22.9.2017 otevřeno: 1244 x

Nováček z Hodonína stále bez bodů, Olomouc přetlačila Trenčín

Po středeční předehrávce, ve které Most remizoval v Porubě, se odehrávalo téměř celé čtvrté kolo MOL ligy v pátek. Moravské týmy Zlín a Olomouc cestovaly na Slovensko, odkud si body přivezly pouze Hanačky za jednobrankovou výhru nad Trenčínem. Hodonín doma hostil pražskou Slavii, ta dostála papírovým předpokladům a Jihomoravanky porazila poměrem 28:20. V sobotu kolo završí duel Veselí nad Moravou a Iuventy Michalovce.

MOL liga - 4. kolo

HK Hodonín – DHC Slavia Praha 20:28 (6:13)

Házenkářky Slavie Praha dostály v souboji s nováčkem roli favorita. Již v prvním poločase si vypracovaly bezpečný sedmibrankový náskok, ve druhém poločase tak mohly prostřídat celý tým, ve 47. minutě měly na kontě už čtrnáctibrankové vedení 25:11. Potom se sice týmu Hodonína povedla výrazná korekce, když pasáž hry mezi 51. a 59. minutou vyhrály poměrem 7:1, na obrat zápasu to ale zdaleka nestačilo a dva body si Slavistky bezpečně pohlídaly.

Nejvíce branek: Patrnčiaková 12/3, Kalinová 3, Višňovská 2 – Galušková 7/4, Šetelíková 5, Novotná 4. Rozhodčí: Kučerka, Pavelová. Sedmimetrové hody: 4/3 – 5/4. Vyloučení: 4:5. Diváci: 250.

Dusľo Šaľa – HC Zlín 28:21 (18:7)

Házenkářky Zlína podlehly v zápase čtvrtého kola MOL ligy týmu Šaľy. Zlíňanky nezachytily úvod zápasu, rychle prohrávaly 1:6, v 17. minutě už 2:12! Pak se sice dokázaly několikrát prosadit přes domácí obranu, přesto šly do šaten s jedenáctibrankovou ztrátou 7:18. Ve druhé půli si Slovenky udržovaly odstup, nepustily soupeře blíže než za rozdíl sedmi branek. Pět minut před koncem to bylo ještě o deset, až v samém závěru Moravanky ztrátu alespoň kosmeticky upravily na konečných 21:28.

Nejvíce branek: Bujnochová 7/1, Klučková 5/2, Tisajová 4, Trochtová 4, Némethová 4 – Hradilová 8/1, Andrýsková 5/1, Vlková 4. Rozhodčí: Oťapka, Zubo. Sedmimetrové hody: 4/3 – 4/2. Vyloučení: 6:9. Diváci: 500.

HK AS Trenčín – DHK Zora Olomouc 26:27 (14:14)

Nejvyrovnanější souboj pátečního programu Mol ligy sledovali diváci v Trenčíně. Házenkářky Olomouce tam vydolovaly dva body za nejtěsnější možnou výhru poměrem 27:26. V prvním poločase měly dlouho navrch domácí hráčky, vedly 96, 11:9. Před poločasem ale Olomouc manko dotáhla a do druhého poločasu se tak vstupovalo za nerozhodného stavu. To už držely otěže zápasu pro změnu hráčky Zory. Ve 40. minutě vedly 21:15 a zdálo se, že utkání dokáží bezpečně dovézt k vítězství. Domácí ale byly proti. Mocným finišem se dotáhly na 25:26, vyrovnat ale nedosáhly. Dvacet vteřin před koncem završila skóre na stavu 26:27 Takáčová.

Nejvíce branek: Kostelná 8/3, Takáčová 5, Ušiaková 4 – Fryčáková T. 7, Růžičková 5/1, Kapsová 4. Rozhodčí: Gabriš, Veselka. Sedmimetrové hody: 5/4 – 2/2. Vyloučení: 4:6. Diváci: 140.

ŠŠK SLŠ Prešov – HK Sokol Bánovce n. B. 38:25 (18:13)