9.9.2017 otevřeno: 1970 x

Slávistky těsně přetlačily Porubu, Most vyhrál v Šaľe

I ve druhém kole se zrodila v nejvyšší česko-slovenské soutěži remíza. A to nejedna. První na palubovce Písku, kde pouze bod vybojovaly házenkářky Veselí nad Moravou, druhá v Prešově, odkud si bod vezou Olomoučanky. A remízou to zavánělo i v Porubě, kde nakonec hráčky Slavie Praha zvítězily pouze o jedinou branku. DOPLNĚNO UTKÁNÍ ZLÍN - BÁNOVCE.

MOL liga – 2. kolo

HK Slovan Duslo Šaľa – DHK Baník Most 27:30 (12:13)

Házenkářky Baníku Most dokázaly ve šlágru druhého kola MOL ligy zvítězit na hřišti Šaľy. Přitom začátek zápasu vyšel lépe domácímu celku, který se ujal vedení 6:3. Až ve 23 minutě překlopili Černí andělé vedení na svou stranu (9:10) a minimální náskok si nesli i do druhého poločasu. Hned na začátku druhé půle Mostečanky vedení navýšily třemi trefami na 16:13, pak přidaly na své konto ještě další dvě trefy a zdálo se, že už nebudou mít problém vedení udržet. Pět minut před koncem ale Šaľanky chytly druhý dech, šňůrou čtyř branek se dostaly do jednogólového kontaktu 24:25 a vypadalo to na drama. To však Mostečanky nedopustily, přispěchaly s dalšími pěti trefami a ze Slovenska vezou dva body za výhru 30:27.

Nejvíce branek: Klučková 5/3, Bujnochová 5, Vargová 4, Pócsíková 4 – Jeřábková 10, Růčková 6/2, Borovská 5, Zachová 5. Rozhodčí: Budzák, Záhradník. Sedmimetrové hody: 4/3 – 3/2. Vyloučení: 2:2. Diváci: 500.

Sokol Písek – SHK Veselí n. M. 19:19 (10:14)

Domácí hráčky si před zápasem s Veselím nad Moravou dělaly zálusk na dva body, ale Veselské panenky hned na začátku utkání ukázaly, že do Písku rozhodně nepřijely na výlet a rychle se dostaly do čtyřbrankového vedení. Náskok, který si hostující hráčky vytvořily v první desetiminutovce, se jim podařilo udržet až do poloviny druhé půle, poté se domácím dokázaly přiblížit Veselským na rozdíl dvou branek a na poslední chvíli, zejména díky výborně chytající Neubergerové, i vyrovnat. Vedení mohly v poslední minutě na svou stranu strhnout oba týmy, ale ani jednomu se to nepodařilo, a tak zápas u Otavy skončil dělbou bodů.

Nejvíce branek: Kubišová 8, Palasová 5/3, Pešková 2 – Šustková 5, Novotná 5/2, Vinklárková 3. Rozhodčí: Valašek, Vychodil. Sedmimetrové hody: 3/3 – 4/3. Vyloučení: 2:2. Diváci: 125

Vladislav Jordák, trenér Sokola Písek: „Pro nás je bod asi zisk, protože Veselí mělo zápas pod kontrolou a herně bylo lepším týmem. My hrajeme ve dvou hráčkách a nemůžeme doufat v takový nadstandartní výkon gólmanky. Potřebujeme, aby i ty ostatní hráčky přidaly něco navíc, aby začaly být útočnější. Potýkali jsme se s tím už i v minulém zápase, protože máme takovou alibistickou hru, kdy máme strach jít rozhodnout a jít dál gól. Pokud tedy vezmu v potaz, že Veselí vedlo o čtyři branky a my se bojíme jít dát gól, považuji ten bod pro nás za zisk.“

Luboš Hudák, trenér SHK Veselí n. M.: „Připravovali jsme se na tento zápas, říkali jsme si, jak bychom měli hrát. Úvod se nám povedl, hráli jsme rychle, dostávali jsme se do rychlé koncovky, proměňovali jsme šance, dostali jsme se do vedení. Už druhá polovina první půle nám ale naznačila, že nám trošku odešla střelba, tím nám začala váznou spolupráce v útoku a začali jsme hrát dost opatrně. V druhém poločase se nedá říct, že bychom si nevytvořili šance, ale bohužel se čtyřmi góly za poločas a takovým množstvím neproměněných šancí, můžeme být nakonec rádi, že jsme získali bod, protože s devatenácti góly se zápasy těžko vyhrávají.“

Handball Club Zlín - HK Sokol RMK Bánovce nad Bebravou 31:21 (12:10)

Úvodní branku Zlína vsítila stejně jako na Slavii agilní spojka Michaela Sobieská. Domácí tým se dostal v sedmé minutě do vedení 5:1. V brance držela spoluhráčky jistá Lenka Benedíková. Hosté začali postupně stahovat i za výrazné podpory střídající brankařky Alžbety Bežové a do konce první půle byla hra vyrovnaná. V jejím samotném závěru si poranila koleno do toho okamžiku nejlepší střelkyně domácích M. Sobieská, která už do hry nezasáhla. Druhý poločas již patřil domácím, navyšoval skóre a dotáhl utkání do vítězného konce. Branku navíc jistila po vystřídání i Žaneta Stojarová třemi zákroky v řadě. Hostující tým se přesto nevzdával a hrál houževnatě celých šedesát minut.

