsme vedli a navyšovali vedení až na 4:8 v 12. minutě, respektive 6:9 v 16. minutě. Od chvíle, kdy došlo k prostřídání lavičky, se však začala vytrácet agresivita v útočné i obranné fázi a po několika technických chybách jsme umožnili snaživému soupeři snížit na 10:10 v 19. minutě a nesoustředěností dokonce pustit Kobylisy do vedení. Do šaten jsme šli s nečekaným výsledkem, ale zaslouženým pro soupeře. Po rekapitulaci pokynů, které vycházely hned v úvodních patnácti minutách prvního poločasu, jsme nastoupili i do druhého. Křeč na úvod však ještě doznívala a soupeři umožnila navýšení stavu na 18:15. Za hecování lavičky s maximální koncentrací na hřišti se však děvčata nastartovala a šňůrou čtyř gólů se vrátila do zápasu 18:19. Od této chvíle si zápas kontrolovala. Utkání nám ukázalo chyby, kterých se budeme muset vyvarovat v následujících zápasech a zároveň sílu týmu, který, když se nedaří, umí zapnout a zabojovat. Za obrat v zápase zaslouží pochvalu celý tým, stejně tak zaslouží pochvalu i tým domácích, který předváděl bojovnou házenou až do poslední chvíle a dal jasně najevo, že být níže ve spodní tabulce neznamená se nepoprat o body.

Slavia Praha - Sokol Písek 36:29 (15:13)

Nejvíce branek: Krausová Anežka 10/3, Pejšková Karolína 6, Kováříková Olga - Bicanová Agáta 8, Hachová Aneta 6, Velková Adéla 5. Sedmimetrové hody: 3/3 - 0/0. Vyloučení: 1:1. Rozhodčí: Brejcha Dlouhý. Diváci: 45.

Petra Vítková, asistentka trenéra Slavie: „Utkání starších dorostenek mělo náboj boje o medaile. Do utkání jsme vstoupili odhodlaně a soupeře jsme měli přečteného. Dařilo se nám v obraně, ale první poločas nás brzdilo neproměňování vytvořených vyložených šancí. Ve druhé půli jsme se zkoncentrovali na proměňování vyložených příležitostí, ale na druhou stranu jsme polevili v obraně. Víme, že Písek hraje útočně, většinu utkání dosáhne třiceti gólové hranice, ale dostat tolik branek jsme nemuseli. Na druhou stranu máme radost, že nám po celý zápas vycházela první a druhá vlna rychlého útoku."

Michal Horák, trenér Písku: „Zápas měl velice slušnou herní úroveň v prvním poločase, kdy se hostujícím Sokolkám podařilo několikrát se dotáhnout i na remízu. Bohužel, jak se stává smutnou tradicí, druhý poločas byl charakterizován totálním herním kolapsem našich hráček, takže závěr zápasu měly plně pod kontrolou domácí házenkářky. Nicméně s herním projevem hlavně v první půli může panovat spokojenost a je to příslib dobrých výkonů do budoucna.“

Sokol Vršovice - Astra Praha 31:26 (16:14)

Nejvíce branek: Suchomelová Adéla 9/5, Pádivá Gabriela 5/1 - Líbalová Veronika 7/3, Soukupová Barbora 6/1. Sedmimetrové hody: 9/9 - 4/4. Vyloučení: 2:5. Rozhodčí: Kasík, Pešek. Diváci: 58.

Evženie Votinská, trenérka Vršovic: „Úvod utkání nám moc nevyšel, z prvních tří útoků přišla neproměněná šance a dvě technické chyby, a tak se vedení ujal soupeř. Postupně se přeci jen začalo více dařit, skóre se srovnalo, ale většímu poločasovému rozdílu v náš prospěch bránilo velké množství technických chyb a chybějící střelba ze spojek.
Na začátku druhého poločasu se nám podařilo přeci jen více odskočit, a po zbytek utkání jsme si udržovali pětibrankový náskok. Počet technických chyb byl naštěstí o hodně snížen (4), ale už trochu chyběla šťáva a sráželo nás také neproměňování šancí zejména z prostoru křídel. Přesto bylo dosaženo kýžené třicítky, o což se zasloužila čerstvě dospělá Magda Dražanová. Ani toto utkání se bohužel neobešlo bez zranění – koňara ještě Adéla Suchomelová rozhýbala, nezaviněný úder do obličeje Zuzana Tománková už ne. Věříme, že bude brzy v pořádku. V brance podala spolehlivý výkon Julie Trousilová, úspěšné bylo i proměňování sedmimetrových hodů. Výhra potěší, ale proti Písku to bude chtít trochu přidat."

