22.11.2009 otevřeno: 1659 x

Slavia je po vítězství nad Veselím nejlepším českým týmem!

Tři zápasy zbývaly v neděli odehrát z devátého kola Interligy. Dopoledne se o první z nich postaraly hráčky Partizánskeho a Olomouce a domácí tým dokázal podle tradice svému soupeři zápas hodně znepříjemnit. Odpoledne pak bylo kolo dohráno dalšími dvěma zápasy včetně šlágru mezi Slavií Praha a Veselím nad Moravou.

WHIL - 9.kolo

Partizánske – Olomouc 24:29 (10:12)

Začátek utkání mezi posledním týmem Interligy a Olomoucí vůbec nenaznačoval, že by domácí Partizánske mělo svému soupeři nějak vážněji vzdorovat. Hostující celek hrál v pohodě a brzo si vypracoval vedení 6:2, které v 18.minutě dokonce navýšil na rozdíl šesti branek 9:3. Domácí házenkářky ale postupem času našly recept na olomouckou hru a ještě do poločasu snížily na 10:12. Hned v úvodu druhé půle pak Partizánske srovnalo na 12:12 a až do 44.minuty bylo střetnutí zcela vyrovnané. To se ale nelíbilo střelkyni hostujícího celku Poláškové, která několika přesnými zásahy zavelela k bezpečnému náskoku pro Olomouc. Ta v 51.minutě odskočila opět na šestibrankový rozdíl a utkání již dotáhla do vítězného konce.

Nejlepší střelkyně Partizánskeho: Baloghová 7, Blažeková 5, Fašangová 4/4
Nejlepší střelkyně Olomouce: Polášková 7, Hrbková 6/2, Stuchlová 3, Dostálová 3, Hejtmánková 3/2

Sedmimetrové hody: 4/4 - 5/4, vyloučení: 4 – 7, rozhodčí: Mičuda, Kozák, diváků: 200

Barbora Stuchlová (Olomouc) bráněná Selmou Blažekovou (Partizánske)

Slavia – Veselí n./M. 24:17 (9:6)

Spanilá jízda slávistických házenkářek letošním ročníkem Interligy pokračuje i nadále a tentokráte si svěřenkyně trenéra Píny poradily s úřadujícím českýmm mistrem z Veselí nad Moravou. První poločas šlágru kola byl na branky velice chudý. Veselí se v 18.minutě dostalo do vedení 4:2 a ve 25.minutě pak vedlo 6:5 (!). Domácí házenkářky v posledních třech minutách vstřelily jen o branku méně než v celém předchzájícím průběhu poločasu a po čtyřech gólech v řadě získaly poločasové vedení 9:6. Ve druhé půli se Veselí podařilo snížit na rozdíl jediné branky 10:11 (45.minuta), ale další pětiminutovka patřila Slavii, která pěti brankami v řadě dokázala získat zřejmě rozhodující vedení 16:10. Ve zbývajícím čase se Veselí již nepodařilo přiblížit na více jak čtyři góly, aby nakonec Slavii podlehlo 17:24.

Nejlepší střelkyně Slavie: Vítková 7, Knedlíková 5, Keclíková 4/1

Nejlepší střelkyně Veselí n./Moravou: Vinyatynská 6, Štěrbová 3, Gáborová 2, Chmelařová 2, Fleková 2

Sedmimetrové hody: 5/2 – 4/3, vyloučení: 3 – 3, rozhodčí: Brunovský, Čanda, diváků: 150

Zlín – ŠKP Bratislava 22:29 (13:14)

V prvním poločase držely hráčky Zlína naději na dobrý výsledek a bodový zisk a hned v úvodu nad svým soupeřem vedly 3:0. Pěti brankami v řadě se ale do vedení dostalo ŠKP a od té doby si udržovalo minimálně tříbrankový náskok. Závěrečné minuty první půle pak daly Zlínu naději a v poločase vedl favorit jen 14:13. Bratislavě se podařilo brankově odskočit na začátku druhého poločasu, kdy získala vedení 21:15 a o chvíli později dokonce 25:16. O vítězi tak bylo rozhodnuto a dva body získalo ŠKP za výhru 29:22.

Nejlepší střelkyně Zlína: Cedidlová 5/1, Talašová 4, Růčková 3, Hradilová 3

Nejlepší střelkyně Bratislavy: Kochanová 10, Štetáková 6, Hrmová 5

Sedmimetrové hody: 2/1 – 2/2, vyloučení: 2 – 4 (ČK přímá Hodošková), rozhodčí: Průcha, Větrovský, diváků: 380