17.11.2009 otevřeno: 1180 x

Semifinále Českého poháru v očekávaném složení

Dalšími dvěma zápasy dnes bylo zakončeno čtvrtfinále Českého poháru žen. Ani po dnešku ale není mezi semifinalisty žádné překvapení a v lednovém finálovém turnaji na sebe narazím všechny čtyři momentálně nejlepší české celky.

Čtvrtfinále Českého poháru

Jindřichův Hradec - Veselí nad Moravou 16:25 (9:9)

Vyrovnaný první poločas byl k vidění v souboji mezi Jindřichovým Hradcem a Veselím nad Moravou. První půle, ve které se oba celky střídaly ve vedení, nakonec skončila smírně 9:9. Domácí tým dokázal držet krok s favoritem do 41.minuty a stavu 13:15. Ale když domácí v dalších čtrnácti minutách byly úspěšné jen jednou, rozhodlo Veselí definitivně o svém vítězství. V 55.minutě vedlo již 22:14 a celkově v utkání vyhrálo 25:16.

Nejlepší střelkyně J.Hradce: Keslerová 5, Krupicová 3/3, Pilařová 3
Nejlepší střelkyně Veselí n./Moravou: Fleková 6/2, Štěrbová 6, Súkenníková 3, Kočí 3

Sedmimetrové hody: 6/5 - 3/2, vyloučení: 6 - 3, rozhodčí: Průcha, Větrovský, diváků: 200

Most - Písek 35:37 (15:15)

Nic zadarmo nedostaly házenkářky Písku na půdě prvoligového Mostu. Ve vynikající atmosféře se bylo na co dívat a ku prospěchu diváků padalo také hodně branek. Domácí celek byl v první půli lepším týmem a dokonce si dokázal vypracovat až tříbrankové vedení 15:12. Nevyšel mu ale závěr první půle ani vstup do poločasu druhého, když tento úsek celkově prohrál 0:8! Zdálo se, že tento náskok nasměřuje hostující tým k vítězství, ale ambiciózní domácí celek se dokázal znovu přiblížit na rozdíl jediné branky 24:25. V dalším průběhu Písek vždy odskočil na čtyřbrankové vedení, které domácí dokázaly zkorigovat již jen na rozdíl dvou branek. Nakonec Písek v Mostě zvítězil 37:35.

Nejlepší střelkyně Mostu: Crhová 8/2, Martinková 7, Schererová 5, Vysloužilová 5, Mrkvičková 5

Nejlepší střelkyně Písku: Luzumová 11/3, Dvořáková 7, Vrabcová 7

Sedmimetrové hody: 3/3 - 4/3, vyloučení: 2 - 1, rozhodčí: Chmelír, Mošna, diváků: 250

Martina Vysloužilová (Most) bráněná Moravcovou (Písek)