8.11.2017 otevřeno: 1543 x

Házenkářky Mostu prohrály v Michalovcích, ke šlágru kola odjely bez opor a s trenérem Václavkem

Ve středu večer předehrály své utkání 10. kola házenkářky Mostu na východě Slovenska. Na soupisce se neobjevila ani jedna z tradičních opor jako jsou Szarková, Jeřábková či Müllnerová a do Michalovců neodcestoval ani trenér Peter Dávid. "Záloha" Černých andělů podlehla Michalovcům poměrem 24:31.

MOL liga - 10. kolo

Iuventa Michalovce – DHK Baník Most 31:24 (18:10)

Měl to být dramatický šlágr kola. Most ale čeká o víkendu souboj evropského poháru, a tak šetřil síly svých opor. V Michalovcích proto na palubovku nastoupil mladý tým vedený trenérem Ondřejem Václavkem. Ten udržel krok se soupeřem pouze v úvodní desetiminutovce. Pak si Michalovečanky rychle vypracovaly pěti, posléze až devítibrankový náskok (18:9). Ve druhém poločase pak měly rozhodnuté utkání jen kontrolovat, Mostečanky ale ještě chtěly zápas zdramatizovat, když se dotáhly na rozdíl čtyř tref (27:24 v 58. minutě). Tým Michalovců ale v závěru znovu přiložil pod kotel, vzal si zpět bezpečný náskok a dovedl utkání do vítězného konce poměrem 31:24.

Nejvíce branek: Holešová 8, Kot 4, Kišiková 4, Wollingerová 4/2 – Šípová 10/1, Dvořáková 3, Stříšková 3. Rozhodčí: Brunovský, Čanda. Sedmimetrové hody: 2/2 – 1/1. Vyloučení: 3:3. Diváci: 900.

Ondřej Václavek, trenér DHK Baník Most: "Úvod utkání byl z naší strany až s přiliš velkým respektem až despektem, který se projevil brankovým odskočením silného družstva Michalovců. To využívalo především rychlé útoky. Ve druhém poločase jsme výrazně zlepšili obranu a po ní jsme dokázali střílet jednodušší branky než v první půli. Dokazali jsme se prosadit i rychlým útokem, který do té doby byl jasnou doménou domácích. Disciplinovanou hrou v postupném útoku jsme si dokázali vypracovat střelecké příležitosti, které jsme začali proměňovat a snižovat tak náskok soupeře. V závěru jsme dokazali snížit na 4 brankový rozdíl 23:27. Poté soupeř využil naši riskantní hru k vybudovaní konečného rozdílu, který ho viditelně uklidnil. Hráčky si zaslouži absolutorium za nasazení a předvedený výkon. Střelecky vynikla Šípová a v brance nás několikrát podržela Bezpalcová."

Zdroj komentáře trenéra - facebook DHK Baník Most.