8.4.2017 otevřeno: 1914 x

Slávia vysoko prohrála v Šaľe, Zlín o jediný gól přetlačil Bratislavu

Sobotní výsledky 24. kola WHIL byly v několika případech skutečně překvapivé. Zatímco Mostečanky dostály v Písku roli favoritek, Zlín se na body v Bratislavě pořádně nadřel. S vysokou prohrou pak ze Slovenska odjíždí házenkářky Slavie Praha, které prohrály v Šaľe 20:32.

WHIL - 24. kolo

SHK Veselí nad Moravou – Bemaco Prešov 29:26 (12:15)

Veselanky měly v úvodu zápasu velký problém prosadit se proti hostující brankářce Gubíkové. Navíc jim ani nevycházelo zakládání rychlých protiútoků, čehož Prešov využil k získání až pětibrankového náskoku. Domácím hráčkám ale vyšel nástup do druhé půle, kdy během čtyř minut otočily stav z 12:15 až na 16:15. Od tohoto okamžiku měl již domácí celek herně navrch a po delší době si připsal do tabulky vítězství.

Nejlepší střelkyně: Vargová 8/4, Lukšíková 6, Novotná 5 – Demajová 8, Liebiedieva 6, Gajdošová 2. Rozhodčí: Valášek, Vychodil. Sedmimetrové hody: 5/4 - 2/2. Vyloučení: 3:3. Diváci: 210.

Ľuboš Hudák, trenér SHK Veselí nad Moravou: „V úvodu jsme dostávali lehké branky. Neproměnili jsme šest náskoků, v šatně jsme si pak řekli taktiku. Zabrali jsme v obraně, dali jsme několik lehkých gólů a podařilo se nám zápas otočit.“

Ján Lajčák, asistent trenéra Bemaco Prešov: „V prvním poločase jsme měli slušnou obranu i útok. Úvodních dvacet minut druhé půli jsme hráli ale naprosto nepochopitelně. Útok byl naprosto nulový, byl to absolutní výbuch. Z toho úseku jsem totálně rozladěn."

Sokol Písek – DHK Baník Most 25:35 (12:15)

Poslední domácí utkání základní části odehrály písecké házenkářky proti Baníku Most. Hostující hráčky, které byly před utkáním velkým favoritem, si rychle vytvořily čtyřbrankový náskok, ten však neudržely a bojující domácí házenkářky ve 20. minutě vyrovnaly utkání na 9:9. Ještě do konce poločasu si ale hráčky Baníku své vedení vzaly zpět a první poločas vyhrály rozdílem tří branek. Sokolky, které dělaly svým soupeřkám velké problémy, se dokázaly svým protivnicím přiblížit na začátku druhé půle na rozdíl dvou gólů 15:17, ale vyrovnat už se jim nepodařilo. Naopak hostující hráčky čtyřmi brankami v řadě definitivně zlomily domácí vzdor a deset minut před koncem vedly o deset branek 27:17. Stejným rozdílem i nakonec v utkání zvítězily.

Nejvíce branek: Kubišová 7, Palasová 7/2, Součková 3/2, Jačková 3 – Kovářová 8, Jeřábková 7, Růčková 5/2, Zachová 5. Rozhodčí: Baader, Novotný. Sedmimetrové hody: 5/4 – 3/2. Vyloučení: 8:7. Diváci: 190.

Peter Dávid, trenér DHK Baník Most: „Gratulují soupeři k dnešnímu utkání, protože je u něj vidět obrovský posun a kvalitativní vývoj. Čekali jsme těžký zápas, protože to, co bylo na podzim, je už dávno pryč. Ale že nám bude tak dlouho trvat rozhodnout zápas, to jsme určitě nečekali. Soupeř opravdu předvedl maximum a velmi trpělivou hrou v útoku nám dělal problémy, taktika na nás byla velmi dobrá, ale naštěstí jsme utkání kolem 40. minuty zlomili. Myslím, že utkání se muselo divákům líbit a jsem rád, že jsme nakonec potvrdili roli favorita.

