31.3.2017 otevřeno: 430 x

Ohlédnutí za 22. kolem s... Věrou Dvořákovou

Věra Dvořáková i po zápasech 22. kola chválila i vytýkala chyby. Favorité dostáli papírovým předpokladům. Ale stačí to?

Pokud jde o výsledky nepřineslo 22. kolo žádné překvapení - prostě respektovalo postavení družstev v tabulce. Ale přesto v každém utkání bylo něco pozoruhodného, něco, co stojí za pozornost. Najzajímavější byla dvě utkání, a to Trenčín s Baníkem Most dle umístění v tabulce na hony vzdálené (Most druhý, Trenčín jedenáctý) a naopak Duslo Šala (na 3. místě) a Iuventa Michalovce - neotřesitelně první.

Utkání Trenčín - Most (21:30, 12:12) bylo opravdu pohledné. Rychlé, zajímavé a slušné. Trenčíňanky začaly s veliku chutí, aniž by si připouštěly jakýkoli handicap. Černí andělé zpočátku dělali nepochopitelné technické chyby. Tyto ztráty míče dokázaly Trenčíňanky využít. Škoda, že trenčínští (nejsou ostatně sami) nemají vyřešen pohled na časomíru pro video. To mi chybí, to mi moc chybí. První čitelný záběr byl v poločase: překvapivý nerozhodný výsledek 12:12. V 2. poločase neztratilo utkání své tempo ani pohlednost. Nebylo k uvěření, že hraje druhý s jedenáctým. Uvidíme, co Trenčín uchystá v dalších kolech. Asi v 17. min. 2. poločasu se Mostu začalo dařit, ale Trenčín to nevzdal. Kdyby hráčky zlepšily střelbu z náskoku, tak...? V průběhu utkání dostaly Mostečanky při hře bez brankářky tři branky. Trenčíňanky ještě ve 40.min. vedly 16:15. Co se přihodilo, že v deseti minutách inkasovaly 10x. Opravdu moc hezké utkání. Ani mi nevadilo, že venku praží sluníčko a já sedím u monitoru.

Slávia Partyzánské - Sokol Poruba 27:31 (16:17) - Jakoby nebylo o co hrát. Ani v nejmenším se toto utkání nepodobalo zápasu Trenčína s Mostem. Nasazením, ani předvedením dovedností. Tak trochu "procházka po zelené louce". Jen jedno bylo společné: časomíra také ignorovala video, nebo video časomíru? Že by Poruba po svých úspěších odpočívala? Nebo to snad bylo tréninkové utkání?

O utkání Veselí nad Moravou versus Zora Olomouc 25:27 (13:17) se prostě odehrálo. Není dvoubrankové vedení Zory trochu chabý výsledek? Po utkání mezi HC Zlín a Slavií Praha (20:27, 10:12) se zdá, že problémy s trenéry ve Slávii se negativně odrážejí na hřišti. Hra byla stereotypní. Časté ztráty míče a také koncovka se občas nedařila oběma družstvům. Slavie v průběhu utkání nepustila Zlínu ani nerozhodné skóre. Koncem utkání přitvrdila a výsledkem bylo vítězství o sedm branek.

Závěrem něco o druhém nejhezčím utkání 22.kola. Duslo Šala - Michalovce 24:27 (12:13), které nebylo tak pohledné a slušné, ale zato velmi dramatické. Michalovce vedly v 6.min. již o pět branek, ale to byl první a poslední největší rozdíl. Do 10.min. se Šala dostala na rozdíl pouze jediného gólu (což byl také výsledek poločasu) a po celé utkání neprohrávala o více než tři branky. Po zahájení druhého poločasu, ve druhé minutě, dokonce Šala vyrovnala na 13:13, ale víc už jí Michalovce nedovolily. V osmé a 26. minutě vedly pouze o jednu branku, ale dvěma góly z křídel završily stav na 24:27. Utkání bylo technicky i takticky velmi dobré, rychlé, ale dosti tvrdé, což potvrdila dvě ošetření na palubovce. Ještě snad poděkování za dokonalé video s pohledem na časomíru.