3.9.2017 otevřeno: 1088 x

Házenkářky Slávie přetlačily Zlín, Hodonín nebodoval ani v Prešově

Házenkářky Hodonína absolvovaly o svém prvním víkendu v nejvyšší soutěži na východě Slovenska hned dvě utkání. V předehrávce 9. kola ale nestačily na Prešov a ze Slovenska tak odjíždí bez bodového zisku. Domácí půdu uhájily i Slávistky, které doma zvítězily nad Zlínem poměrem 30:28.

MOL liga – předehrávka 9. kola

ŠŠK Prešov – HK Hodonín 30:23 (17:11)

Házenkářky Hodonína odjely poraženy i ze své druhé výpravy za slovenskými body. Na východě Slovenska odehrály po zápase prvního kola proti Michalovcům i předehrávané utkání kola devátého proti Prešovu. Hra byla vyrovnaná jen v první patnáctiminutovce, pak začalo narůstat vedení domácího Prešova, přičemž do přestávky si vypracovaly Slovenky devítibrankový odstup 16:7, který tým Hodonína před poločasem jen mírně zkorigoval. Na začátku druhé půle se Hodonín zvedl, ztrátu zkorigoval na tři branky 16:19, pak ale znovu přiložily Prešovanky, které pak zápas dovedly bezpečně k vítěznému konci.

Nejvíce branek: Popovcová 9, Gajdošová 4, Vencuriková 4 – Gärtnerová 6, Kováčková 6, Patrnčiaková 4. Rozhodčí: Gedeon, Palovčák. Sedmimetrové hody: 5/2 – 8/6. Vyloučení: 3.5. Diváci: 218.

MOL liga - 1. kolo

DHC Slavia Praha - HC Zlín 30:28 (15:11)

Přestože první trefu v úvodním duelu nové sezony zaznamenal soupeř, Slávistky během dvou minut dokázaly skóre otočit na svou stranu a udržovaly si mírný náskok. V polovině prvního dějství poprvé odskočily na rozdíl tří branek, později až na šest gólů. Zlín však do přestávky mírně korigoval. Většinu druhého poločasu měla Slavia převahu a ještě ve 46. minutě vedla o pět branek. Poté však hostující celek zpřesnil hru, využil několika slávistických zaváhání a rozdíl ve skóre snižoval opakovaně až na pouhé dvě trefy. Slávistky se pak ale vrátily ke čtyřgólovému vedení a další drama už nedopustily.

Nejvíce branek: Galušková 8, Hudak 7, Motejlová 4, Svobodová M. 4 - Sobieská 8/2, Kříčková 6, Očadlíková 6, Hubová 3/1. Rozhodčí: Opava, Válek. Sedmimerové hody: 2/2 - 7/4. Vyloučení: 6 (ČK Galušková):6. Diváci: 300.

Richard Řezáč, trenér Slavie Praha: "Obdrželi jsme mnoho branek, takže s obranným výkonem spokojeni nejsme. Je pozitivní, že jsme nastříleli 30 branek, a čeká nás ještě spousta práce."

Martin Spuchlák, trenér HC Zlín: "Mrzí mne neproměněné šance, které jsme zahodili, ale je to daň z mladosti. Důležité pro mne je to, že děvčata ukázala, že se dokáží o výsledek poprat i za nepříznivého stavu. Popasovali jsem se s tím se ctí, takže nemůžu být nespokojený. Vracíme se bez zranění a budeme se intenzivně připravovat na další zápas doma."