17.9.2017 otevřeno: 655 x

Házenkářky Poruby zapsaly první výhru, zvítězily v Bánovcích nad Bebravou

Házenkářky Poruby poprvé v sezóně zvítězily Na půdě nového týmu nejvyšší česko-slovenské soutěže vyhrály rozdílem šesti tref.

MOL liga – 3. kolo

HK Sokol Bánovce n. B. – DHC Sokol Poruba 21:27 (13:15)

Ostravanky se držely ve vedení po celou dobu zápasu, poprvé soupeřkám výrazněji odskočily na konci prvního poločasu, definitivně pak na rozdíl pěti gólů ve 40. minutě zápasu. Pak už si vypracovaný odstup udržovaly a utkání dovedly k vítězství. Přesto nebyl trenér Peter Olšavský s výkonem svých svěřenkyň spokojen.

Nejvíce branek: Polášková 7, Minarčíková 4, Konečná 4, Maiwaelderová 4 - Matušincová 5, Turková 3, Obstová 3. Rozhodčí: Sivák, Haščík. Sedmimetrové hody: 2/0 - 2/0. Vyloučení: 2:6. Diváci: 200.

Peter Olšavský, trenér Sokol Poruba: „Jediné pozitivum je, že si odvážíme dva body, pro které jsme si přijeli. A za druhý poločas bych vyzdvihl výkon brankářky Mácalové, která si připsala několik důležitých zákroků. Pouze ona snese přísnější kritéria hodnocení a jako jediná splnila svou úlohu. Popravdě řečeno těch osm gólů je tak přiměřeně, kolik bychom jich měli dostat. Plusem je akorát to, že jsme nedostali moc gólů, možná jeden, z rychlých útoků, což byl jeden z našich úkolů. Ani já, ani můj kolega Aleš Chrastina nejsme s tímto výkonem spokojeni. V prvním poločase jsme za stavu 6:3 přestali být důslední. Možná jsme si mysleli, že to půjde samo, začali jsme čím dál tím více chybovat v obraně a nedařilo se nám ani v přechodové fázi. Dali jsme sice patnáct gólů, ale dostali jsme třináct branek, což je strašně moc a to jsme nechtěli. Apelovali jsme na děvčata, aby hrála s větším důrazem v obraně, nepouštěla bánovecké děvčata do střelby a ubránila domácí pivotmanku. To se nám do určité míry i podařilo. Nicméně opět jsme selhávali v útoku, když jsme nedokázali vyřešit ani některé jasné herní situace."