5.4.2017 otevřeno: 1728 x

Vyrovnané boje v Kunovicích a ve Zlíně, vysoká výhra Hodonína nad Plzní

První lize žen vládne i nadále Hodonín, který si na domácí palubovce upevnil postavení lídra, když rozdílem dvou tříd deklasoval HC Plzeň. Pouhý jeden bod schází Západočeškám z VŠ Plzeň k dotažení se na vedoucí Hodonín. Domácí zápas si pohlídala i záloha interligové Zory Olomouc, která ve vyrovnaném boji nedovolila devátému celku druhé nejvyšší ligy HC Zlín, bodovat. Velké zaváhání a ztrátu bodů přineslo 18. kolo vršovickým Sokolkám, kterým se v Otrokovicích nepodařilo navázat na vítěznou čtyřkolovou sérii. Vyrovnaný souboj a dělba bodů proběhla u dvou posledních celků tabulky z Kunovic a pražských Kobylis. Střelecky tentokrát dominovaly hodonínská Birkušová, která do sítě soupeřek nasázela 13 branek a s deseti zásahy tradičně i plzeňská Linda Galušková a hodonínská Kováčiková.

1. liga žen – 18. kolo

HK Hodonín - HC Plzeň 42:19 (23:11)

Nejvíce branek: Birkušová Annamaria 13, Kováčiková Laura 10, Tóthová Alžběta 5/3 - Jasanská Sabina 6/1, Krlišov Natálie 4. Sedmimetrové hody: 4/4 - 1/1. Vyloučení: 4:4. Červená karta: Vaňková Lada (Plzeň). Rozhodčí: Baader, Novotný ml. Diváci: 60.

René Gärtner, trenér Hodonína: „Po šesti venkovních zápasech v řadě jsme konečně hráli zase doma. Od začátku do konce jsme jasně dominovali, diváci se náramně bavili. Chtěli jsme vycházet z naší obranné hry a chodit do rychlých protiútoků, což se nám dařilo. Téměř každá hráčka si dala branku. Věřím, že se holky po takovém výsledku neuspokojí a dál budou na sobě pracovat."

Petr Klesa, trenér Plzně: „V oboustranně nehezkém utkání měli více štěstí domácí. Náš výkon byl jeden z těch horších v letošní sezoně. V tomto utkání je možné snad pochválit pouze brankářku, která svým výkonem odvrátila porážku větším rozdílem. Chyběla nám touha zvítězit."

SHK Kunovice - Sokol Kobylisy 25:25 (14:15)

Nejvíce branek: Balážová Anna 6/1, Sekulová Michaela 6/1, Jurasová Patricie 4/1 - Křivánková Pavla 6, Grgičevičová Romana 5. Sedmimetrové hody: 3/3 - 0/0. Vyloučení: 2:4. Rozhodčí: Bečička, Horák. Diváci: 63.

Jiří Melka, asistent trenéra Kobylisy: „Zápasy v Kunovicích bývají vždy plně očekávání. Domácí se můžou opřít o výbornou podporu fanoušků, kteří povzbuzují svůj tým až do posledních minut. Vzájemný souboj byl také rozuzlením, kdo bude na předposledním místě tabulky. Začátek zápasu byl vlažný a družstva se střídaly ve vedení. Nás brzdila zbytečná vyloučení a následné zranění pravé spojky, Orságové. Když už jsme vše zvládli správně, zastavila nás brankařka Tobiášová. Do poločasu jsme šli s jednobrankovým náskokem 15:14. Začátek druhé půle vyšel lépe nám a vedli jsme o čtyři branky. Bohužel jsme toto vedení nedokázali navýšit a soupeř nám útok po útoku vedení smazal. Od 40. minuty se hrálo opět od nerozhodného stavu. Začali jsme tahat za kratší konec. Naštěstí se nám v čase 24:54 podařilo vyrovnat a od tohoto času nepadla branka. My ztroskotali na Tobiášové a soupeř na dvojici Hořáková, Michalská. Domácí měli výhodu dvou sedmimetrových hodů, ale jednou ji zastavila tyč a po druhé výborný zákrok brankařky Michalská. Rozešli jsme s dělbou bodů. Ve výsledku to dává oběma týmům šanci hrát ještě o záchranu.“

Slavia VŠ Plzeň - Havlíčkův Brod 39:17 (19:7)

Nejvíce branek: Galušková Linda 10/3, Mudrová Veronika 8, Formanová Hana 8, Galušková Veronika 8 - Kratochvílová Monika 6/1, Kopicová Pavla 5. Sedmimetrové hody: 3/3 - 3/3. Vyloučení: 2:2. Rozhodčí: Barták, Moravec. Diváci: 21.

