14.11.2009 otevřeno: 964 x

Házenkářky Zory porazily Šaĺu

Podle očekávání bylo hodně vyrovnané utkání mezi dvěma ambiciózními celky Olomoucí a Šaľou. Domácí házenkářky dlouho doháněly brankovou ztrátu ze začátku zápasu, aby nakonec v posledních pěti minutách rozhodly o cenném vítězství. Slavia Praha veze dva body z Jindřichova Hradce, překvapivě se oba body natrápily házenkářky Michalovců.

WHIL – 8.kolo

Olomouc – Šaľa 30:27 (11:15)

Díky nepovedenému začátku zápasu musely házenkářky Zory dlouho dohánět brankový náskok soupeře, aby nakonec utkání dokonale otočily ve svůj prospěch. Vstup do zápasu jim nevyšel, když na první branku Tomečkové ze sedmičky domácí dlouho nedokázaly navázat dalším gólem. Ten přidala Dostálová až ve 12.minutě, ale to již Šaľa vedla 5:1. Ve zbývajícím čase si pak hostující tým udržoval neustále 4-5ti brankové vedení, v poločase vedla Šaľa 15:11. Do druhé půle šla Olomouc s jasným cílem co nejdříve zlikvidovat manko na svého soupeře a to se jí podařilo zcela vymazat ve 40.minutě, když třemi brankami v řadě domácí srovnaly na 18:18. Dlouho pak bylo utkání vyrovnané a to až do 55.minuty a stavu 25:25. Další tříbranková série Zory přinesla vedení 28:25 a stejným rozdílem nakonec domácí také zvítězily.

Nejlepší střelkyně Olomouce: Tomečková 8/3, Hrbková 7/2, Dostálová 6

Nejlepší střelkyně Šaľy: Dubajová 8/5, Pileková 4, Trochtová 4

Sedmimetrové hody: 5/5 – 5/5, vyloučení: 0 – 1, rozhodčí: Horáček, Novotný, diváků: 250

Veselí n./Moravou – Trenčín 28:20 (16:9)

Čtyři vstřelené branky hostí za 24minut prvního poločasu připustily domácí házenkářky Veselí nad Moravou. Ty podle očekávání kralovaly zápasu proti Trenčínu, když ve 24.minutě vedly již 13:4. Přestože soupeři dovolily do poločasu zkorigovat skóre na 9:16, bylo jasné, kdo si z utkání odnese oba body. Z těch se podle očekávání radovaly domácí děvčata po výsledku 28:20.

Nejlepší střelkyně Veselí nad Moravou: Vinyatynská 8/3, Fleková 7/2, Chmelarová 4

Nejlepší střelkyně Trenčína: Birkušová 5, Rajnohová 5/4, Kovaličková 3, Ďuržová 3

Sedmimetrové hody: 6/5 – 5/4, vyloučení: 2 – 3, rozhodčí: Halada, Zych, diváků: 250

Jindřichův Hradec – Slavia Praha 18:24 (6:14)

Nevydařený první poločas stál domácí házenkářky naději na bodový zisk. Hned úvod zápasu napověděl, kam se bude jeho další průběh ubírat, když Slávistky po dvanácti minutách vedly 5:2. Domácím se podařilo náskok soupeře snížit na 5:6, ale další slovo měly opět hostující házenářky, které sérií pěti branek odskočily na 11:5. Na šestou branku domácích pak odpověděla Slavie třemi v řadě a v poločase tak vedla 14:6. Ve druhém poločase pak svůj náskok navyšovala až na 22:11, aby v závěrečné desetiminutovce domácí zkorigovaly na konečných 18:24.

Nejlepší střelkyně J.Hradce: Bubeníková 3, Krupicová 3/3, Matoušková I. 3/2, Keslerová 3

Nejlepší střelkyně Slavie: Černá 8, Kutlvašrová 5, Jedličková 5/4

Sedmimetrové hody: 10/6 – 6/4, vyloučení: 4 – 4, rozhodčí: Bečička, Horák, diváků: 600

Hana Kutlvašrová (Slavia) a Nikola Bílá (J.Hradec) v trochu netradiční házenkářské pozici

Michalovce – Partizánske 29:25 (15:14)

Přestože se všeobecně očekávalo jednoduché vítězství domácích, nakonec se rodilo překvapivě těžce a dlouho. Partizánske houževnatě bojovalo a nedovolilo domácím hráčkám získat uklidňující náskok, když v poločase drželo vynikající stav 14:15. Michalovce si oddechly po začátku druhé půle, kdy šesti brankami v řadě získaly uklidňující náskok 21:14 a bezpečné vedení si udržovaly až do závěru zápasu. V něm Partizánske jen zkorigovalo skóre na 25:29.

Nejlepší střelkyně Michalovců: Bakhyrieva 6/2, Škľaruk 5, Hricíková 4, Horňáková 4

Nejlepší střelkyně Partizánskeho: Blažeková 7/1, Kankulová 5, Zajačková 4

Sedmimetrové hody: 6/3 – 3/1, vyloučení: 4 – 2, rozhodčí: Daňo, Sabol, diváků: 900

Kvetková (Michalovce) při střelbě bráněna Zajačkovou (Partizánske)