14.11.2009 otevřeno: 1019 x

V televizním zápase úspěšnější Písek

Dva sousedé v tabulce proti sobě nastoupily v dopoledním utkání osmého kola nejvyšší soutěže házenkářek. Úspěšnější v něm nakonec byly písecké házenkářky, přestože v poločase se Zlínem prohrávaly rozdílem tří branek. Velké množstí technických chyb ale hostující tým nakonec připravilo o možný bodový zisk.

8.kolo WHIL

Písek – Zlín 33:28 (11:14)

Utkání plné branek a bohužel i plné technických chyb bylo k vidění v obloukové hale v Písku, kam zavítal Zlín. V zápase proti sobě nastoupily dva sousedé v tabulce a nervozita byla na obou týmech patrná. Hostující tým se v prvním poločase dostal od počátku do vedení, když jeho šance držela výborným výkonem brankářka Vyhlídalová. Díky jejím zákrokům se Zlín dostal do vedení 8:4 a v poločase vedl tříbrankovým rozdílem 14:11. Ve druhé půli se pak domácí zlepšenou hrou v obraně a lepší střeleckou úspěšností dostaly zpět do zápasu a utkání pak bylo vyrovnané. Ve 48.minutě vedl hostující celek 24:22, ale další fázi prohrál 0:6 a Písek získal vedení 28:24. Ani ve druhém zápase na jihu Čech Zlín nedokázal bodovat, když v Písku vyrobil těžko uvěřitelných 28 technických chyb a v konečném součtu soupeři podlehl 28:33.

Nejlepší střelkyně Písku: Luzumová 8, Vrabcová 7, Krouská 7

Nejlepší střelkyně Zlína: Salčáková 9/1, Růčková 6, Talašová 5

Sedmimetrové hody: 4/2 – 1/1, vyloučení: 0 – 4, rozhodčí: Pešek, Pavlát, diváků: 210