8.10.2017 otevřeno: 1254 x

Házenkářky Zlína prohrály doma s Porubou

Po reprezentační pauze se vrátily házenkářky Zlína a Poruby k ostrému zápasu v nejvyšší česko-slovenské soutěži. Body z pátého kola MOL ligy ale zapisovaly Porubanky, které zvítězily na domácí půdě Zlína 21:18.

MOL liga - 5. kolo

HC Zlín – Sokol Poruba 18:21 (11:9)

Body si domů vezly v neděli večer Porubanky, i když to byly Zlíňanky, kdo dlouho tahal za delší konec. Rychle se ujaly čtyřbrankového vedení (9:5) a i o přestávce držely domácí házenkářky dvoubrankový náskok. Hned na začátku druhé půle ale bylo všechno jinak. Poruba vyrovnala na 11:11 a ve 47. minutě už bylo čtyřbrankové vedení na straně Ostravanek (13:17). Zlíňanky se pak až do konce rvaly o korekci a případné body, Poruba si ale vítězství pohlídala.

Nejvíce branek: Sobieská 6/3, Kolářová 5, Hradilová 3 – Polášková 6/2, Minarčíková 5, Rechtorisová 3, Konečná 3. Rozhodčí: Hanák, Pavlíček. Sedmimetrové hody: 3/3 – 4/3. Vyloučení: 1:3. Diváci: 213.