Nejvíce branek: Sobieská 6/1, Hradilová 6/2, Kolářová 4, Ševčíková 4 - Obstová 5, Turková 5/2, Bencová 4/1. Sedmimetrové hody: 4/3 - 9/5. Vyloučení: 6:5. Rozhodčí: Bubeníček, Petruška. Diváků: 220.

Martin Spuchlák, trenér HC Zlín: "Na nováčka soutěže jsme se celý týden připravovali. Měli jsme o něm minimum informací. Chtěli jsme hrát svoji hru, s fungující obranou, rychlým přechodem do útoku a tlakem na branku. Prvních deset minut se nám to celkem dařilo. Najednou jsme se přizpůsobili hře soupeře, polevili jsme a hra se srovnala. Tahali jsme se o každý gól. Soupeři celkově děkuji za fér hru. I když se nám zranila hráčka, nebyl tam zásadní kontakt. Druhý poločas hráčky plnily svoje úkoly a zápas nakonec dopadl podle mého očekávání. V letošní sezoně jsme se domácímu publiku představili teprve podruhé, po jednom přípravném utkání doma. Jsem rád, že jsme utkání doma i přes menší zaváhání zvládli."

Richard Makýš, trenér Bánovců: "Především gratuluji domácím k výhře a bodům. Do zápasu jsme nevstoupili příliš dobře. Prohrávali jsme v první desetiminutovce, pak nastoupila do branky šestnáctiletá dorostenka Betka Bežová. S ní a i předvedenou hrou ostatních hráček na hřišti jsme dokázali hru zkorigovat. Neproměnili jsme čtyři sedmičky, mohli jsme tak vyhrát aspoň poločas. Soupeř má na více postech kvalitnější hráčky než my, což rozhodlo o vítězství. První soutěžní utkání s Mostem bych přirovnal k závodu bavoráka s trabantem, dnes to bylo srovnání kvalitní škodovky s trabantem a doufám, že to bude zápas od zápasu lepší a narazíme i na soupeře, kde ho i náš trabantík předběhne."

DHC Sokol Poruba – DHC Slavia Praha 20:21 (10:14)

Házenkářky Sokola Poruba neodehrály povedené utkání. Opět se jim nedařila hlavně střelba. Po většinu zápasu měly Slávistky navrch a už v závěru prvního poločasu se dostaly do pětigólového trháku, když se prosazovaly zejména ze střední vzdálenosti. Po přestávce Porubanky po zlepšeném výkonu a také díky několika vydařeným zákrokům brankářky Mácalové stáhly manko i na rozdíl jedné branky. Poté však nezúročily několik nadějných příležitostí na vyrovnání. Těsné skóre vydrželo i do poslední minuty, ve které Rechtorisovou vychytala Hillebrandová.

Nejvíce branek: Konečná 7, Rechtorisová 6, Kostelná 3 - Galušková 11, Hudak 5, Šetelíková 2. Rozhodčí: Hájek, Macho. Sedmimetrové hody: 1/0 - 3/2. Vyloučení: 3:3. Diváci: 194.

Peter Olšavský, trenér DHC Sokol Poruba: „Gratuluji soupeři k vítězství, i když v závěru měli štěstí. Opět jsme pokračovali v dobré obraně, ale zase jsme neproměnili hodně šancí. Ve druhém poločase jsme se zlepšili, ale škoda že jsme zápas nedotáhli k remíze. Musíme se z toho poučit.“

Richard Řezáč, trenér Slavie Praha: „Utkání se muselo líbit, mělo náboj až do posledních sekund. Ale zdramatizovali jsme si to sami po vlastních chybách. V útoku jsme byli zbrklí, šestnáct technických chyb je moc. Za vítězství vděčíme brankářce Hillebrandové."

Bemaco ŠŠK Prešov – DHK Zora Olomouc 21:21 (8:8)

Zcela vyrovnané utkání odehrály házenkářky Olomouce na hřišti Prešova. Oba týmy se hned v první půli prostřídaly ve vedení, žádné z družstev si však nevybojovalo více než dvoubrankový náskok. Ve druhé půli začaly tahat za delší konec Hanačky, po deseti minutách vedly 16:11. Slovenky střelecky tažené Harčarufkovou se Šutranovou se ale vzpamatovaly a především v závěrečné pětiminutovce využily zaváhání Olomouce a jejího oslabení nejen ke korekci, ale dokonce k vyrovnání stavu na konečných 21:21.

Nejvíce branek: Šutranová 8/3, Harčarufková 7, Bačíková 3 – Gajdošíková 5, Kubáčková 3/3, Kapsová 3, Jansová 3. Rozhodčí: Cibere, Richvalský. Sedmimetrové hody: 3/3 – 3/3. Vyloučení: 1:2.

HK AS Trenčín – Iuventa Michalovce 26:39 (13:18)