27.4.2017 otevřeno: 1157 x

Ivančice stále bez ztráty, do konce soutěže mladších dorostenek zbývají dvě kola

Pouhá dvě kola sezóny 2016/2017 zbývá dohrát v nejvyšší házenkářské soutěži mladších dorostenek. Čelo tabulky bez ztráty bodu stále vedou Ivančice, na které tlačí s dvoubrankovým mankem moravský soused HC Zlín. Tabulku střelkyň vede po odehraném 20. kole se 110 proměněnými střelami zlínská kanonýrka Natálie Mahďáková.

1. liga mladší dorostenky – 20. kolo

HK Ivančice – Zora Olomouc 48 : 19 (27 : 7)

Nejvíce branek: Krejčíková Bára 9, Olšová Barbora 7, Krejčíková Lucie 7/1 - Protivánková Adéla 4/1, Palátová Tereza 4, Dobrovská Markéta 3/2. Sedmimetrové hody: 3/3 – 3/3. Vyloučení: 3:2. Rozhodčí: Kopřiva, Levíček. Diváci: 67.

Pavel Vavroušek, vedoucí týmu Ivančic: „V podzimním zápase na Zoře, kdy soupeř s námi hrál více než vyrovnanou partii převážnou část zápasu, jsme se svědomitě připravovali na tohoto kvalitního soupeře z Hané. Bohužel zdravotní problémy zapříčinily, že soupeř přijel značně oslaben. Utkání jsme měli celou dobu pod naší kontrolou a velkou část zápasu si ukrojily hráčky, které budou v příští sezóně v mladších dorostenkách táhnout tým, tedy ročníky 2001 a mladší. Oslabenému soupeři slouží ke cti, že nesložil zbraně ani za takto nepříznivého stavu a bojoval do poslední vteřiny zápasu o každý míč.“

DHC Plzeň – Slavia Praha 12 : 33 (5 : 13)

Nejvíce branek: Kantnerová Sára 4, Šauerová Valerie 3 - Brožová Kristýna 7/1, Issová Josefína 7, Martinková Kateřina 4. Sedmimetrové hody: 0/0 – 3/3. Vyloučení: 1:0. Rozhodčí: Kasík, Pešek. Diváci: 77.

Eva Mancellari, trenérka Plzně: „Do páté minuty prvního poločasu jsme držely krok. Pak ale přišla smršť ze strany Slávistek a holky to zabalily. Nedokázaly jsme se prosadit v útoku, chyběla střelba spojek, a když už se nám podařilo dostat do střelecké pozice, tak přišla na řadu slávistická brankářka, kterou jsme nejdříve vybíjely a pak ona velmi pěknými zákroky branku pokryla. Do druhé půle jsme nastoupily s bojovností o lepší výsledek. Bohužel, děvčata opět nedodržela pokyny, které jim byly uděleny. Slávistické hráčky využily náš pomalý návrat do obrany a trestaly nás rychlými útoky. Naše obrana nefungovala tak, jak by měla. Soupeřky jsme nechaly střílet z devíti metrů a ty proměňovaly.“

Petra Vítková, asistentka trenéra Slavie: „Utkání mělo jasného favorita. Do utkání jsme ale nastoupily chladně a nekoncentrovaně, možná i zklamané z prohry starších dorostenek. Ale ještě v průběhu prvního poločasu jsme se dostaly do tempa a začaly hrát svoji hru. Což je kvalitní obrana a snaha rychle dopředu. Potěšilo mě, že do utkání zasáhly všechny hráčky a všechny z pole se zapsaly do střelecké listiny.“

HC Háje - HC Zlín 20 : 35 (10 : 14)

Nejvíce branek: Krupková Tereza 5/2, Kosařová Hana 5/1, Švihnosová Kristýna 5/1 - Mahďáková Natálie 9/2, Galandrová Tereza 6/1, Plachá Renata 5. Sedmimetrové hody: 4/4 – 3/3. Vyloučení: 1:3. Rozhodčí: Aliapulios, Sovová. Diváci: 10.

Hana Kolářová, trenérka Zlína: „Do utkání jsme nastoupily trošku profesorsky bez jiskry s pocitem, že to snad půjde samo. Únava po Pragacupu se projevila a čas na doléčení zranění byl opravdu velmi krátký, do toho ještě některé hráčky reprezentovaly čtvrtek - pátek svou základní školu Křiby na přeborech, aby obhájily titul, což se povedlo. To všechno mělo vliv na vývoj prvního poločasu proti Hájím, kde na tabuli svítilo skóre 10:14. V poločase jsme si důrazným způsobem vyčistily hlavinky, zůstal ale čas i na odlehčenou formu předání informací, co by měly hráčky hrát. Chápu, že není každý den posvícení, ale zapomenout na vše, co chceme a umíme hrát? Druhý poločas už byl mnohem lepší, dařil se nám rychlý přechod do útoku a skóre druhého poločasu vypadalo hned jinak 10:21.“

Havlíčkův Brod – Jindřichův Hradec 21 : 30 (8 : 15)

Nejvíce branek: Ďásková Zuzana 11/1, Kohoutová Nikola 4/2, Henková Veronika 4 - Rytířová Aneta 9, Plucarová Kristýna 8, Březinová Simona 7/1. Sedmimetrové hody: 3/3 – 1/1. Vyloučení: 2:4. Rozhodčí: Beneš, Chalupa. Diváci: 46.

Karel Petržela, trenér Jindřichova Hradce: „Do zápasu jsme šli jako papírový favorité, což se i potvrdilo. Od začátku jsme si udržovali potřebný náskok pro zachování klidu. Vyrovnaný stav byl jen v úvodu (2:2), poté jsme utekli do vedení 6:2 a 10:5. První poločas jsme vyhráli sedmibrankovým rozdílem. V druhém poločase jsme náskok ještě více navýšili a zápas kolektivním výkonem v pohodě dovedli k zaslouženému vítězství.“