28.10.2017 otevřeno: 1775 x

Porubanky rozstřílely Hodonín, naložily mu třiadvacetibrankovou porážku

Kompletní 8. kolo bylo dohráno v sobotu večer. Ve šlágru kola podlehly házenkářky Slavie Praha v Michalovcích, Most naopak navázal na vítěznou šňůru a porazil Písek. Brankové hody sledovali diváci v Hodoníně, tentokrát ale ne v podání Patrnčiakové, ale v režii Porubanek, které zvítězily na jihu Moravy poměrem 39:16.

MOL liga - 8. kolo

Sokol Písek – DHK Baník Most 24:29 (11:15)

Domácí házenkářky do utkání vstoupily výrazně lépe, než při svém posledním domácím zápase a nad favoritem brzy vedly 4:0. Na to reagoval hostující trenér oddechovým časem, po kterém hostující házenkářky zvládly domácí náskok srovnat. Další větší vedení v zápase si vytvořily Mostečanky, když v polovině první půle čtyřmi brankami odskočily domácím na čtyřbrankový rozdíl, který udržely až do konce poločasu. Ve druhé půli dokázaly Sokolky držet čtyřbrankovou ztrátu pouze osm minut, poté hostující hráčky sérií šesti branek odskočily už na rozdíl deseti branek a rozhodly o osudu utkání. Domácím se ještě podařilo v poslední pětiminutovce pěti brankami v řadě zkorigovat výsledek utkání na konečných 24:29.

Nejvíce branek: Boorová 5/1, Kubišová 4 – Kovářová 6, Zachová, Szarková, Borovská po 4. Rozhodčí: Opava, Válek. Sedmimetrové hody: 1/1 – 1/1. Vyloučení: 2 -2. Diváci: 132.

Peter Dávid, trenér Baníku Most: „Jsme rádi, že jsme náš trojzápas ukončili vítězstvím. Dopředu bylo jasné, že dneska nás čeká nejtěžší z těch soupeřů, protože po minulé zkušenosti je nám jasné, že Písek se neskutečně posunul a vyvinul. Poctivě jsme se na zápas připravovali. Přesto všechno nám vůbec nevyšel start utkání, kdy musím ocenit domácí, kteří šli do zápasu v mnohem větším tempu než my, takže okamžitě vedli 4:0 a využil co se dalo. Hra dopředu Písku je nám velmi známá, ale vůbec jsme to nezachytili a postupně rozhodla až zkušenost a pak i kvalita. Písek s námi celý zápas držel krok, takže jsem rád, že jsme se postupem času dostali do nějakého slušnějšího náskoku. Jediný náš problém byl, že když jsme to na konci prostřídali, tak jsme to vůbec nezvládli, zatímco Písek hrál celých šedesát minut. Takže myslím že pro diváky to byl velmi atraktivní zápas ve velmi rychlém tempu. Jsme rádi, že se v klidu můžeme zase připravovat na ligu a gratuluji domácím k dobrému výkonu.“

Vladislav Jordák, trenér Sokola Písek: „Je vidět kvalita mosteckého družstva. Například Jeřábková dá gól, kdy chce a když se družstvu nedaří, vezme zodpovědnost na sebe. To jsou ty rozdílové hráčky, které dělají zápas a dělají výsledek. My jsme ke konci trochu zkorigovali výsledek, ale je vidět, že kvalita tohoto soupeře je někde jinde a my se jim můžeme přiblížit jen výkonem na hranici možností. V prvním poločase jsem byl z některých chyb holek zklamaný, protože to byly zbytečné nevynucené chyby, ale to jsou ty zkušenosti, které nám v týmu chybí. Nehrajeme v reprezentaci, nehrajeme evropské poháry a tam se ty zkušenosti získávají. My je získáváme právě v zápasech s takovými soupeři, jako je Most. Můžeme být rádi za výsledek a jsme rádi, že jsme hráli líp než proti Slávii, protože to byl otřesný zápas. V dnešním zápase jsme přidali bojovnost a za to holkám patří dík a soupeři gratulace.“

SHK Veselí nad Moravou – Bánovce nad Bebravou 32:22 (14:8)

Utkání ve Veselí se neslo už od úvodu v režii domácího celku, který si postupně budoval svůj náskok. Ve 20. minutě dostala červenou kartu hostující brankářka Čížová za sražení domácí Soldánové při protiútoku mimo brankoviště. Po změně stran nasadily Veselanky velmi rychlé tempo, kterým úplně rozebraly hostující obranu. Výsledkem bylo navýšení stavu ze 14:8 až na 23:11. Poté už bylo utkání jen otázkou skóre.

