13.4.2017 otevřeno: 1487 x

Hodonín stále v čele prvoligové tabulky

Devatenácté kolo druhé nejvyšší házenkářské soutěže žen žádné překvapení nepřineslo. V čele tabulky se stále drží HK Hodonín, který se už hodně přiblížil k možnosti postupu do nejvyšší házenkářské soutěže žen. O čelo tabulky však stále ještě bojuje i plzeňská Slavie, která se po odehraném 19. kole především díky kanonýrce Veronice Mudrové drží v těsném závěsu ztráty jednoho bodu za výše zmíněným lídrem. Jarní zápasovou smůlu konečně prolomily i házenkářky pražských Kobylis, které v domácím zápase pětibrankovým rozdílem porazily moravský celek Otrokovic. Volný los měl tentokrát Sokol Vršovice.

1. liga žen – 19. kolo

Zlín B - Slavia VŠ Plzeň 26:29 (13:15)

Nejvíce branek: Krajčová Tereza 8/6, Ševčíková Karolína 5, Polomíková Lucie 5 - Mudrová Veronika 11, Formanová Hana 6, Galušková Linda 6/1. Sedmimetrové hody: 7/7 – 1/1. Vyloučení: 2:3. Rozhodčí: Horskák, Ördögh. Diváci: 33.

Zuzana Juríková, trenérka Zlína: „Do 18. minuty prvního poločasu jsme s Plzní hráli vyrovnanou partii, pak nám odskočila na rozdíl tří branek. Celý zbytek utkání jsme se snažili dotahovat. V hluché pětiminutovce druhého poločasu mezi 22. a 27. minutou jsme o možnost zkorigování výsledku přišli. Ztráta bodů je pro nás v aktuální tabulce kritická. V posledních dvou utkáních sezóny nám nezbývá nic jiného než vyhrát."

Jana Galušková, trenérka Plzně: „Do Zlína jsme odjížděli opravdu ve velmi úzké sestavě – jen s jednou hráčkou na střídání. Bohužel se sešla utkání žen a dorostenek tak, že nebylo možno využít mladých hráček. Do utkání jsme vstoupili dobře, v podstatě celý první poločas se vedení střídalo, ale nikdo neodskočil více jak na dvě branky. Nám se podařilo poločasové vedení o dvě branky. Do druhého poločasu jsme šli trochu s obavami, protože síly pomalu docházely, ale děvčata to zvládla na výbornou a i přesto, že nám soupeř postupně obsadil osobní obranou až tři hráčky, dokázali jsme si vybojovat náskok sedmi branek, který nám v závěru utkání stačil k udržení vítězství. Takže domů jsme odjížděli sice úplně vyčerpané, ale se dvěma body, které jsou pro nás důležité, protože se pořád držíme na jeden bod od vedoucího Hodonína. Musím hodně pochválit Veroniku Mudrovou, která jedenácti brankami rozhodla o průběhu utkání a svým standardně výborným výkonem nás podržela brankařka Eliška Šibrová. Ale i všechny ostatní děvčata předvedla hodně bojovný a disciplinovaný výkon.“

HC Plzeň – Havlíčkův Brod 28:24 (15:12)

Nejvíce branek: Drozdová Petra 7, Vaňková Lada 7, Jasanská Sabina 6 - Kutlvašrová Jitka 7/4, Kopicová Pavla 4. Sedmimetrové hody: 0/0 – 4/4. Vyloučení: 6:2. Rozhodčí: Brůna, Skružný. Diváci: 58.

David Hofírek, trenér Plzně: „Do zápasu jsme šli s tím, že odčiníme vysokou porážku z Hodonína a psychicky se zvedneme. V prvním poločase jsme začali velmi dobře a hráli jsme přesně to, co jsme si řekli před utkáním. Brzy jsme vedli větším rozdílem, ale bohužel jsme ke konci poločasu ztratili koncentraci a dovolili tak soupeři stáhnout rozdíl na 15:12. Naše dobrá hra byla podpořena výborným výkonem brankářky Kristýny Vidršperkové. Ve druhém poločase jsme se vrátili k naší hře a zápas dovedli do vítězného konce. V celém zápase jsme byli lepším týmem a zaslouženě jsme vyhráli. V zápase bych pochválil bojovnost celého týmu a střelkyně sedmi gólů Ladu Vaňkovou a Petru Drozdovou."

Sokol V. Meziříčí - HK Hodonín 27:36 (9:17)

Nejvíce branek: Závišková Iva 11/1, Koudelová Eliška 3, Hladíková Denisa 3, Kušová Marianna 3 - Kováčiková Laura 9, Višňovská Simona 9, Tóthová Alžbeta 6/4. Sedmimetrové hody: 2/2 – 5/5. Vyloučení: 4:2. Rozhodčí: Dolejší, Dvořák. Diváci: 75.

Radka Matoušková, trenérka V. Meziříčí: „Na domácí palubovce jsme chtěli napravit naši prohru s Otrokovicemi, kde nám nefungovala hlavně obrana. Ani v tomto utkání jsme se o obranu nemohli moc opřít, i když už jsme měli i světlé chvilky, jako ve druhém poločase, kdy se nám zlepšenou obranou a rychlým přechodem do útoku povedlo dotáhnout na rozdíl dvou branek. To bylo ale bohužel vše, na co jsme stačily. Ke špatné obraně se navíc tentokrát přidaly neproměněné šance z jasných střeleckých příležitostí, a to opět rozhodlo o naší další prohře v řadě.“

Kobylisy – Otrokovice 35:30 (16:11)

Nejvíce branek: Janoušková Barbora 8, Pekařová Markéta 5, Grgičevičová Romana 5 - Dolečková Júlia 12/2, Divílková Tereza 5, Zpěváková Adriana 5. Sedmimetrové hody: 1/1 – 5/5. Vyloučení: 2:1. Rozhodčí: Halada, Sovová. Diváci: 52.

Jiří Melka, vedoucí týmu Kobylis: „Soupeřky přijely velmi oslabeny s jednou hračkou a brankařkou na střídání. Proto bylo pro nás snazší ujmout se vedení, a to jsme s menšími problémy drželi celý zápas, především díky velmi dobrému výkonu brankařky Michalská až do závěrečného klaksonu. Nutno sportovně přiznat, že soupeř zápas nezabalil a snažil se s vývojem skóre něco udělat až do poslední minuty.“

Štefan Boršický, trenér Otrokovic: „V obraně nám tentokrát citelně chyběly Nevařilová s Hájkovou. V prvním poločase se navíc nedařilo střelecky. Měli jsme hodně neproměněných jasných brankových příležitostí a nedali jsme 2 sedmičky, to vše vedlo naší k pětibrankové porážce.“

Olomouc B – Kunovice 20:21 (11:8)

Nejvíce branek: Kašpárková Magda 5, Krajčovičová Denisa 4/1 - Brablcová Andrea 6/3, Klimešová Alžběta 4, Balážová Anna 4, Kutálková Sabina 4. Sedmimetrové hody: 3/3 – 3/3. Vyloučení: 4:2. Rozhodčí: Friedel, Kučerka. Diváci: 42.