4.5.2017 otevřeno: 1637 x

Mistryněmi republiky jsou mladší dorostenky Ivančic, stříbro bere Zlín. O bronz se ještě hraje

Nervy drásající a do posledních vteřin vyrovnaný souboj o titul Mistryň České republiky v kategorii mladších dorostenek potvrdil v předposledním kole sezóny 2016/2017 prvenství dosud neporaženého týmu HK Ivančice. Stříbro patří mladším dorostenkám HC Zlín. O bronzovém umístění rozhodne s největší pravděpodobností sobotní zápas v Edenu.

1. liga mladší dorostenky – 21. kolo

HC Zlín - HK Ivančice 25 : 25 (12 : 13)

Nejvíce branek: Jagodič Melani 5, Galandrová Tereza 4, Mahďáková Natálie 4/1, Šopíková Denisa 4 - Krejčíková Bára 14/3, Vavroušková Barbora 6/1. Sedmimetrové hody: 2/2 – 4/4. Vyloučení: 3:3. Rozhodčí: Baader, Novotný. Diváci: 192.

Hana Kolářová, trenérka Zlína: „Od první minuty bylo vidět, že se potkaly dva nejvýše tabulkově postavené týmy. Na tuto věkovou kategorii se hrála opravdu pěkná házená, také atmosféra byla skvělá. Skóre se přelévalo z jedné strany na druhou a po celé utkání nebyl větší než dvoubrankový rozdíl. Naše holky předváděly kolektivnější hru, což je vidět v tabulce střelců, kde je hned 8 hráček s vyrovnanými výkony, oproti tomu Ivančice táhly pouze dvě hráčky. Škoda, že jsme neudržely vedení v závěru zápasu 23:21, ale tato omladina prvním rokem v mladším dorostu bojovala o každý míč a donutila soupeře v druhém poločase k vytažení osobní obrany na naši střeleckou spojku. Poradily jsme si i s tímto a v samém závěru jsme přehrály i osobní obranu na všechny hráčky. Bohužel vteřinku před závěrečným hvizdem jsme neproměnily vyloženou šanci a skóre zůstalo nerozhodné 25:25. Holky zaslouží ohromnou pochvalu! Po zápase si zcela po právu užily potlesku zaplněné haly. Soupeři sportovně gratulujeme k titulu.“

Pavel Vavroušek, vedoucí týmu Ivančice: „Jsem rád, že se rozhodovalo v přímém souboji obou odvěkých soupeřů. Dvou nejlepších týmů soutěže. Vyrovnaný zápas. Náskok z podzimního zápasu nám dodával jistotu a klid. Kontrolovali jsme cestu k dlouho naplánovanému cíli. Je dobře, že nemusíme v posledním zápase proti Hájům Praha myslet na výsledek a můžeme si oslavy náležitě užít. Chtěl bych touto cestou poděkovat celému týmu za další skvělou sezónu a výborný výsledek. Klubu, sponzorům i fanouškům za podporu a přízeň.“

HC Háje - DHC Plzeň 23 : 28 (10 : 13)

Nejvíce branek: Kosařová Hana 9, Marešová Adriana 3, Bernatová Anna 3, Švihnosová Kristýna 3 - Oravcová Věra 7, Franková Julie 7, Kepková Pavlína 4/1. Sedmimetrové hody: 0/0 – 2/2. Vyloučení: 2:3. Rozhodčí: Janda, Řeháček. Diváci: 22.

Tomáš Jiskra, trenér Plzně: „Celý poločas jsme sice vedli, ale nebezpečné Háje byly pořád na dostřel. Zvláště střelecky disponovaná Kosařová trefovala s velkou pravidelností i přesností. Ve druhém poločase už byla zřejmější naše fyzická a výšková převaha, ale zase přibyly nepřesnosti v přihrávce a střelbě. Přesto jsme ale porazili velmi dobrého a nebezpečného soupeře 23:28. Pokud ve zbývajících neúplných dvou kolech budou všechny výsledky dle papírových předpokladů, především pokud Slavia porazí Vršovice, skončíme na velmi pěkném 5. místě v ČR, což je o 1- 2 příčky výše než byl náš předsezonní cíl. Za trenéry děkuji všem hráčkám, které se na letošní sezoně podílely a přeji jim spoustu úspěchů v sezonách dalších.

Poruba - Olomouc 32 : 21 (19 : 10)

Nejvíce branek: Šmidáková Marie 6/1, Prašivková Markéta 5/1, Dybalová Tereza 1 - Krůpová Alžběta 4, Juříčková Michaela 4. Sedmimetrové hody: 2/2 – 0/0. Vyloučení: 2:6. Rozhodčí: Kubis, Kummerová. Diváci: 31.

Ilona Hapková, trenérka Olomouce: „Od prvního hvizdu na hřišti se domácí hráčky Poruby pustily do utkání houževnatě s velkým nasazením. Než jsme se stačily nadát, v 7. minutě svítil na ukazateli stav 6:2 pro domácí. Proto přišel na řadu velmi rychlý time-out, po kterém jsme sice korigovaly na 6:3, ale další technické chyby, neproměňování vyložených střeleckých příležitostí a nedůsledná obrana znamenala hrozivé poločasové skóre 19:10. Do začátku druhého poločasu nastoupily Hanačky s odhodláním a snahou ještě korigovat výsledek. Prvních deset minut druhého poločasu nedostaly gól, poctivě bránily a první zákrok v bráně předvedla i Polášková. Těchto deset minut Hanačky vyhrály sice 4:0, ale to je jediné, co se nám v dnešním utkání podařilo. Soupeři blahopřejeme k zaslouženému vítězství.“

Sokol Vršovice – Havlíčkův Brod 34 : 19 (16 : 8)

Nejvíce branek: Sauerová Tereza 12/1, Suchomelová Adéla 7 - Ďásková Zuzana 7/1, Lukešová Šárka 3. Sedmimetrové hody: 1/1 – 1/1. Vyloučení: 3:1. Rozhodčí: Brůna, Skružný. Diváci: 32.

Jana Konečná, trenérka Vršovic: „Začátek zápasu se nám příliš nepodařil, začaly jsme trochu vlažně a nesoustředěně, a tak jsme brzy prohrávaly 0:2. Náš první gól padl až v 6. minutě a první čtvrtina zápasu byla vyrovnaná (7:6). Pak jsme konečně zpřesnili střelbu, zlepšili obranu a převzali zápas do vlastních rukou. V poločase vedli 16:8. Zápas jsme definitivně získali ve druhé desetiminutovce druhé půle, kterou jsme vyhráli 9:0. Přestože některé hráčky nepředvedly tentokrát svůj optimální výkon, zápas skončil poměrně vysokým brankovým rozdílem.“

Jindřichův Hradec – Slavia Praha 21 : 20 (10 : 10)

Nejvíce branek: Rytířová Aneta 8, Březinová Simona 8/3, Plucarová Kristýna 3 - Linhartová Barbora 6, Brožová Kristýna 4, Martinková Kateřina 4/2. Sedmimetrové hody: 3/3 – 5/5. Vyloučení: 3:3. Rozhodčí: Barták, Hladký. Diváci: 60.