22.5.2017 otevřeno: 1482 x

Mostecké dorostenky slaví mistrovský titul

Starší dorostenky mosteckého Baníku slaví historický titul bez jediné prohry v sezoně. V poměrně jednoznačném utkání šly domácí hráčky rychle do vedení a do poločasu svůj náskok výrazně navýšily až na rozdíl devíti branek. Ani po přestávce Mostečanky nepolevily a díky důsledné obraně nedovolily soupeřkám rozdíl ve skóre stáhnout, naopak svůj náskok ještě navýšily na konečných 30:12.

1. liga starších dorostenek

DHK Baník Most – HK Hodonín 30:12 (18:9)

Nejvíc branek Most: Šípová 5, Mikulášková 5, Ulbertová 4, Dvořáková 4, Stříšková 4, Švihnosová 3; Hodonín: Kalinová 5, Smetková 3. Rozhodčí: Halada, Sovová. Diváků 210.

Radek Maděra, trenér DHK Baník Most: „Celý týden jsme se na utkání připravovali, sledovali jsme video, ale vycházeli i z předešlého zápasu. Chtěli jsme dodržovat pravidla, kterých jsme se drželi celu sezonu, tedy důslednou obranu a rychlý přechod do první a druhé vlny útoku. Tušili jsme, že soupeř nám po kondiční stránce nebudou po celých šedesát minut stačit. Právě v kondiční vyspělosti je největší síla našeho týmu. Sluší se ocenit i kvalitu soupeře, který pracuje v jiných podmínkách, než máme my, přesto má v kádru velmi dobré házenkářky a o jeho kvalitách svědčí i vítězství v moravské části soutěže v konkurenci velmi silných týmů.“

Marian Šupík, trenér HK Hodonín: „Bohužel nám trochu utekl začátek zápasu a to už se jen těžko dohání, i po psychické stránce to pro hráčky bylo těžké. Jednoznačně jsme ale spokojeni, pro nás je úspěch už účast ve finále, protože náš tým je ze tří čtvrtin složen z mladších dorostenek.“