13.4.2017 otevřeno: 950 x

Čelo tabulky první ligy mladších dorostenek se nemění

Před velikonoční pauzou, kdy se většina mladších dorostenek zúčastní největšího halového turnaje světa Prague Handball Cupu, se pozice ve vedení prvoligové tabulky mladších dorostenek nemění. V čele jsou se 30 body Ivančice, pouhé dva body na lídra tabulky ztrácí HC Zlín. Průběžnou třetí příčku bezpečně hlídá s 21 body pražská Slavia. Se čtyřmi body tabulku uzavírají týmy Havlíčkova Brodu a Poruby.

Střeleckou tabulku vede se 106 vstřelenými brankami olomoucká Alžběta Krůpová, které zdatně sekundují havlíčkobrodská Veronika Studená (103 branek) a porubská Markéta Prašivková (102 branek).

1. liga mladší dorostenky – 19. kolo

HC Zlín - DHC Plzeň 41:16 (21:4)

Nejvíce branek: Jagodič Melani 6/1, Galandrová Tereza 5/1, Mahďáková Natálie 5/1, Zahradníčková Markéta 5 - Poslední Tereza 6/2, Tomíšková Adéla 3, Fousková Markéta 3, Bernhardová Adéla 3. Sedmimetrové hody: 4/4 – 2/2. Vyloučení: 0:3. Rozhodčí: Horsák, Ördögh. Diváci: 120.

Dušan Franz, vedoucí družstva Plzně: „Utkání bylo vyrovnané pouze do 5. minuty. Od té doby na hřišti existoval pouze jeden tým, a to domácí Zlín. Naše mladé hráčky se nedokázaly vyrovnat s absencí zkušenějších spoluhráček a v útoku se připravovaly vlastními školáckými chybami o možnost alespoň vystřelit z dobrých a hlavně připravených pozic. Díky tomu se na brankářku valil jeden rychlý protiútok za druhým. Poločas se zastavil na hrůzostrašném skóre 21:4. Lepšímu výkonu nepomohla ani důrazná poločasová promluva. Po time-outu ve 38. min, kdy na světelné tabuli svítilo skóre 27:5, se holky trochu vzpamatovaly a až do konce zápasu už byly domácímu týmu rovnocenným soupeřem. V závěru bych chtěl pochválit brankářku Veroniku Netrvalovou, která, ač měla zdravotní problémy, odchytala celý zápas a zabránila mnoha svými zákroky ještě většímu brankovému rozdílu ve prospěch velmi dobře hrajícího domácího celku.“

Slavia Praha – Havlíčkův Brod 41:28 (20:17)

Nejvíce branek: Issová Josefína 10, Brožová Kristýna 5, Škvorová Petra 5, Temerová Radoslava 5, Řezáčová Nikol - Ďásková Zuzana 8/1, Studená Veronika 7. Sedmimetrové hody: 0/0 – 1/1. Vyloučení: 3:2. Rozhodčí: Háza, Veselý. Diváci: 40.

Petra Vítková, asistentka trenéra Slavie: „Přestože jsme byli papírovými favority, vstup do utkání se nám nepovedl. Prakticky celý poločas nám nefungovala obrana, nedokázali jsme pokrýt střelbu ze střední vzdálenosti, o čemž svědčí i poločasový výsledek 20:17. Ke druhému poločasu děvčata přistoupila zodpovědněji a z kvalitní obrany byla schopna zahrát řadu protiútoků a postupně zvyšovala svůj náskok.“

Zora Olomouc – HC Háje 21:20 (12:11)

Nejvíce branek: Juříčková Michaela 10/2, Krůpová Alžběta 7/1 - Kušnerová Tereza 7, Jašková Adéla 6/4. Sedmimetrové hody: 5/5 – 5/5. Vyloučení: 7:5. Rozhodčí: Friedel, Kučerka. Diváci: 32.

Ilona Hapková, trenérka Olomouce: „Plné absolutorium zaslouží brankářka Polášková, která potvrdila, jak moc nám chyběla v zápasech v době „nuceného půstu“. U hráček v poli můžeme pochválit bohužel asi jen zuberskou dvojici Juřičková - Krůpová, která se postarala o 17 branek družstva z 21 vstřelených. Juřičková, ač se v průběhu utkání zranila a několik minut byla ošetřována, odehrála hlavně závěr zápasu excelentně a prokázala velkou dávku sebevědomí a chladnokrevnosti, hlavně při zakončení sedmiček. Proměnila všechny čtyři své sedmimetrové hody a nutno připomenout, že předtím se to v utkání dvěma spoluhráčkám čtyřikrát nepodařilo. Stejná pochvala platí i o Bětce Krůpové, která stála hlavně při obratu vývoje zápasu na konci prvního a na začátku druhého poločasu. Dvě důležité branky z dálky ozdobily výkon Sáry Korbařové, která ukázala svůj střelecký potenciál, který však ne vždy plně využívá. Všechny holky bojovaly, dařilo se jim však o poznání méně, hodně práce v obraně vykonala Protivánková, roli dirigentky se při absencích ujala Molíková.“

Sokol Vršovice – Poruba 38:29 (18:11)

Nejvíce branek: Sauerová Tereza 11, Kadeřábková Kristýna 6/3, Tománková Zuzana 5 - Bestová Kateřina 6, Prašivková Markéta 6/2. Sedmimetrové hody: 3/3 – 2/2. Vyloučení: 5:1. Rozhodčí: Rutta, Větrovský. Diváci: 32.

Jana Konečná, asistentka trenéra Vršovic: „Na podzim jsme se s tímto soupeřem bohužel prohráli, když jsme do Poruby vyrazili s oslabeným týmem doplněným staršími žačkami. Chtěli jsme tedy Porubě prohru v odvetě vrátit, a to se nám podařilo. Nástup do utkání se děvčatům vydařil. V 7. minutě vyhrávaly 5:0 a toto vedení udržovaly a postupně navyšovaly na poločasových 18:11. Přestože se celý zápas odehrával v poměrně vysokém tempu, na hráčkách byla postupně znát únava ze druhého hraného utkání, která se projevovala větším množstvím technických chyb, zkažených přihrávek hlavně do pivota přes zataženou obranu soupeřek a neproměňování šancí. Utkání jsme ještě pro diváky na chvilku zdramatizovali vyloučeními za více hráček na hřišti a vstupem vyloučené hráčky na hřiště. V období několika minut, kdy jsme hráli pouze ve čtyřech se soupeřkám podařilo zkorigovat náš již desetibrankový náskok na rozdíl 5 branek, ale poslední pětiminutovku náš tým opět vyhrál 5:1 a po skončení utkání na tabuli svítilo konečné skóre 38:29. I když je Poruba aktuálně posledním týmem tabulky předvedla dobrý a bojovný výkon po celou dobu utkání a zápas byl pro diváky jistě zajímavý.“