28.5.2017 otevřeno: 966 x

Hanačky slaví bronz, Porubu porazily poměrem 21:17

Házenkářky Poruby ligovou medaili nezískaly, bronz v Ostravě slaví Olomoučanky! Porubanky prohrály v rozhodujícím třetím zápase série s Olomoucí 17:21.

Play-off - O třetí místo

Sokol Poruba - Zora Olomouc 17:21 (8:12)

Klíčovým aspektem v utkání se ukázalo neproměňování šancí. Zatímco bojovná Olomouc využívala chyb v obraně Ostravanek, domácí hráčky se trápily v koncovce. Díky tomu se Hanačky na začátku druhého poločasu dostaly do sedmibrankového vedení, které pak ve zbytku utkání už udržely.

Nejvíce branek: Minarčíková 4/1, Polášková 3/2, Konečná 3 - Jansová 4/3, Salčáková 4, Kubáčková 3, Frýčáková 3. Konečný stav série: 1:2.

Peter Olšavský, trenér Sokola Poruba: „Soupeři gratuluji k vítězství a medaili, kterou získal zaslouženě. Opět jsme bojovali s tím, co obvykle, to znamená, že zahozených šancí máme až moc na to, abychom mohli myslet na vítězství. Těžko se mi to hodnotí z toho důvodu, že si vždy říkáme, co máme na hřišti dělat a jak máme hrát, ale realita je úplně jiná. Jedna věc je nastavení na hřišti, druhá nastavení mimo něj. To je pro naše děvčata těžká úloha, byť si vůbec nemyslím, že by něco vypustila nebo že by do toho nedala vše. V zápase se ale ukázalo, že po neproměnění šance se zlomily a nebyl tam nikdo, kdo zdvihl naši vlajku a zavelel. S postupujícím časem jsme šli níž a níž."

Jan Bělka, trenér Zory Olomouc: „Jsem rád, že jsme to dotáhli do vítězného konce. Pro mě je to taková rozlučka od holek, protože od nové sezony už u A-týmu působit nebudu a tohle byl nejhezčí dárek. Myslím si, že jsme si to svým nasazením a bojovností zasloužili, byli jsme o krůček lepší, přičemž to byl také zápas brankářky Lucky Raškové, která chytala skvěle. Ještě tři minuty před koncem jsem ale nevěřil, i když jsme vedli o čtyři branky, ale nakonec se nám to povedlo."