21.11.2009 otevřeno: 993 x

Deváté kolo zatím bez překvapení

Polovina ze šesti střetnutí devátého kola dnes byla odehrána na interligových palubovkách. Podle očekávání si v nich dva body připsaly favorizované celky. V Trenčíně nezaváhal ani Písek, kterému k vítězství pomohla patnácti brankami nejlepší střelkyně soutěže Iveta Luzumová.

WHIL – 9.kolo

Inter – Michalovce 21:36 (11:15)

Domácí nováček držel s favoritem střetnutí dlouho krok. Ještě ve 25.minutě vedly Michalovce pouze rozdílem jediné branky 10:9, v posledních pěti minutách pak dokázaly odskočit na poločasových 15:11. Rozhodnutí přišlo v úvodní desetiminutovce druhé půle, po které hostující házenkářky odskočily již na desetibrankový rozdíl 23:13 a postupně zvyšovaly až na konečných 36:21.

Nejlepší střelkyně Interu: Lormannová 4/1, Lavrinčíková 3/1, Sveráková 3, Pončáková 3
Nejlepší střelkyně Michalovců: Škľaruk 8, Hollá 5, Bakhyrieva 5/2

Sedmimetrové hody: 4/2 – 3/2, vyloučení: 3 (ČK přímá Kušová) – 6 (ČK Rebičová), rozhodčí: Horáček, Novotný, diváků: 200

Šaľa – Jindřichův Hradec 36:11 (17:8)

Průběh zápasu předznamenal již jeho začátek. Hostujícímu celku se podařilo poprvé skórovat až v 11.minutě, kdy již Šaľa vedla 6:0. Ještě horší střeleckou produktivitu předvedly hráčky J.Hradce ve druhé půli. Zatímco v té první se jim podařilo skórovat osmkrát, ve druhém dokázaly dostat míč za záda domácích brankařek již jen třikrát. Neuvěřitelných osmnáct minut uplynulo mezi 10. a 11.jejich brankou, kterou nakonec hostující Krupicová vsítila až v poslední minutě ze sedmimetrového hodu.

Nejlepší střelkyně Šaľy: Czanik 8, Kostková 6, Szarková 6, Popluhárová 6/2
Nejlepší střelkyně J.Hradce: Krupicová 3/1, Pilařová 2, Klečacká 2

Sedmimetrové hody: 3/2 – 4/1, vyloučení: 3 – 5, rozhodčí: Cipov, Pastierik, diváků: 300

Věra Neidrová (J.Hradec) tentokrát dokázala projít obranou dvou hráček Šaľy (Tóthová, Kostková)

Trenčín – Písek 38:41 (20:20)

V zápase bohatém na branky si nakonec oba body odvezl hostující tým Písku. V prvním poločase, ve kterém padlo na obou stranách dvacet (!) branek, se oba celky přetahovaly o výsledek, aby nakonec do šaten odcházely za nerozhodného stavu 20:20. Do druhé půle vstoupil mnohem lépe hostující tým, který si dokázal vypracovat pětibrankové vedení. To si nakonec dokázal udržovat téměř do samého konce, když Trenčín snížil až v posledních minutách střetnutí.

Nejlepší střelkyně Trenčína: Birkušová 9, Rechtorisová 6/3, Kovaličková 6

Nejlepší střelkyně Písku: Luzumová 15/1, Stellnerová 9, Vrabcová 8/4

Sedmimetrové hody: 5/5 – 6/5, vyloučení: 3 – 6, rozhodčí: Richvalský, Cibere, diváků: 150