29.4.2017 otevřeno: 1173 x

Souboj o čelo první ligy starších dorostenek se protáhne do posledních kol

Odehrané 20. kolo žádné překvapení nepřineslo, a tak hodně vyrovnané čelo prvoligové tabulky straších dorostenek slibuje drama do posledních chvil. Zda se do nadstavby probojuje Olomouc, Hodonín anebo Zlín rozhodnou až dvě poslední kola.

Ve 20. kole střelecky zazářila bohunická kanonýrka Natálie Svobodová, která se doslova blýskla 17 brankami, a olomoucká Diana Řezníčková, která brankářkám soupeřek za záda poslala 12 gólů.

1. liga starších dorostenek - východ – 20. kolo

TJ Jiskra Otrokovice – Olomouc 27 : 30 (14 : 14)

Nejvíce branek: Stuchlíková Milada 8, Lednická Barbora 4 - Řezníčková Diana 12, Králová Kateřina 5, Vavroušková Barbora 5/1. Sedmimetrové hody: 2/2 – 1/1. Vyloučení: 0:0. Rozhodčí: Kaufman, Procházka. Diváci: 75.

Václav Dobeš, vedoucí družstva Olomouce: „Utkání bylo od prvních minut naprosto vyrovnané, první desetiminutovka patřila domácím, které se dostaly do dvoubrankového vedení, naše družstvo odpovědělo čtyřbrankovou šňůrou, jíž se dostalo do dvou až tříbrankového náskoku, a udržovalo si ho až do závěru poločasu. Ten ale opět vyzněl příznivěji pro domácí, které využily chyb našich děvčat a z rychlých útoků srovnaly poločasový výsledek. Začátek druhé půlky byl ve znamení náporu našeho družstva, třemi brankami v řadě si vytvořilo mírné vedení, zásluhou tří branek Lednické v rychlém sledu domácí už za několik minut opět srovnaly. V polovině druhého poločasu se domácím hráčkám podařilo dokonce odskočit do dvoubrankového vedení, Řezníčková však podstřelem a rychlým brejkem vyrovnala na 21:21. Na začátku poslední desetiminutovky se podařilo našim děvčatům jít do dvoubrankového vedení 23:25, které však vzápětí ztratily, a naopak domácím se podařilo hlavně zásluhou mladičké, ale fyzicky velmi dobře disponované Stuchlíkové získat pro svůj tým dvoubrankové vedení. Závěr ale už vyzněl po bezchybné pětiminutovce Poláškové v brance hostí a v době, kdy se hra domácích úplně rozsypala pro přece jen zkušenější hostující družstvo šťastné, ale zasloužené vítězství.“

SHK Veselí n.M. – Zlín 21 : 28 (11 : 14)

Nejvíce branek: Grabcová Barbora 7/1, Klimešová Kateřina 4 - Herbočková Natálie 8 - Plachá Michaela 5, Hubová Vendula 4. Sedmimetrové hody: 1/1 – 2/2. Vyloučení: 2:1. Rozhodčí: Netík, Kremláček. Diváci: 99.

Zuzana Juriková, trenérka Zlína: „Chtěli jsme Veselí oplatit domácí prohru, což se nám podařilo. Obě brankářky zachytaly a podržely svůj tým. Vynikala zejména křídla, která se prosazovala z rychlých útoků i po dohrávkách na postavenou obranu. Přesnější střelba spojek i pivota tentokrát vázla."

HK Hodonín - SK Velká Bystřice 43 : 16

Nejvíce branek: Smetková Valerie 11, Kalinová Nikola 10/1, Bydžovská Lucie 5 – Moťková Hana 7/1, Soukupová Michaela 5. Sedmimetrové hody: 2/2 – 2/2. Vyloučení: 3:1. Rozhodčí: Valášek, Vychodil. Diváci: 30.

Sokol Poruba - Tatran Bohunice 17 : 30 (8 : 13)

Nejvíce branek: Bestová Kateřina 3/1, Mihačová Eliška 3 - Svobodová Natálie 17/2, Tvarůžková Tereza 5, Klossová Kristýna 4. Sedmimetrové hody: 3/3 – 2/2. Vyloučení: 2:3. Rozhodčí: Pulido, Kučerka. Diváci: 68.