28.4.2017 otevřeno: 1907 x

Pojistí si Hodonín vítězství v první lize?

Už jen dva zápasy dělí druhou nejvyšší házenkářskou soutěž žen od jejího letošního vrcholu. Kdo získá možnost postupu do interligové soutěže stále není jasné. Nejvíce nakročeno má s jednobrankovým vedením HK Hodonín. Pokud však druhá Slavia Plzeň své zbylé zápasy zvládne, musí Hodonín v závěrečných dvou kolech získat alespoň tři body. O bronzovou příčku bojuje záloha olomoucké Zory.

Tabulku střelkyň vede po odehraných 20. kolech Iva Závišková z Velkého Meziříčí, která soupeřkám nastřílela 148 branek. Druhé a třetí místo patří hráčkám Lindě Galuškové a Veronice Mudrové z VŠ Plzeň.

1. liga žen – 20. kolo

Slavia VŠ Plzeň - HC Plzeň 40 : 20 (18 : 11)

Nejvíce branek: Galušková Veronika 10/2, Mudrová Veronika 10/2, Galušková Linda 10 - Drozdová Petra 8, Vaňková Lada 7/2. Sedmimetrové hody: 4/4 – 2/2. Vyloučení: 2:2. Rozhodčí: Nezbeda, Zelenka. Diváci: 110.

Jana Galušková, trenérka VŠ Plzeň: „Do derby jsme nastoupili trochu s obavami, vzhledem k tomu, že tato utkání bývají většinou velmi vyhecovaná. V prvních minutách jsme působili trochu nervózně, neproměnili jsme hned několik vyložených šancí a udělali pár technických chyb. Po oddechovém čase jsme již hráli svoji hru, využívali jsme druhou vlnu rychlého útoku a hlavně naše střelkyně. Soupeř se rozhodl pro osobní obranu na naši Veroniku Galuškovou, přesto mu dala deset branek stejně jako Veronika Mudrová a Linda Galušková. Poločasové vedení bylo o sedm branek k naší spokojenosti. Do druhého poločasu jsme již nastupovali s jasnými pokyny náskok udržet a navyšovat. Toto se nám velice dařilo hned v prvních deset minutách druhého poločasu, kdy jsme naše vedení navýšili až na patnáct branek a zbytek utkání jsme již odehráli hlavně pro naše fanoušky. Tímto zápasem jsme zakončili domácí část sezony, nyní již pojedeme pouze do Kunovic a Vel. Meziříčí. Děvčatům patří moje poděkování za zvládnutí derby.“

David Hofírek, trenér HC Plzeň: „Musím blahopřát k vítězství soupeřkám. Ty podaly vyrovnaný výkon a po zásluze vyhrály. Zápas jsme začali dobře a do desáté minuty prvního poločasu, kdy byl stav 5:6, jsme byli snad i lepším týmem. Bohužel po time-outu domácích jsme se jakoby lekli, že bychom mohli vyhrát a naše hra byla čím dál víc nervóznější. Také se kupily naše technické chyby a bohužel i psychika šla dolů. Tak poločas skončil minus sedm branek (18:11). Do druhého poločasu jsme šli s tím, že není co ztratit a chtěli jsme uhrát lepší výsledek. Bohužel psychika hráček hrála svou roli, a tak jsme pokračovali v technických chybách. Soupeř tak odskakoval na čím dál větší rozdíl, který nakonec skončil u propastných 20 gólů (40:20). Musím jen říci, že pokud vytvoříme 40 technických chyb za zápas, tak nemůžeme zápas vyhrát. I přes naší vysokou prohru bych chtěl pochválit brankářské duo Vidršperková - Boháčková, které ač dělaly, co mohly, tak to bohužel nestačilo."

Kunovice - Zlín B 29 : 28 (14 : 15)

Nejvíce branek: Balážová Anna 9, Jurasová Patricie 6, Fleková Lenka 5 - Krajčová Tereza 8/8, Hubová Vendula 6, Ševčíková Karolína 4. Sedmimetrové hody: 1/1 – 9/9. Vyloučení: 6:5. Červená karta: Dufková Zuzana (Zlín). Rozhodčí: Pluhař, Suchánek. Diváci: 76.

Zuzana Juríková, trenérka Zlína: „Vyrovnaná partie se šťastným koncem pro domácí. V první půlce jsme se dostali do vedení až o čtyři branky. V házené takový náskok nic neřeší, měli jsme využít dalších šancí k navýšení. Naopak soupeř se dotáhl a srovnal. Druhý poločas byl obdobný, za stavu 22:23 domácí otočili skóre na 25:23 a prokázali větší zkušenost. Bohužel některé hráčky, které tým táhnout měly, neprojevily dostatečný zápal pro udržení se v soutěži. Mlaďošky na to samy nestačily, i když příkladně bojovaly."

HK Hodonín – Sokol Vršovice 46 : 28 (20 : 15)

Nejvíce branek: Tóthová Alžbeta 8/3, Višňovská Simona 8, Birkušová Annamaria 7, Kováčiková Laura 6 - Večeřová Barbora 5, Kračmanová Eva 5, Kadeřábková Tereza 4, Juriková Viktorie 4. Sedmimetrové hody: 3/3 – 1/1. Vyloučení: 4:0. Rozhodčí: Valášek, Vychodil. Diváci: 120.

René Gärtner, trenér Hodonína: „Chtěli jsme být stejně důrazní v obraně jako soupeř vloni v listopadu v domácím prostředí. Naše obrana fungovala téměř na sto procent, navíc jsme byli dobře připraveni na jejich hru jedna pět, kterou jsme nacvičovali na tréninku v úterý i ve čtvrtek. Výsledek odpovídá dění na palubovce, ale zase tak jednoduché to nebylo.“

Petr Sychra, trenér Vršovic: „Tento zápas se nám vůbec nepovedl. Věděli jsme, že nás v zápase s lídrem nečeká nic lehkého, a to se také potvrdilo. Prvních třicet minut jsme se silným soupeřem relativně udrželi krok, druhý nám však zlomil vaz. Musíme se oklepat připravit se na domácí zápas s Havlíčkovým Brodem.“

Otrokovice - Olomouc B 27 : 33 (14 : 22)

Nejvíce Branek: Zpěváková Adriana 5, Dolečková Júlia 5, Sekulová Lenka 5/3 - Kašpárková Magda 8, Sovová Klára 6/2, Grygarová Gabriela 5/1. Sedmimetrové hody: 3/3 – 3/3. Vyloučení: 2:2. Rozhodčí: Kaufman, Procházka. Diváci: 110.

Havlíčkův Brod - Sokol V. Meziříčí 22 : 21 (10 : 12)

Nejvíce branek: Burdová Natálie 7/3, Kratochvílová Monika 4, Kubátová Michaela 3, Brožová Jitka 3 - Rymešová Andrea 5, Závišková Iva 5, Zbožínková Lucie 3/1, Chromá Jarmila 3. Sedmimetrové hody: 3/3 – 1/1. Vyloučení: 1:3. Rozhodčí: Beneš, Chalupa. Diváci: 56.