13.4.2017 otevřeno: 1557 x

Západní skupina první ligy starších dorostenek směřuje k napínavému závěru

Vyrovnané čelo prvoligové tabulky starších dorostenek - východ naznačuje ještě zajímavý vývoj tří posledních kol letošní sezóny. Lídrem tabulky je v současné chvíli s 21 body Hodonín. O druhou a třetí příčku se se stejným počtem 20 bodů dělí Olomouc a Zlín. Kdo se tedy ve finále soutěže postaví proti Baníku Most, který sezónu 2016/2017 prošel bez zaváhání, není stále jasné.

Jak vidí trenéři zápas 19. kola první ligy starších dorostenek – východ se dočtete níže.

1. liga starších dorostenek - východ – 19. kolo

Sokol V. Meziříčí - HK Hodonín 26 : 32 (12 : 17)

Nejvíce branek: Pospíšilová Markéta 6, Cahová Kristýna 5, Závišková Kateřina 4/2, Rymešová Andrea 4 - Smetková Valerie 16/3, Nováková Hedvika 6, Kalinová Nikola 4. Sedmimetrové hody: 2/2 – 3/3. Vyloučení: 1:1. Rozhodčí: Dolejší, Dvořák. Diváci: 34.

Vincenc Záviška, trenér V. Meziříčí: „Do utkání jsme vstoupili aktivně, když se dařila spolupráce zejména levé strany. Několika dobrými zákroky nás podržela brankářka Veronika Blažková. Až do 20. minuty jsme měli i opticky více ze hry a škoda jen promarněných příležitostí, které by nám zajistily odstup od soupeřek. Dokázali jsme se prosazovat ze spojek, velice zdařilé akce se podařily na křídle hrající Veronice Špinarové. V této fázi pro zranění ruky musela odstoupit ze hry Hana Patočková. Soupeř začal hrát efektivněji, v závěru první půle „přežil“ naši špatně takticky sehranou přesilovku a v dalších minutách již odskočil a získal vícególové vedení. Nám se nepodařilo i přes oddechový čas a změny na postech zastavit soupeřův progres. Po změně stran jsme nastoupili s odhodláním. Brankářka Petra Šiplová nám několika zásahy umožnila rychlý přechod do soupeřovy defenzívy. Po výborné spolupráci především s pivotmankou jsme postupně začali ukrajovat ze soupeřova náskoku. V této fázi jsme nedokázali udržet nasazené tempo hry a postupně herně „uvadali“. Hodonínské se „otřepaly“ a získaly si opětovné vícebrankové vedení. To jsme až v samotném závěru dvěma přesnými zásahy Simony Fraňkové jen kosmeticky upravili. Celkově je nutno vyslovit obdiv děvčatům, že s tak úzkým kádrem našich odchovankyň vůbec dohrály ligovou soutěž. Pro vedení družstva nebylo vůbec jednoduché sestavovat v průběhu sezóny počtem i kvalitou odpovídající tým.“

Zora Olomouc - SHK Veselí n.M. 34:24 (17:14)

Nejvíce branek: Vavroušková Barbora 8/2, Bajerová Monika 7/1, Králová Kateřina 6 - Grabcová Barbora 11/1, Klimešová Alžběta 4/1. Sedmimetrové hody: 3/3 – 4/4. Vyloučení: 5:1. Rozhodčí: Jaroň, Malina. Diváci: 63.

Václav Dobeš, vedoucí týmu Olomouce: „Průběh utkání z počátku vůbec nenaznačoval, že bychom měli soupeře spláchnout. Naopak výsledek byl dlouho vyrovnaný. Na začátku poslední třetiny prvního poločasu se dokonce podařilo soupeři na několik minut převzít vedení. Nakonec se nám ale podařilo přece jen navýšit na poločasové tříbrankové vedení. Po změně stran se začaly naplňovat předzápasové prognózy, hostující celek začal víc chybovat, čehož jsme využívali k navyšování svého vedení až na osmibrankový rozdíl 26:18, který jsme do konce utkání natáhli na konečný desetibrankový rozdíl. Pokud lze celkově zhodnotit kvalitu a průběh zápasu, je nutno připustit, že celkově hra nedosáhla kvality utkání před týdnem ve Zlíně. Z našich hráček zaslouží plné absolutorium brankařka Kristýna Hašlarová. Dirigentskou roli převzala po většinu času Barboora Olšová, tvůrkyně hry družstva Řezníčková nastoupila s ještě ne zcela doléčeným zraněním ze Zlína, nejpilnější střelkyní se tak stala Bára Vavroušková, využívající své spolupráce s Olšovou. Bajerová se chytila až v závěru prvního poločasu. Své rychlosti využívala plně také Králová několika proměněnými brejky. Mladá Gazdíková odvedla výbornou práci ve druhém poločase, kdy převzala osobní bránění střelkyně soupeře Grabcové. V týmu hostí byla nejvýraznější podle očekávání dvojice Klimešová a Grabcová.“

Tatran Bohunice - TJ Jiskra Otrokovice 29 : 26 (13 : 11)

Nejvíce branek: Svobodová Natálie 12/1, Klossová Kristýna 6, Šimková Sylvie 4 - Stuchlíková Milada 15/2, Lednická Barbora 4. Sedmimetrové hody: 1/1 – 2/2. Vyloučení: 0:2. Rozhodčí: Douda, Škroch. Diváci: 31.

Irena Kupková, trenérka Buhunic: „Nastupovali jsme s respektem k soupeři, který na jaře ještě neprohrál. První poločas se hrál ve vysokém tempu s mnoha technickými chybami. Otrokovice měly ve svých řadách vynikající Stuchlíkovou, která nám dělala problémy v obrané činnosti a nastřílela osamocena 15 branek. Vysunutou obranou v druhém poločase jsme soupeře donutili k chybám, které byly potrestány. Velice bojovné utkání, kde více sil na konci utkání měly domácí Bohunice.“

Zbyšek Cileček, trenér Otrokovic: „Starší dorostenky odjely do Bohunic s odhodláním podat co nejlepší výkon. Utkání bylo velmi vyrovnané a bojovné. Šťastnější byly opět hráčky Bohunic, které mají ve svém středu velmi talentovanou Natálii Svobodovou, ta nám nastřílela 12 branek. Z našich hráček bych chtěl vyzdvihnout výkon Milady Stuchlíkové, která své 16. narozeniny oslavila 15 brankami do sítě domácí brankářky. Citelně nám chyběla Lenka Sekulová, která stejně jako brankářka Barbora Šimková absolvovala utkání žen v Kobylisích.“

SK Velká Bystřice – Poruba 11:26 (6:14)

Nejvíce branek: Moťková Hana 4/1, Soukupová Michaela 2, Žáková Lucie 2/1 - Dluhošová Kateřina 6, Gižová Eva 5, Svobodová Klára 4. Sedmimetrové hody: 2/2. Vyloučení: 4:2. Rozhodčí: Koleček, Krejčí. Diváci: 47.

Jan Novák, trenér Poruby: „Zahrály si všechny hráčky, některé se s podmínkami v hale vyrovnaly lépe a jiné zase hůře, ale každopádně holkám nemohu upřít snahu a po většinu utkání i nasazení. Do dalších zápasů musíme zlepšit souhru v útoku a soustředit se na proměňování vyložených šancí. Jsem hlavně rád, že se v zápase nikdo nezranil.“