Nejvíce branek: Olšovská 7/3, Novotná 7/3, Šustková 5 – Matušincová 6/2, Bencová 4/1, Turková 3/1. Sedmimetrové hody: 6/6 - 8/6. Vyloučení: 4:3 (ČK Čížová). Rozhodčí: Kosa, Švidernoch. Diváci: 260.

Ľuboš Hudák, trenér SHK Veselí nad Moravou: „Jsem rád, že jsme ten zápas nepodcenili. Mrzí mne jen množství neproměněných šancí. Dali jsme příležitost všem hráčkám, žádná se nezranila, takže jsem spokojený.“

Richard Makýš, trenér Bánovců n. B.: „Domácímu týmu gratuluji k pěknému kompaktnímu výkonu. Nám chybí klasická střelkyně na postu spojky, při hře na postavenou obranu se proto trápíme. Ve druhé půli jsem dal šanci všem hráčkám a to, že si mohly všechny zahrát, beru jako pozitivum.“

HK Hodonín – DHC Sokol Poruba 16:39 (10:18)

Dva body do tabulky si připsaly svěřenkyně trenéra Petera Olšavského v osmém kole MOL ligy, když jednoznačně zvítězily v Hodoníně 39:16. Díky této výhře si zároveň vylepšily bilanci venkovních zápasů. V této sezoně už slaví třetí vítězství na palubovce soupeřek. Tentokrát zápas probíhal v režii Porubanek, kterým se podařilo eliminovat nejlepší střelkyni soutěže Patrnčiakovou.

Nejvíce branek: Tothová 4, Patrnčiaková 3, Višňovská 3 - Rechtorisová 11, Maiwaelderová 5, Polášková 5, Rozhodčí: Blanar, Haramul. Sedmimetrové hody: 2/1 - 2/2. Vyloučení: 2:1. Diváci:170.

Peter Olšavský, trenér Poruby: „Dnes je to velká spokojenost. Po delší době holky hrály jako tým. Navíc jsme začali být více potentní v útoku a také velmi dobře zachytala brankářka Mučková, která nás mnohokrát podržela. Zkrátka byl to kolektivní výkon od brankářky, obrany až po útok, se kterým dneska také můžeme být spokojeni. Na takovém výkonu chceme stavět. Pokud se hraje na sto procent a hlavně jako kolektiv, holky se hecují, drží při sobě, tak to hned jinak vypadá. To všechno v tomto utkání bylo. A když se nastavíme do těchto obrátek, tak děvčata budou tyto výkony podávat častěji."

Iuventa Michalovce - Slavia Praha 33:28 (18:17)

Do souboje tradičních rivalů a špičkových celků MOL ligy vstoupily lépe domácí hráčky, které se ujaly nejen vedení, ale to také během prvních 12 minut navyšovaly až do stavu 8:4. Potom se Slávistky zvedly a srovnaly s Východňárkami krok i skóre. Ještě v první půli dokonce dokázaly překlopit vedení na svou stranu, ne však na dlouho. V závěru první třicetiminuovky si minimální náskok vzaly zpět Michalovce. Naopak nástup do druhé půle skvěle vyšel týmu Slavie, rychle si vypracoval tříbrankový náskok. Michalovce manko stáhly a utkání gradovalo, každá strana dokázala zareagovat na trefu soupeřek ještě osm minut před koncem duelu svítilo skóre 28:27. Když v 56. minutě snížila Jana Chlupová na 30:28, zdálo se, že závěr přinese pořádné drama. To však režírovaly domácí hráčky, které už slávistkám nedovolily vstřelit ani branku a naopak své tři ještě přidaly a zajistily si vítězství 33:28.

Nejvíce branek: Holešová 7, Wollingerová 6/1, Kotová 6 – Šetelíková 7, Hudáková 5, Jačková 4. Rozhodčí: Budzák, Záhradník. Sedmimetrové hody: 4/3 – 4/3. Vyloučení: 3:3. Diváci: 800.

HK AS Trenčín - HC Zlín 32:35 (15:16)

Dva body si z cesty na Slovensko přivezly házenkářky Zlína. Po celý první poločas se oba týmy střídaly ve vedení a dramatická přetahovaná pokračovala i dlouho ve druhém poločase, závěr zápasu ale zvládly lépe Zlíňanky střelecky tažené Sobieskou, které si mezi 53. a 57. minutou vypracovaly tříbrankové vedení, které pak před domácím výběrem uhájily až do konce, přičemž tak k Trenčínu bodům nepomohlo ani deset branek z ruky Pastorkové.

Nejvíce branek: Pastroková 10/2, Kostelná 6/4, Zemanovičová 5 – Sobieská 11/3, Očadlíková 6, Vlková 6. Rozhodčí: Haščík, Sivák. Sedmimetrové hody: 8/6 – 3/3. Vyloučení: 3:7.