1.11.2009 otevřeno: 817 x

Maďarský celek nad síly házenkářek Olomouce

Stejně jako na házenkářky Písku tak i na hráčky Zory Olomouc čekal o víkendu první zápas dalšího kola evropského poháru. A bohužel stejně jako včera Jihočeškám, ani olomouckým házenkářkám se nepodařilo vybojovat nadějný výsledek do odvety hrané v příštím týdnu.

3.kolo PVP

DSVC Aquaticum (HUN) - DHK Zora Olomouc 39:27

Nejlepší střelkyně DSVC: Bulath 12, Mortel 7, Bogdanovic 5

Nejlepší střelkyně Olomouce: Polášková 8, Uličná 5, Hrbková 4/4, Hejtmánková 4, Tomečková 4

Sedmimetrové hody: 10/8 - 7/5

Autor článku: Martin Dostál, Olomoucký deník

Debrecín/ Úvodní zápas 3. kola Pohárů vítězů pohárů dopadl pro Zoru Olomouc vysokou porážkou. V maďarském Debrecínu před osmi sty diváky podlehla domácímu DVSC Aguaticum 39:27. Přestože se po většinu hrací doby Hanačky dokázaly herně držet, zklamala je úspěšnost střelkyň i brankářek.

Olomoucký tým na palubovku debrecínské haly vyběhl poprvé v sezoně v bíločerné kombinaci, ale příliš střeleckého štěstí mu tyto barvy nepřinesly. V úvodu hry se překonávaly obě brankářky – domácí Triffa i hostující Raníková. I díky jejich zákrokům bylo skóre po deseti minutách 3:3.

Poté ale olomoucké střelkyně nechávaly vyniknout hlavně gólmanku Debrecínu svým nedůsledným zakončováním, přičemž jim velké problémy dělala i velmi aktivní obrana DVSC. Domácí si postupně začaly budovat náskok, který narostl až na poločasových šest branek při stavu 20:14.

Rozdíl ve skóre ale neodpovídal dění na hřišti. Zora se v převážné části první půle svým soupeřkem vyrovnala, achilovou patou Malínkova výběru ale bylo proměňovaní šancí, kterých si Hanačky za první půli vypracovaly více než dost. Kvalita Debrecínu se naplno začal ukazovat po změně stran, kdy si domácí s přehledem udržovaly od Zory velký odstup. Olomouc se pokoušela alepsoň zkorigovat náskok Aquaticu, ale problémy v koncovce přežily i do druhého poločasu.

Rychlé kombinace Maďarek však téměř pravidelně končily za zády olomouckých brankářek, ani Raníková, ani Kozáková jim nedokázaly čelit. Skóre tak nestále narůstalo a v 51. minutě Debrecín poprvé v utkání vedl o deset branek. Závěr utkání poznamenaly sporné verdikty rozhodčích, kteří hru dokonale rozkouskovaly a několikrát po sobě potrestaly olomoucké hráčky vyloučením. V oslabení pak Maďarkám v hodně bouřlivém prostředí čelit nedokázaly a nakonec musely zkousnout dvanáctigólový příděl.

O tucet branek se shodou okolností postarala také nejlepší střelkyně zápasu Anita Bulath. Na straně Zory si vedla nejlépe osmigólová Alena Polášková. V utkání velmi chudém na rychlé útoky také Češkám vůbec nevyšla hra do křídel, které zůstaly hodně za očekáváním.

„Dokázali jsme se dlouho držet na rozdílu pěti šesti branek. V závěru musím říct, že nás rozhodčí poškodili několika spornými vyloučeními a posledních deset minut jsme hráli prakticky neustále v oslabení, což nás stálo takových pět branek navíc. Naopak tvrdá hra Maďarek se vůbec nepískala,“ posteskl si po utkání olomoucký kouč Libor Malínek.

„Výsledek je pro nás velice dobrý. S předvedenou hrou ale na sto procent spokojený být nemůžu. Nepodržely nás brankařky, ani na pravé spojce se nám nedařilo,“ zhodnotil zápas domácí kouč Sándor Medgyessi. „Do odvety je to samozřejmě velmi nadějné, ale rozhodně nic nepodceníme. Zora ukázala, že je velice kvalitní tým a nečeká nás nic jednoduchého,“ dodal maďarský trenér.

Rozhodčí: Naumovski, Cavdarov (Makedonie). 7m hody: 10/8 – 7/5. ŽK: 3 - 3. Vyloučení: 2 - 6. Diváků: 800.