Havlíčkův Brod - Slavoj Žirovnice 25:25 (11:14)

Nejvíce branek: Studená Veronika 10/3, Kohoutová Nikola 6/2 - Reisnerová Kateřina 9/2, Dolejšová Tereza 6. Sedmimetrové hody: 5/5 - 5/5. Vyloučení: 0:2. Rozhodčí: Dolejší, Dvořák. Diváci: 35.

Rozpis zápasů 18. kola 1.ligy starších dorostenek - západ

1.4. 12:00 Astra Praha - Kobylisy
1.4. 14:30 DHC Plzeň - H.Brod
2.4. 13:00 Slavoj Žirovnice - Slavia
Sokol Písek - volný los

Tabulku východní části první ligy starších dorostenek opanovaly házenkářky HC Zlín, když si z Bohunic odvezly pětibrankovou výhru, která je o jeden bod vystřelila před dosavadního lídra z Hodonína. Jednoznačnou čtrnáctibrankovou výhru si přivezly z palubovky Velké Bystřice starší dorostenky SHK Veselí nad Moravou. O zisku obou bodů rozhodly Veselanky už do poločasu, když ho vyhrály 10:18. Premiéru v dresu Veselí nad Moravou absolvovala šestnáctiletá Hana Lapšanská z Velké nad Veličkou, která se uvedla jedním gólem. V tabulce se Veselí dotáhlo na třetí Olomouc, která má ale zápas k dobru. Velká spousta individuálních chyb připravila o domácí body házenkářky Velkého Meziříčí, které na domácí půdě padly s Otrokovicemi rozdílem pěti branek.

1. liga starších dorostenek - východ – 17. kolo

Sokol V. Meziříčí - TJ Jiskra Otrokovice 26:31

Nejvíce branek: Krejčíková Bára 6, Rymešová Andrea 5 - Sekulová Lenka 9/5, Stuchlíková Milada 9, Lednická Barbora. Sedmimetrové hody: 0/0 - 5/5. Vyloučení: 2:0. Rozhodčí: Moravec, Zelenka. Diváci: 34.

Vincenc Záviška, trenér Velkého Meziříčí: „Kvůli malému počtu domácích odchovankyň se utkání odehrálo až v nedělním dopoledni. Od úvodních minut byly i díky vlažné rozcvičce našich akčnější soupeřky, které si neustálým pohybem snadno nacházely námi nebráněné prostory k zakončení. Působili jsme od počátku nesourodým a místy apatickým dojmem, v soubojích o míč jsme byli vždy o krok pozadu. To v celkovém vyjádření znamenalo, že jsme museli neustále dotahovat soupeřův náskok. Až po oddechovém čase domácí lavičky se herní projev na pár minut zvednul. Ovšem následná spousta individuálních chyb v obranné a útočné hře i netaktické útočné zakončení v samotném závěru první půlhodiny bylo rozhodujícím prvkem nepříznivého poločasového stavu. Vstup do druhé části byl z naší strany přímo katastrofální, soupeřkám stačily tři minuty, aby navýšily náskok až na šestigólový rozdíl. Zbývající část hrací doby se odehrávala ve znamení našich zvýšených snah dotáhnout se na kontakt k soupeři. V důležitých momentech závěru hrací doby jsme individuálně selhali. Neproměnění tří samostatných brejků znamenalo, že jsme ze souboje odešli se skloněnými hlavami. Taktičtěji hrající soupeř měl větší chuť a zejména vůli po vítězství."

SK Velká Bystřice - SHK Veselí n.M. 26:40

Nejvíce branek: Soukupová Michaela 6, Možíšová Anna 6, Moťková Hana 5/4 - Grabcová Barbora 14/1, Melichárková Barbora 8, Klimešová Kateřina 6. Sedmimetrové hody: 4/4 - 1/1. Vyloučení: 2:4. Rozhodčí: Divácký Malina. Diváci: 35.

Tatran Bohunice - Zlín  24 : 29 (13 : 14)

Nejvíce branek: Svobodová Natálie 11/4, Tvarůžková Tereza 5 - Mahďáková Natálie 8/1, Zahradníčková Markéta 6, Plachá Renata 4. Sedmimetrové hody: 4/4 - 1/1.Vyloučení 3:2. Rozhodčí: Bauer, Šlezinger. Diváci: 86.