13.5.2017 otevřeno: 1310 x

Házenkářky Písku zdolaly Veselí i doma a slaví záchranu v interlize

Přestože házenkářky Veselí nad Moravou vybojovaly v základní části soutěže o třináct bodů více než tým Sokola Písek, jsou to nakonec Jihočešky, kdo slaví záchranu v interlize. Veselské panenky nezvládly play-out a jelikož už do konce soutěže budou hrát jen jediné utkání proti Zlínu, nesmažou již tříbodový náskok Písku. Sestupová příčka tak letos patří Veselí.

WHIL - play-out - 4. kolo

Sokol Písek – SHK Veselí nad Moravou 28:23 (14:10)

Domácí hráčky přivítaly ve své hale Veselí nad Moravou, které potřebovalo u Otavy zvítězit, aby mohlo pomýšlet na záchranu v nejvyšší soutěži. Do utkání také lépe vstoupily Veselské panenky, které si do dvacáté minuty udržely před domácími dvoubrankový náskok. Svěřenkyním trenéra Jordáka pomohl oddechový čas, po kterém se podařilo domácím srovnat a jít do tříbrankového vedení, které do konce poločasu navýšili na rozdíl čtyř branek. Vedení čtyř branek si držely Sokolky i ve druhé půli a postupně ho navyšovaly až na rozdíl devíti branek. Domácím v této fázi hry hodně pomohly hostující hráčky, které spoustou technických chyb v útočné části, domácím doslova darovaly míče, domácí pak tyto ztráty nekompromisně trestaly. V poslední desetiminutovce si už písecké hráčky hlídaly vedení a utkání dovedly do vítězného konce. Získaly tak dva potřebné body k záchraně v Interlize a poslaly Veselí do sestupových vod.

Nejvíce branek: Kubišová 9, Jačková, Palasová po 4 – Novotná 5, Šustková 4, Pastorková 3. Sedmimetrové hody: 1/0 – 4/3. Vyloučení: 1:1. Rozhodčí: Hájek, Macho. Diváci: 137.

Vladislav Jordák, trenér Sokola Písek: „Tento tým vždycky chválím a teď už nevím co mám říct, jsem nadšený z toho, jak holky zvládly zápasy v play-out. My jsme si konečně sedli a v posledních dvou měsících jsme konečně byli zdraví. Holky jsou prostě úžasné a tentokrát si ty body prostě vydřely, vybojovaly, odmakaly a nemá cenu hodnotit technické věci. Začátek byl složitější, bylo vidět, že obě družstva jsou svázaná a z obou dvou stran se na to skoro nedalo dívat. Ale my jsme hlavy zvedli dřív a já před týmem musím jen smeknout.“

Ivo Sádlo, vedoucí družstva SHK Veselí n. M.: „Samozřejmě se mi těžce hodnotí takový zápas. Musím poblahopřát domácím, že se jim podařilo zvládnout tenhle zápas, ale i tu sérii s námi. Gratuluji k tomu že opustili poslední příčku. Zápas pro nás začal dobře, ale pak se to zlomilo úplně dětskými chybami, kdy jsme soupeři přímo namazali do trháku a domácí si tím vytvořil náskok, který udržel až do konce. Utkání skončilo skoro exhibicí domácích. Nám se povedl závěr základní části, ale pak nastal zlom, který přišel v domácím utkání s Pískem, kde jsme mysleli že vyhrajeme nějakou setrvačností. Už to není to co to bývalo. Prostě jsme to nezvládli. Dneska rozhodlo neproměňování vyložených šancí a velké množství technických chyb.“

Oslavy Písku v Písku. Foto: Facebook Sokola Písek