4.11.2017 otevřeno: 1552 x

Olomoučanky doma těsně podlehly Šaľe, Most i Zlín doma zvítězily

V devátém kole domácí body uhájily házenkářky Mostu a Zlína, naopak v domácím prostředí na soupeře jen těsně nestačily házenkářky Olomouce, které podlehly Šaľe minimálním jednobrankovým rozdílem.

MOL liga - 9. kolo

DHK ZORA Olomouc – HK Slovan Duslo Šala 28:29 (11:17)

V prvním poločase se ihned hostující družstvo ujalo vedení, které udržovalo po celý poločas. Ve druhé půli začalo domácí družstvo Zory stahovat náskok soupeřů a v 50. minutě stav zápasu vyrovnalo. Zkušený slovenský soupeř ale zvládl lépe konec zápasu a dotáhl vítězství do vítězného konce minimálním rozdílem jediné branky.

Nejvíce branek: Kubáčková 9, Fryčáková T. 3, Hurychová 3 - Bujnochová 7, Klučková 6, Bahýlová 5. Rozhodčí: Bečička, Horák. Sedmimetrové hody: 0/0 - 4/4. Vyloučení: 2:3. Diváci: 230.

Jan Hegar, trenér Zory Olomouc: „Měli jsme problém v první půli odblokovat naše krajní spojky do střelby po připravených akcí. Nebyla tam razance náběhu a odvaha do střelby chodit. S postupem poločasu jsme se dostávali pod tlak a soupeř z toho těžil. V druhé půli jsme změnili obraný systém a dostali se zpět do zápasu. Nesmírně si cením toho, že ze zápasu, který vypadal na ručník, se děvčata dokázala zpátky dostat. Měli jsme i šanci na zisk bodu ale možná i dvou, ale zřejmě to tak dnes osud chtěl a body získal soupeř.“

Michal Lukačin, trenér Dusla Šaľa: „Byl to zápas dvou rozdílných poločasů. Nám vyšel vynikajícně první poločas. Velmi dobře jsme bránili, eliminovali jsme klíčové hráčky soupeře a hlavně za dobrou obranou chytala vynikající Krebs. V druhém poločase soupeř změnil hru a na to jsem upozorňoval děvčata, že se obrana určitě vysune. Problém byl ale v naší obraně. Z každého útoku jsme dostali gól. Chci ale vyzdvihnout bojovnost družstva a hlavně zkušených hráček, které v závěru hry daly důležité góly.“

DHK Baník Most – SHK Veselí nad Moravou 30:24 (12:11)

Dva rozdílné poločasy měli možnost vidět diváci v Mostě. V tom prvním drželo Veselí s mistrovským Baníkem dlouho krok a domácím se nedařilo soupeři odskočit. Důvodem byla celá řada nepřesností na obou stranách, vynikající výkon podávala v brance Veselí Simona Lekešová. Navíc třem hráčkám domácích se nepodařilo proměnit sedmičku. Do druhé poloviny utkání už ale domácí hráčky vstoupily bojovněji, střelecky se začalo dařit Sáře Kovářové a Simoně Szarkové, v brance domácí tým skvěle podržela Dominika Müllnerová. Zpestřením závěru utkání, kdy už bylo o vítězi víceméně rozhodnuto, bylo vyloučení trenéra Ľuboše Hudáka.

Nejvíce branek: Szarková 9, Kovářová 9, Zachová 5/2 – Šustková 7/1, Olšovská 4/2, Novotná 4. Rozhodčí: Šlezingr, Špunar. Sedmimetrové hody 5/2 – 5/3. Vyloučení 2:2 (červená karta trenér hostí). Diváci: 825.

Peter Dávid, trenér DHK Baník Most: „Museli jsme se tentokrát vyrovnat s některými zejména zdravotními nástrahami. Na doporučení lékaře jsme do zápasu nemohli pustit Markétu Jeřábkovou, ani Simona Szarková nebyla před utkáním úplně zdravotně fit. V prvním poločase jsme měli obrovský problém se prosadit přes soupeřovu vynikající brankářku. Bohužel naší největší nemocí v poslední době je koncovka, neproměňujeme šance a nedostaneme se do našeho obvyklého tempa. Sami se pak trápíme, ačkoli si dokážeme dobře vypracovat šance, ať už z prostoru brankoviště nebo ze spojky. Naopak naší velkou výhodou je, že svou hru neustále tlačíme kupředu ve velkém tempu. Momentálně máme i velký problém s proměňováním sedmiček, když naše tři vyhlášené sedmičkářky neuspějí. Na tom určitě budeme muset popracovat.“

Ľuboš Hudák, trenér SHK Veselí nad Moravou: „Druhý poločas jsme se trápili v útoku, naprosto nám nešla střelba, ať už z vyložených šancí nebo ze střední vzdálenosti. Tam se Mostu podařilo odskočit, Müllnerová v brance Mostu podala ve druhém poločase také vynikající výkon, takže nezbývá než poblahopřát soupeři k vítězství.“

HC Zlín – Sokol Písek 28:19 (13:12)

Ve Zlíně sledovali diváci dramatickou přetahovanou s promarněnými střeleckými příležitostmi na obou stranách. Už ve 14. minutě se zranila Kristýna Kubišová a domácí uhájily na konci poločasu jen nejtěsnější možné vedení. Ve druhé půli zamkla Lenka Benedíková branku a vedení domácích narostlo na šest tref 22:16. Písečanky se pak už jen marně vzmáhaly k odporu, vedení domácích se zvedlo až na devět branek konečného výsledku 28:19.

Nejvíce branek: Sobieská 7/4, Očadlíková 6, Mizerová 3, Hubová 3/1, Kolářová 3, Polomíková 3 – Kubišová 3, Michková 3, Novotná 3, Šelaisová 3, Součková 3/1. Rozhodčí: Valášek, Vychodil. Sedmimetrové hody: 6/6 – 1/1. Vyloučení: 2:5. Diváci: 210.

Bánovce n. B. – Iuventa Michalovce 25:36 (15:19)