Vladislav Jordák, trenér Sokola Písek: „Byl to hezký zápas, na obou stranách byly k vidění pohledné akce. Naše holky náš cíl splnily, řekli jsme si, že musíme dát aspoň 25 branek, což jsme splnili. Dát takovému soupeři 25 branek je opravdu těžké. S naší hrou jsem spokojený, Eliška Jačková nám začala pořádně dirigovat hru, protože jsme měli problém s takovou „hurá“ házenou. Teď jsme hru trochu víc zorganizovali, takže holky mají víc trpělivosti, vědí, co mají hrát a ukázalo se, že to může fungovat i na takového soupeře, jako je Most.“

ŠKP Bratislava – HC Zlín 25:26 (13:14)

Na půdě outsidera česko-slovenské soutěže zvítězily favorizované hráčky Zlína rozdílem jediné branky. Už první poločas byl velmi vyrovnaný, Bratislavanky držely se Zlínem krok a soupeřky di nenechaly odskočit dál než na rozdíl dvou branek. Ve druhém poločase se dokonce Slovenky dostaly do minimálního vedení, závěr zápasu ale Zlíňanky zvládly. Dvě a půl minuty před koncem si vypracovaly dvoubrankový náskok 26:24 a přes korekci z ruky Bratislavanky Lippové uhájily hráčky Zlína nejtěsnější možnou výhru.

Nejvíce branek: Némethová 10/2, Trúnková 5/2, Bugárová 3 – Očadlíková 8, Birkušová 4, Hradilová 3. Rozhodčí: Gabriš, Klimko. Sedmimetrové hody: 6/4 – 1/1. Vyloučení: 2:3. Diváci: 100.

Aleš Kořínek, trenér Zlína: „Z naší strany to byl nervózní zápas. Na začátku, když jsme udělali kopu zbytečných technických chyb. Přesto si myslím, že děvčata hrála dobře, bojovala a zápas brala se vší vážností. První poločas se nám především díky velkému množství neproměněných šancí nepodařil. Udělali jsme mnoho technických chyb. V druhém poločase neopadlo nasazení. Myslím si, že i přes velké množství našich šancí byl zápas vyrovnaný. Na druhou stranu jsem rád, že i přes chyby se naše hráčky nevzdaly a zápas bojovností dotáhly do vítězného konce. Bratislava odehrála výborný zápas podložený několika výbornými individuálními výkony především v prostoru spojek a pivotky.“

Slovan Duslo Šaľa – Slavia Praha 32:20 (13:12)

Házenkářky Slavie Praha si vysokou prohrou v Šaľe zkomplikovaly cestu za interligovým bronzem. Hráčky Slavie sice vykročily do zápasu velmi dobře, po patnácti minutách hry vedly 2:6. Šaľanky se ale šly na lavičku poradit, zmobilizovaly síly a do poločasu vývoj zápasu otočily. Slavistky tento obrat nezachytily. Ve 39. minutě prohrávaly už 13:19, o deset minut později dělilo oba týmy už deset branek a Šaľanky stále neměly dost. Jejich střelecký apetit se zastavil až s dvanáctibrankovým vedením a přesvědčivou výhrou 32:20.

Nejvíce branek: Tulipánová 10/2, Klučková 5, Bujnochová 5 – Kutlvašrová 5, Kurdovská 4, Novotná 3, Pokorná 3/1, Šetelíková 3. Rozhodčí: Zahradník, Budzák. Sedmimetrové hody: 2/2 – 2/1. Vyloučení: 1:3. Diváci: 600.

Jaroslav Schmid, trenér Slavie Praha: „Zápas jsme nezvládli podle představ, ten výsledek je pro nás krutý. Přijeli jsme sem s ambicemi pobít se o medaili. Bohužel jsme vydrželi v zápase, jen 15-20 minut, potom nám došly síly. Hráčky, které zastupovaly na postech, nedokázaly do střetnutí zasáhnout tak, jak jsme si představovali. Soupeři gratulujeme."

Slávia Partizánske – Zora Olomouc 22:26 (10:16)

Olomoučanky potvrdily svou vedoucí pozici v souboji se Zlínem o účast v play-off výhrou v Partizánskem. Na slovenské půdě si rychle vypracovaly vedení 5:1 a odstup si udržovaly po celý poločas. Ve druhé půli nejprve svůj náskok navýšily na 18:10, zdaleka nic ale nebylo rozhodnuto. Partizánske vyztužilo obranu a ve 47. minutě vyrovnalo na 20:20. V poslední desetiminutovce ale dominovaly opět Hanačky, které pětibrankovou šňůrou vrátily vedení na svou stranu a pak oslavily vítězství 26:22.

Nejvíce branek: Gerič 7/3, Michnová 6, Králová 3, Hollá 3 – Fryčáková T. 6, Gebre Selassie 5, Gajdošíková 5. Rozhodčí: Klus, Cipov. Sedmimetrové hody: 4/3 – 3/2. Vyloučení: 1:4. Diváci: 200.

Jan Bělka, trenér Zory Olomouce: „Jsem rád, že jsme vyhráli. Nebylo to vůbec nic jednoduchého, i když už jsme v druhém poločase vysoko vedli. Soupeř začal velmi dobře bránit, nám tak začal trochu dělat problém postupný útok, ale naštěstí jsme to svou bojovností zvládli."