8.11.2009 otevřeno: 894 x

Poslední český zástupce v poháru skončil

Odvetné utkání třetího kola Poháru vítězek poháru sehrály dnes házenkářky Olomouce. Na své palubovce přivítaly zkušený tým DVSC-Aquaticum, který v domácím prostředí získal dvanáctibrankový náskok.

3.kolo PVP

Olomouc – Debrecen 25:28 (12:17)

první utkání 27:39, postupuje DVSC-Aquaticum

Do odvetného střetnutí s maďarským celkem DVSC-Aquaticum vstupovaly Hanačky sice již bez možnosti postupu do dalšího kola, ale se snahou sehrát proti zkušenému soupeři dobré utkání. Prvních šest minut nepadla branka ani na jedné straně a jako první se trefila soupeřova hráčka Gabriela Jurászová. Jednobrankové vedení si Maďarky udržovaly do stavu 6:5, který na ukazateli svítil v 15.minutě střetnutí. Třemi brankami v řadě pak Olomouc získala vedení 8:6 a hostující trenér Botony si vyžádal oddechový čas. Ten jeho celku pomohl a závěrečná pětiminutovka první půle patřila Debrecenu, který tento úsek vyhrál poměrem 6:1 a celou první půli tak 17:12. I začátek druhé půle patřil hostujícímu týmu, který se čtyřmi brankami v řadě dostal do vedení 21:12. Domácí nesložily zbraně podařilo se jim v dalším průběhu snížit na 20:24, minutu před koncem dokonce na dvoubrankový rozdíl 25:27. Poslední slovo ale měly hostující házenkářky, když Csákiová zvyšovala na konečných 28:25 pro Debrecen.

Sestava a branky Olomouce: Kozáková, Raníková – Hejtmánková 2/1, Růžičková 1, Mýlková 2, Stuchlová, Kovačíková, Uličná 2, Hrbková 4, Pašková 4, Dostálová 3, Spíchalová 1, Polášková 1, Tomečková 4/3

Nejlepší střelkyně Debrecena: Borbás 5, Csáki 4, Juhasz 4

Sedmimetrové hody: 5/4 – 2/2, vyloučení: 1 – 3, rozhodčí: Guseva, Vantanyan (RUS), diváků: 850