16.11.2009 otevřeno: 905 x

Dva semifinalisté Českého poháru známi

Dnes a zítra se hraje čtvrtfinále Českého poháru žen. Do finálové osmičky se probojovaly všechny interligové celky, které doplnily týmy olomouckých juniorek a hráček prvoligového Mostu. Dva zápasy bude čtvrtfinále dohráno zítra.

Český pohár - čtvrtfinále

Zlín - Olomouc 22:34 (16:14)

Zlínským házenkářkám se vydařila první půle. Hned v jejím začátku se dostaly do dvoubrankového vedení 4:2, ale čtyřmi góly v řadě Olomouc stav utkání otočila na 6:4. Vyrovnaný stav svítil na ukazateli i po dvaceti minutách, kdy oba týmy vstřelily shodně deset branek. Pět gólů v řadě vyneslo Zlínu vedení 15:10, ale ještě do poločasu jej hostující tým zkorigoval na 14:16. O všem rozhodl střelecký výpadek domácích mezi 38.-44.minutou, kdy Zlín nedokázal vstřelit jediný gól, zatímco Olomouc byla úspěšná hned sedmkrát. V dalším průběhu získal hostující celek dokonce desetibrankové vedení, které nakonec ještě navýšil na 34:22.

Nejlepší střelkyně Zlína: Brzósková 5, Pažourková 4, Talašová 3

Nejlepší střelkyně Olomouce: Dostálová 10, Polášková 8, Hrbková 5/3

Sedmimetrové hody: 1/0 - 3/3, vyloučení: 3 - 0, rozhodčí: Radová, Štrébl, diváků: 120

Olomouc juniorky - Slavia Praha 21:41 (8:20)

Svoje vynikající výkony z ligové soutěže potvrdila Slavia také v dnešním pohárovém zápasu, ve kterém nedala šanci olomoucké záloze a porazila ji rozdílem dvaceti branek. Po dvanácti minutách vedly hostující házenkářky 11:3 a bylo jasné, jakým směrem se bude vývoj zápasu ubírat. V poločase narostlo vedení Slavie na dvanáct branek a i ve druhé půli Pražanky zápasu dominovaly.

Nejlepší střelkyně Olomouce j.: Ždánská 6/1, Zedková 4/2, Kubáčková 3, Spurná 3

Nejlepší střelkyně Slavie: Černá 11, Knedlíková 6, Kutlvašrová 5, Kvasničková 5

Sedmimetrové hody: 6/4 - 1/0, vyloučení: 1 - 0, rozhodčí: Samek, Horsák, diváků: 88