16.5.2017 otevřeno: 1956 x

Ve finálových sériích soutěže starších dorostenek vedou házenkářky Mostu a Plzně

Úvodní zápas o titul mistra České republiky starších dorostenek za sebou mají dosud neporažené házenkářky západní skupiny z Mostu, které nezaváhaly ani na palubovce lídra východní skupiny HK Hodonín. Z vybojovaného zápasu si na sever Čech odvážejí zasloužený dvoubrankový náskok. Souboj o republikový bronz na palubovce DHC Plzeň lépe zvládly domácí hráčky a Zlíňanky tak jdou do domácí odvety se ztrátou jedné branky.

1. zápas: HK Hodonín - DHK Baník Most 21:23 (12:11)

Nejvíce branek: Kalinová 7/3, Smetková 5/1 - Šípová 7, Stříšková 6. Sedmimetrové hody: 6/4 – 3/3. Vyloučení: 1:3. Rozhodčí: Letev, Králíček. Diváci: 70

Marián Šupík, trenér Hodonína: „Jsem spokojený. Na dorosteneckou kategorii jsme viděli krásnou házenou. Soupeř měl v zakončení více štěstí. Tři góly jsme dostali po tečovaných střelách. Naopak naše podobné pokusy skončily v rukách gólmanky. A právě takové maličkosti rozhodují takto vyrovnané zápasy. Holky bojovaly, zápas neuvěřitelně odmakaly. Děvčata ze sebe vydala úplně všechno. Nemám důvod jim cokoliv vyčítat. Takticky zahrála skvěle. Věřím, že jak jsme doma o dva góly prohráli, můžeme v Mostě zase stejným rozdílem vyhrát. Všechno ještě může být jinak.“

Radek Maděra, trenér Mostu: „Situaci ve východní skupině jsme sledovali. Věděli jsme, že Hodonín soupeře trápí a utkání nebude snadné. Nám ale bylo jedno, koho dostaneme. Na všechny týmy se připravujeme stejně. Úvod zápasu nám vyšel. Ve 3. minutě jsme vedli 1:2 a v 8. minutě 2:4. Dvoubrankové vedení jsme si drželi až do 24. minuty, kdy jsme však soupeři umožnili jeho třemi góly otočit utkání. Po vstupu do druhého poločasu jsme vstřelili dva rychlé góly, kterými jsme otočili zápas. Soupeř však stav rychle srovnal, a tak remízový výsledek pokračoval až do 51. minuty, kdy hráčkám Hodonína začaly evidentně docházet síly. Toho využila naše agresivní obrana a nepouštěla soupeřky do zakončení. Nutno říct, že soupeř odehrál velmi slušné utkání. Naše hráčky si však nasazením a bojovností, za kterou zaslouží pochvalu, zajistily cenné vítězství.“

1. zápas: DHC Plzeň - HC Zlín 24:23 (10:12)

Nejvíce branek: Oravcová Věra 10/2, Franzová Denisa 4/1, Franková Julie 3 - Herbočková Natálie 6, Hubová Vendula 6, Polomíková Lucie 4. Sedmimetrové hody: 3/4 – 1/1. Vyloučení: 2:0. Rozhodčí: Nezbeda, Zelenka. Diváci: 129.

Tomáš Jiskra, trenér Plzně: „Na rozdíl od všech předchozích utkání této sezóny se nám nedařilo v útočné fázi. Zcela jasně o tom hovoří počet nastřílených branek. Velké množství neproměněných střel by se příště nemuselo vyplatit. Naopak pokud pomineme první patnáctiminutovku, fungovala většinou velmi dobře letos hodně kritizovaná obrana, která byla podpořena výborným výkonem brankářky Jiskrové. Jeden ze svých nejlepších letošních výkonů podala D. Franzová, pochvalu za neuvěřitelnou bojovnost zaslouží obě děvčata na pivotu Paulusová a Soukupová. Naopak obě reprezentační spojky Oravcová a Franková tentokrát střídaly slabší a dobré chvilky. Naštěstí ale v kritických chvílích ukázaly své kvality. V odvetě ale uděláme vše pro to, aby se bronzová medaile stěhovala na západ Čech.“

Zuzana Juríková, trenérka Zlína: „Na konfrontaci s týmem západní skupiny jsme se těšili. Vzájemné duely s Mostem, Plzní, Pískem, Slavií a ostatními českými celky v sezoně chybí. Bylo jasné, že nás nečeká nic lehkého. Plzeň má svoji kvalitu. Do zápasu holky vlétly s odhodláním urvat náskok a utkání si užít. Již dopředu bylo dané, že dostanou šanci všechny tři gólmanky, bez toho, jak se bude zápas vyvíjet. První dvacetiminutovku bravurně zvládla Barča Rybníčková a podpořila spoluhráčky ve vedení 8:3. Prostřídala se celá lavička, bohužel střelba z dálky visela převážně na Vendy Hubové, která do toho šla naplno. Navíc výborně uvolňovala křídla, z čehož těžila Natka Herbočková. Druhou část odchytala zodpovědně Jája Sedláková, která znovu ukázala svoje milimetrové výhozy do brejků. Domácí neustále dotahovali, což se jim v závěru podařilo. Otočili skóre o tři a v ten moment bylo našim cílem hrát na riziko, získat rychlé míče a branky. Poslední dvacetiminutovku v brance zvládla spolehlivě Simča Pavelková, pouze jí moc nepomáhala laxnější obrana. Prohra o gól vzhledem k vývoji utkání nás moc mrzí, přesto do odvety dává šanci. Domácí si za svoji bojovnost výhru zasloužili. Nám v rozhodujících fázích chyběla přesnější střelba a osobní odvaha vzít na sebe větší zodpovědnost."

Rozpis odvetných utkání bojů o 1 – 4. místo:

21.5. 17:00 DHK Baník Most - HK Hodonín (finále)
21.5. 17:30 Zlín - DHC Plzeň (o 3. místo)