5.4.2017 otevřeno: 1505 x

Ivančice neohroženě v čele první ligy mladších dorostenek

Neohrožené Ivančice stále vedou tabulku nejvyšší soutěže mladších dorostenek, když na domácí půdě sehrály i pro diváky atraktivní utkání s šestým celkem tabulky Sokolem Vršovice. Čtvrtý Jindřichův Hradec překvapení 18. kola nepřipustil a z Poruby si po zápase plném technických chyb obou celků odvezl dva důležité body. V moravském derby 28 brankovým rozdílem doslova rozdrtil druhý Zlín soupeřky z Olomouce. DHC Plzeň si před domácím publikem výhrou nad Havlíčkovým Brodem zajistila stoprocentní účast v příštím ročníku nejvyšší dorostenecké ligy.

1. liga mladší dorostenky – 18. kolo

HK Ivančice - Sokol Vršovice 28:24 (17:12)

Nejvíce branek: Krejčíková Bára 7/2. Vavroušková Barbora 4, Kovářová Klára 4, Krejčíková Lucie 4 - Kadeřábková Kristýna 5/3, Tománková Zuzana 5, Sauerová Tereza 4/1, Suchomelová Adéla 4. Sedmimetrové hody: 2/2 - 4/4. Vyloučení: 2:3. Rozhodčí: Jurečka Ochmann. Diváci: 92.

Jana Konečná, asistentka trenéra Vršovic: „Do utkání děvčata vstoupila neohroženě, ale brzy převzaly aktivitu domácí hráčky, naše chyby v útoku a někdy nedůraznou střelbu trestaly rychlými útoky. Nám se příliš nedařilo v obraně, a tak jsme po první čtvrt hodině hry bohužel prohrávali 5:11. Přišel tedy první oddechový čas našeho týmu, kdy jsme si vysvětlili, jak bránit některé akce soupeře, připomněli si předzápasové pokyny (např. házená se hraje srdcem!) a rázem se nám podařilo srovnat se soupeřkami krok i hru. Druhých patnáct minut vyznělo těsně v náš prospěch (6:7). O přestávce tedy svítilo na tabuli skóre 17:12. Do druhého poločasu holky nastupovaly bojovně naladěny s předsevzetím nic nevzdat předem a soupeřkám se dvanáct minut nepodařilo překonat naší brankařku Adélu Cibulkovou, která předvedla několik skvělých zákroků a v tomto utkání chytala výborně. Naše hráčky však v této době vstřelily pouze dvě branky, a tak se skóre nepodařilo příliš zkorigovat. Několikrát jsme se v druhé půli přiblížili na rozdíl tří branek, avšak víc nám protihráčky a občasné vlastní chyby nedovolily. Musíme sportovně přiznat, že domácí tým byl tentokrát lepším týmem a při nás to sportovní štěstíčko nestálo. Myslím si, že zaplněná ivančická hala viděla bojovné a napínavé utkání a my děkujeme našemu mini fanklubu, že nás vytrvale povzbuzoval. Pochvalu si zaslouží všechny hráčky za přístup a bojovnost a dobrou náladu před i po utkání.“

Poruba - Jindřichův Hradec 31:37 (15:16)

Nejvíce branek: Kavalová Aneta 12, Dluhošová Kateřina 5, Šmidáková Marie 5 - Březinová Simona 11/2, Plucarová Kristýna 9. Sedmimetrové hody: 1/1 - 4/4. Vyloučení: 5:3. Rozhodčí: Fiala, Pulido. Diváci: 32.

Karel Petržela, trenér Jindřichova Hradce: „V utkání, ve kterém především v prvním poločasu obě obrany připomínaly řešeto, hostující tým vedl v 10. minutě 7:4, ale o tři minuty později už prohrával 7:8. Do vedení jsme se vrátili během dvouminutovky, kdy se dvakrát trefila Simona Březinová a jednou Natálie Mahďáková. Poruba zase stav otočila v přesilové hře, kdy za ostrý faul pykala Kristýna Plucarová, která úvodní půli odehrála na levém křídle. Hlavně na její straně pak měla naše defenzíva den otevřených dveří. Na přestávku jsme přeci jen odcházeli s jednogólovým náskokem, který 31 sekund před prvním klaksonem zařídila Tržilová. Velkou oporou v brance hostí byla Markéta Kocarová, ta měla v první půlhodině padesátiprocentní úspěšnost, navíc zakládala spoustu rychlých protiútoků. Po změně stran jí více pomáhala obrana zablokovanými pokusy našich házenkářek. My jsme však zpřesnili kombinaci, k čemuž velice přispělo přesunutí Plucarové na post střední spojky. Ubylo tak technických chyb, jichž v první půli bylo na straně hostí dvanáct! Až v závěru, kdy vabank hrající Porubě došly při celoplošné obraně síly, jsme si díky individuálním schopnostem a neustálým brejkovým situacím vypracovali větší náskok. Na konečných 37:31 uzavřela v poslední vteřině symbolicky z trháku Březinová.“

HC Zlín - Zora Olomouc 44:16 (23:6)

Nejvíce branek: Mahďáková Natálie 7/1, Zahradníčková Markéta 6 - Krůpová Alžběta 9/3, Kristková Veronika 3. Sedmimetrové hody: 3/3 - 3/3. Vyloučení: 2:2. Rozhodčí: Pluhař. Suchánek. Diváci: 51.

Hana Kolářová trenérka Zlína: „Ukázkový byl náš nástup do utkání, kdy se nám dařila druhá vlna a holky diktovaly tempo a soupeři za poločas dovolily jen šest krát skórovat. Poločasové skóre 23:6 napovídalo o tom, kdo na hřišti vládne pevnou rukou. Ve stejném duchu se odvíjel i druhý poločas. Do zápasu i střelecké listiny se zapsaly všechny hráčky. Střelecky vynikla Natálie Mahďáková (7 gólů), Markéta Zahradníčková (6 gólů) a pak trojice hráček po pěti gólech Renata Plachá, Melani Jagodič a Jana Klinkovská.“

DHC Plzeň - Havlíčkův Brod 32:23 (15:13)

Nejvíce branek: Šmrhová Anna 6, Kepková Pavlína 5/1 - Kohoutová Nikola 6, Ďásková Zuzana 5. Sedmimetrové hody: 2/2 - 0/0. Vyloučení: 6:1. Červená karta: Paulusová Simona (Plzeň). Rozhodčí: Mošna, Vaník. Diváci: 99.

Tomáš Jiskra, trenér DHC Plzeň: „Do zápasu jsme nastupovali unavení, protože většina holek už v nohách měla zápas za starší dorostenky. Nám se vyměnily pouze brankářky a jedna hráčka do pole, oproti tomu soupeř měl výhodu výměny čtyř hráček. Tento fakt se projevil hlavně v úvodu utkání, které jsme dlouhou dobu dotahovali. Do poločasu ale holky dokázaly strhnout vedení na svou stranu a do šaten odcházely za stavu (15:13). Ve druhém poločase jsme dlouho nemohli odskočit na větší rozdíl. Až v poslední patnáctiminutovce konečně došly hostům trochu síly, a tak jsme nakonec zvítězili 32:23. S konečnou platností jsme si zajistili místo v první lize i pro příští ročník“.