21.10.2017 otevřeno: 1244 x

Michalovce znovu na Moravě padly, nestačily na Zoru

Slovenský mistr znovu prohrál na moravské půdě, tentokrát jej o jedinou branku přetlačily Hanačky z Olomouce. Ze Slovenska vezou body Písečanky, naopak Poruba doma body v souboji se slovenským soupeřem ztratila.

MOL liga - 7. kolo

DHK ZORA Olomouc – Iuventa Michalovce 24:23 (15:13)

V prvním poločase byla hra v Olomouci velmi vyrovnaná. V druhém poločase se v patnácté minutě ujalo vedení družstvo hostí. Své vedení navýšilo až na rozdíl tří branek. V posledních osmi minutách ale domácí družstvo zabojovalo, vyrovnalo a v poslední minutě vstřelilo vítězný gól.

Nejvíce branek: Kubáčková 8, Salašová 3 - Wolingerová 6, Trúnová 5, Holešová 5. Rozhodčí: Bubeníček, Petruška. Sedmimetrové hody: 3/3 – 3/3. Vyloučení: 1:5. Diváci: 200

Jan Hegar, trenér Zory Olomouc: „My jsme se na toto utkání poctivě připravovali. Trošku jsme měli obavy z toho, jak bude vypadat naše obrana, protože nám vypadla Severová a zranila se Kapsová. Připravovali jsme se nabourat trošičku systém útočných kombinací hostujícího družstva a to se nám v první půli dařilo. Souhlasím s tím, že závěr byl pro nás šťastnější, ale smekám před bojovností našeho družstva.“

Urban František, trenér Iuventy Michalovce: „Diváci mohli vidět zajímavé utkání se šťastným koncem pro domácí družstvo. Myslím si, že jsme byli dobře připravení na domácí družstvo. Prohrát o gól je součástí chyb v obraně a v útoku. Zápas jsme mohli rozhodnout o něco dřív.“

DHC Sokol Poruba - Bemaco ŠŠK Prešov 20:23 (10:11)

Úvod zápasu se nesl ve znamení rychlé a důrazné házené, přičemž útoky měly navrch nad obranami. Týmy se střídaly ve vedení, ale od poloviny prvního poločasu začaly dominovat hostující hráčky, protože Porubanky opět vyprodukovaly spoustu nepřesností v útočné fázi a navíc až příliš často povolovala i jejich dosavadní chlouba - obrana. Do kabin se tak šlo za stavu 10:11. Také druhý poločas začaly lépe Prešovanky, protože Porubanky pokračovaly v útočné nemohoucnosti. Rozhodující moment zápasu nastal v rozmezí 40. až 47. minuty, kdy hostující hráčky odskočily na rozdíl čtyř branek. Svěřenkyně trenéra Petera Olšavského utkání nezabalily, ale vlastní zbrklost jim nedovolila dosáhnout na lepší výsledek. Dva body si tak po zásluze odvážejí Prešovanky.

Nejvíce branek: Konečná 4, Maiwaelderová 3, Polášková 3, Kostelná 3, Demajová 3 - Popovcová 8, Šutranová 5, Gajdošová 4. Rozhodčí: Brzósková, Pavelová. Sedmimetrové hody: 2/1 - 2/2. Vyloučení: 4:3. Diváci: 251.

Peter Olšavský, trenér DHC Sokol Poruba: „Soupeř vyhrál zaslouženě. Selhávali jsme na Lucce Gubiková. Pokud nebudeme dávat góly z větší vzdálenosti, tak nebudeme úspěšní. To se opakuje už několik zápasů. Na tréninku na tom pracujeme. Zatím se nám to nedaří. Musíme na tom dále pracovat dále, abychom byli údernější.“

Dušan Daniš, trenér ŠŠK Prešov: „Podali jsme kolektivní, kultivovaný výkon, za obranou nám pomáhala Lucka Gubiková. To byl základ úspěchu, děvčata v obraně splnila svůj úkol. Závěr jsme uhráli na jistotu.“

HK Sokol Bánovce n. B. – Sokol Písek 28:35 (16:18)

Povinnou výhru vezou ze Slovenska Písečanky, ani ony nepovolily nováčkovi z Bánovců zapsat první soutěžní body. Tým Písku se hned v první půli ujal vysokého šestibrankového vedení, v závěru poločasu ale začal ztrácet a Slovenky, které se chopily šance k návratu do zápasu, když korigovaly na rozdíl dvou branek 16:18. V dostřelu se ale udržely domácí hráčky jen do 35. minuty, potom začalo vedení Jihočešek znovu narůstat a nakonec slavily Písečanky sedmibrankové vítězství, pod něž se deseti trefami podepsala Šelaisová.

Nejvíce branek: Obstová A. 8, Turková 7/1, Obstová K. 5 – Šelaisová 10, Boorová 7, Palasová 6/3. Rozhodčí: Bočáková, Klieštiková. Sedmimetrové hody: 7/5 – 3/3. Vyloučení: 1:6 (ČK Kubišová).