Jana Galušková trenérka Plzně: „Obě družstva nastupovala v dost omezeném počtu hráček. Do utkání jsme vstoupili dobře a hráli svoji hru. Po prvních patnácti minutách jsme si získali náskok, který jsme po zbytek utkání navyšovali. Poločasový výsledek odpovídal dění na hřišti 19:7. Druhý poločas jsme už jenom navyšovali náskok a dotáhli utkání do závěrečného skóre 39:16. Holky odvedly dobrý výkon."

Jiskra Otrokovice - Sokol Vršovice 32:23 (14:11)

Nejvíce branek: Dolečková Júlia 6, Sekulová Lenka 4/1. Zpěváková Adriana 4, Blahušová Veronika 4 - Švůgrová Barbora 5/4. Kračmanová Eva 4, Juriková Viktorie. Sedmimetrové hody: 1/1 - 4/4. Vyloučení: 2:2. Rozhodčí: Friedel, Pavelová. Diváci: 58.

Zbyšek Cileček, asistent trenéra Otrokovice: „Velmi důležité utkání sehrály naše ženy již zřejmě naposledy v prostředí městské haly, která v brzké době projde celkovou rekonstrukcí. Děvčata k tomuto zápasu přistoupila velmi zodpovědně a zaslouženě zvítězila o 9 branek. hlavně díky dobré obranné činnosti a dobrému výkonu brankářky Kotáskové. V útočné fázi nebyl trenér Boršický příliš spokojen především s velkým počtem technických chyb v přechodu do protiútoku. V postupném útoku však hrála děvčata zodpovědně a dá se říci, že i disciplinovaně, za což jim trenér po zápase poděkoval.

Petr Sychra, trenér Vršovic: „Na tento zápas je třeba rychle zapomenout, bylo nás deset a nic nám nevycházelo. Ještě v prvním poločase byla určitá šance na otočení utkání, ale druhý poločas byl opravdu špatný. Teď máme skoro dva týdny volno, takže bude třeba vyléčit zranění a nabrat síly na těžký zápas v Hodoníně."

HC Zlín B - Zora Olomouc B 24:26 (12:15)

Nejvíce branek: Baumbachová 9/2, Ševčíková 4/1, Kolářová 4 - Krajčovičová 7/3, Sklenářová 6. Sedmimetrové hody: 3/3 – 4/3. Vyloučení: 3:6. Červená karta: Kapsová (Olomouc)

Jana Fischerová, trenérka Olomouce: „K utkání do Zlína jsme ojížděli s 9 hráčkami do pole, chyběla Diana Řezníčková, která si v sobotním utkání dorostenek bolestivě poranila prst. Od začátku zápasu jsme se ujali vedení, které jsme udržovaly do poločasu. V druhé půli jsme během deseti minut navýšily vedení na rozdíl pěti branek 16:21. Bohužel ve 14. minutě se podařilo Valentýně Kapsové sestřelit svou spoluhráčku Báru Žákovou do hlavy tak šikovně, že v současné době leží v nemocnici s otřesem mozku. Vzápětí nato opustila hřiště Lucka Hochvaldová s obnoveným zraněním lokte a Vali Kapsová musela opustit palubovku pro třetí vyloučení. Zápas jsme tedy od poloviny druhého poločasu dohrávali v šesti (4 křídla) a domácí nám postupně ukrajovali z nahraného vedení. V 26. minutě byl stav utkání vyrovnaný 24:24. Na poslední minuty se musela vrátit do hřiště Lucka Hochvaldová, podařilo se nám soupeře bojovností a ukázněností přehrát. Navíc jsme vsítily rozhodující dvě branky. Za přístup, nasazení a ukázněnou hru si zaslouží pochvalu všechny hráčky. Je třeba však zdůraznit výbornou hru křídel Lucky Sklenářové a Denisy Krajčovičové (ta se po neproměněné sedmičce znovu zkoncentrovala a v kritickém okamžiku dokázala další tři trestné hody proměnit). Ze spojek podala nejlepší výkon Magda Kašpárková. Premiéru v družstvu dospělých měla Johana Gazdíková a zvládla ji velice dobře. Branku spolehlivě hájila Sabina Bártová.“