2.9.2017 otevřeno: 1664 x

Házenkářky Zory remizovaly s Porubou, mistři z Mostu i Michalovců deklasovali nováčky

Rozdílem třídy porazili úřadující národní mistři své soupeře v úvodním prvním kole MOL ligy, nejvyšší česko-slovenské soutěže žen. Tým Mostu naložil nováčkovi z Bánovců nad Bebravou, druhý z nováčků, výběr Hodonína, nestačil na Michalovce. Vysoko ale prohrály i házenkářky Písku v domácím měření se Šalou, naopak v dramatickém duelu se o body na Hané rozdělily týmy Zory Olomouc a Sokola Poruba.

MOL liga - 1. kolo

Sokol Písek – HK Slovan Duslo Šaľa 20:33 (11:15)

Sokolky přivítaly v prvním utkání nového ročníku házenkářky Šaľy a do zápasu vstoupily lépe než soupeřky ze Slovenska, když po deseti minutách první půle vedly rozdílem tří branek. Vedení vydrželo Píseckým ale jen pět minut, než hostující hráčky vyrovnaly a vedení strhly na svou stranu. Rozhodující náskok si Šalanky vytvořily pět minut před koncem první půle, když odskočily na rozdíl pěti branek. Na začátku druhé půle pokračovalo písecké trápení, zkušený soupeř utekl domácím na rozdíl deseti branek. Do konce zápasu nenechal domácí házenkářky přiblížit se na menší než sedmibrankový rozdíl a v pohodě dovedl zápas do vítězného konce.

Nejvíce branek: Palasová 6/1, Boorová 5, Kubišová 3 – Klučková 12/4, Bahýlová 6, Königová 5. Sedmimetrové hody: 2/1 – 4/4. Vyloučení: 3:5 (přímá ČK Michková). Rozhodčí: Kozler, Zych. Diváci: 100

Vladislav Jordák, trenér Sokola Písek: „Nezvládli jsme posledních pět minut prvního poločasu a prvních pět minut druhé půle. Je smutné, když vidím rozdíl v agresivitě, tahu na bránu mezi námi a soupeřem, nejdeme naplno do gólu. Jestli se s tímto nepopereme, budeme mít obrovské problémy, ale je to jenom o osobní statečnosti, o ničem jiném a to tam dneska chybělo.“

Michal Lukačín, trenér Šaľy: „Jsme spokojeni, že jsme v Písku bodovali, ale toto vítězsví se nerodilo lehko. Hlavně v prvním poločase jsme měli problémy. Rozhodl závěr prvního poločasu, kdy jsme odskočili na čtyři góly a začátek druhé půle, kdy jsme si vytvořili náskok deseti branek a postupně jsme to udrželi až do konce. S hrou i s výsledkem jsem spokojený, ale je to zatím první kolo a my musíme jít dál, protože ve druhém kole nás čeká Most.”

DHK ZORA Olomouc – DHC Sokol Poruba 23:23 (12:6)

V prvním poločase jasně dominovalo domácí družstvo, které navýšilo v průběhu úvodní třicetiminutovky vedení až na šest branek. V druhé půli se domácímu družstvu přestalo střelecky dařit, naopak soupeř přesně zakončoval a stáhl vedení domácích na rozdíl jediné branky. V posledních deseti minutách bylo utkání vyrovnané a skončilo remízou.

Nejvíce branek: Gajdošíková 7, Kubáčková 5, Fryčáková T. 3 - Polášková 8, Kostelná 5, Rechtorisová 3, Konečná 3. Rozhodčí: Králíček, Letev. Sedmimetrové hody: 2/4 - 1/2. Diváci: 300.

Jan Hegar, trenér Zory Olomouc: „Utkání na začátek sezóny bývá takové zkušební. Byl jsem spokojený s první půlí. Nás trenéry mrzí, že jsme tento výkon nepřenesli i do druhé půle. Především jsme v druhé půli zklamali střelecky z vyložených pozic. Dnes jsem rád za to že máme bod.“

Peter Olšavský, trenér Sokola Poruba: „Musím vyslovit velkou spokojenost, protože po prvním poločase to byla asi nekoncentrovanost nebo přílišné přehecování, nebyli jsme důrazní. Druhý poločas byl lepší, dominovala dobrá obrana, za kterou stála brankařka Roháčková. Pro nás zasloužený bod.“

Iuventa Michalovce - HK Hodonín 40:19 (19:9)

Házenkářky Michalovců nedali nováčkovi soutěže, týmu Hodonína, šanci výrazněji zabojovat o solidní výsledek. Na půdě slovenského mistra se Moravanky rychle dostaly do výraznější ztráty, ve 20. minutě to bylo už 15:8 a do přestávky manko Hodonína narostlo dokonce do desetibrankových rozměrů. Ve druhé půli už Michalovečanky bezpečně vedly rozhodnuté utkání k vítěznému konci. Už po deseti minutách druhého poločasu to bylo o patnáct branek, pět minut před koncem dokonce o dvacet (37:17). V samotném závěru pak Hodonín tažený střelecky Annamáriou Patrčiankovou výsledek jen kosmeticky upravil na konečných 19:40.

Nejvíce branek: Holešová 11, Wollingerová 9/2, Trúnková 6 – Patrčiková 6, Višňovská 4, Pospíšilová 3. Rozhodčí: Šimko, Vydra. Sedmimetrové hody: 4/3 – 4/1. Vyloučení: 2:3. Diváci: 700.

Bánovský HK Gabor Bánovce n./B. – DHK Baník Most 20:41 (7:20)

Jednoznačnou porážku utrpěly v úvodním interligovém kole i házenkářky Bánovců nad Bebravou, nováček v nejvyšší soutěži českých a slovenských házenkářek. Slovenský tým udržel s českým mistrem krok jen v prvních pěti minutách, pak se roztočil brankostroj Mostečanek do plných obrátek, ve 25. minutě to bylo 5:15, do přestávky 7:20! Ani ve druhé půli nenabraly Slovenky dech, už sedm minut před koncem dělilo oba týmy dvacet branek a zápas už se jen dohrával.

Nejvíce branek: Bencová 6, Obstová 4, Turková 3 – Szarková 9/2, Zachová 7, Jungová 4, Jeřábková 4. Rozhodčí: Budzák, Záhradník. Sedmimetrové hody: 2/2 – 4/3. Vyloučení: 2:2.