4.11.2009 otevřeno: 1152 x

V Interlize již ztratily všechny týmy

O víkendu čekají na česká i slovenská družstva odvetná utkání evropských pohárů a proto byly dnes na programu nejvyšší soutěže žen tři předehrávky sedmého kola Interligy. V Čechách i na Slovensku byly k vidění zajímavé zápasy. První prohru v této sezóně připravila Slavii Olomouc.

WHIL - 7.kolo

ŠKP Bratislava - Michalovce 27:23 (9:16)

Vynikajícím vstupem do druhé půle otočilo ŠKP Bratislava utkání s Michalovcami a nakonec tak uhájilo domácí neporazitelnost. Michalovcům vyšla výborně první půle a to především její druhá polovina, ve které domácím utekly na rozdíl sedmi branek 16:9. Bratislavě se nedařilo v obraně a neproměňovala také vyložené brankové příležitosti. Do druhé půle ale vstoupily domácí házenkářky jako vyměněné a během devíti minut bylo srovnáno na 17:17. V dalších minutách pak ŠKP získalo definitivní převahu a nakonec svého soupeře porazilo rozdílem čtyř branek 27:23.

Nejlepší střelkyně Bratislavy: Šimáková 10/7, Martanovičová 5, Kochanová 3, Hrmová 3, Hodošková 3

Nejlepší střelkyně Michalovců: Škĺaruk 5, Bahkyrieva 4/3, Obšatníková 3, Piskayová 3

Sedmimetrové hody: 7/7 - 3/3, vyloučení: 2 - 9 (ČK Obšatníková), rozhodčí: Haščík, Oťapka, diváků: 200

Petra Štetáková (ŠKP) bráněná Kalaninovou a Škľarukovou (Michalovce)

Inter Bratislava - Písek 32:35 (12:21)

Důležité utkání, ve kterém Písek nastoupil proti nováčkovi Interu Bratislava, hostující tým zvládl na výbornou a před odjezdem do Makedonie si připsal vítězství 35:32. V prvním poločase byl stav vyrovnaný pouze do 7.minuty, kdy domácí Pončáková snižovala na 5:6. V dalších minutách ale hostující tým drtil domácí celek především brankami z rychlých protiútoků a po sérii devíti branek v řadě získal vedení 15:5. Písek si vedení i přes finiš domácích udržel až do konce a nakonec veze z Bratislavy vítězství 35:32.

Nejlepší střelkyně Interu: Pončáková 7, Zámečníková 6/3, Lavrinčíková 5/2

Nejlepší střelkyně Písku: Luzumová 12/3, Krouská 6, Vrabcová 5

Sedmimetrové hody: 6/5 - 3/3, vyloučení: 4 - 5, rozhodčí: Brunovský, Čanda, diváků: 200

Nikola Šichmanová (Písek) střílí na branku Interu Bratislava

Slavia Praha - Olomouc 24:25 (15:13)

První porážku v sezóně připravily házenkářky Olomouce pražské Slavii. Ta měla do zápasu výborný vstup a v 7.minutě vedla 4:1. V dalších minutách již hostující celek srovnal krok a udržoval si od domácích minimální brankový odstup. Ve 26.minutě získala Slavia třemi brankami v řadě vedení 12:8 a přestože Olomouc minutu před koncem srovnala na 13:13, odcházely do šaten veselejší Pražanky s vedením 15:13. Narozdíl od první půle vyšel vstup do té druhé hostujícímu týmu a protože Slávistky za úvodních deset minut vstřelily jedinou branku, dokázala Olomouc získat vedení 18:16. Dvoubrankový náskok si Olomouc dokázala udržet až do 53.minuty a stavu 24:22. V posledních sedmi minutách dramatického duelu padly již jen tři branky a přestože domácí dokázaly v poslední minutě srovnat na 24:24, poslední slovo měla nejlepší střelkyně utkání olomoucká Polášková, která v posledních sekundách strhla definitivní vedení na stranu Olomouce.

Nejlepší střelkyně Slavie: Knedlíková 6, Jedličková 5/2, Keclíková 4

Nejlepší střelkyně Olomouce: Polášková 7, Tomečková 6, Uličná 3

Sedmimetrové hody: 4/3 - 2/1, vyloučení: 0 - 3, rozhodčí: Válek, Opava, diváků: 130