V sokolském derby zvítězily Porubanky, v moravském Veselanky

V úvodním souboji sobotního programu MOl ligy zvítězily házenkářky Poruby nad týmem Písku. Moravské derby ovládly Veselanky.

MOL liga – 10. kolo

Sokol Písek – DHC Sokol Poruba 20:26 (9:12)

V sokolském derby u Otavy začaly lépe hostující hráčky Poruby, které si v polovině první půle vypracovaly už šestibrankový náskok. Domácí házenkářky, které za prvních patnáct minut zápasu vstřelily jen dvě branky a tahaly za kratší konec, se porubskému týmu dostaly na dostřel dvou branek dvě minuty před koncem první půle, ale kvůli hostující brankářce se na menší rozdíl nepřiblížily. Druhý poločas probíhal podobně jako poločas první. Na úvod druhé půle si hostující házenkářky vytvořily sedmibrankový náskok, který držely až do poloviny druhé třicetiminutovky, kdy se domácí hráčky čtyřmi brankami v řadě přiblížily na dostřel třech branek. V klíčových momentech opět rozhodla hostující brankářka, která svůj tým podržela v pravou chvílí. Domácí hráčky už v posledních deseti minutách nenašly síly na zdramatizování zápasu a Poruba tak v Písku zvítězila rozdílem šesti branek.

Nejvíce branek: Königová 6, Boorová 4, Novotná, Součková po 3 – Minarčíková 5, Kostelná 5/2, Rechtorisová 4. Rozhodčí: Králíček, Letev. Sedmimetrové hody: 0/0 – 5/3. Vyloučení: 3:3 (přímá ČK Součková). Diváci: 98.

Vladislav Jordák, trenér Písku: „Jsem často docela naštvaný na náš výkon, ale dneska jsem holkám řekl, že takhle se zápasy mají odehrát. Nasazení všech holek, které byly dneska na hřišti, bylo vidět. Dneska velice dobrý výkon podala Königová, která naskočila do toho rozjetého zápasu a naši hru neskutečně oživila. Já jsem s výsledkem spokojený, protože takhle chceme, aby holky hrály, aby takhle bojovaly.“

Peter Olšavský, trenér Poruby: „Soupeř se dneska převedl velmi dobrou agresivní obranou a konečný výsledek je trochu zkreslující. Byl to vyrovnaný zápas, který rozhodly asi větší brankářské zkušenosti na naší straně. Hráčky jsme upozorňovali na to, co tady můžeme čekat, bohužel v některých momentech, jsme se nedokázali vyvarovat chyb a zbytečně jsme inkasovali. Nedostali jsme moc gólů, jsem rád, že jsme vyhráli i když nám chyběla jedna hráčka z obrany, ale nahradily jí jiné. Mrzí nás, že máme v týmu mladé hračky, kterým jsme chtěli dát příležitost, bohužel k tomu dnes nemohlo dojít.“

SHK Veselí nad Moravou – HC Zlín 32:24 (17:15)

Veselanky vstoupily do derby velmi rázně a hned od úvodních minut si vypracovávaly náskok, který narostl až na šest branek (21. minuta 15:9). Závěr poločasu jim ale nevyšel a Zlín toho využil ke zkorigování skóre. Po změně stran domácímu celku výrazně pomohla excelentním výkonem brankářka Simona Lekešová, která mimo jiného zlikvidovala i 4 z 5 sedmiček Zlína. Veselanky se díky jejím zákrokům zklidnily a v poklidu získaly oba body.

Nejvíce branek: Olšovská 12/4, Šustková 9/2, Slováková 4 – Kříčková 5, Očadlíková 4, Kolářová 4. Sedmimetrové hody: 7/6 - 5/1. Vyloučení: 3:4. Rozhodčí: Pavlát, Točík. Diváci: 360.

Ľuboš Hudák, trenér SHK Veselí nad Moravou: "Začali jsme podle našich představ, ale pak jsme upadli do útlumu. Zlín toho využil a náš náskok stáhl. Brankářka Simona Lekešová nás hodně podržela. Její výkon byl pro konečný výsledek velmi důležitý."

Martin Spuchlák, trenér HC Zlín: "Veselí vyhrálo zaslouženě. Na brankářku Veselí jsme se připravovali celý týden, ale i tak měla úspěšnost kolem 50 %. Věřím, že se zlepšíme, a že se nám uzdraví zraněné hráčky."

DHK Zora Olomouc - Slavia Praha 24:25 (14:14)

Obě družstva vstoupila do utkání s velkým nasazením a
bojovností, která však přesto přinášela chyby na obou stranách. Po remízovém poločase se hostům podařilo ve druhé půli odskočit až na rozdíl čtyř gólů. Tento rozdíl se domácím ke konci
podařilo smazat, jenže další chyby a neproměnění šancí nedali domácím příležitost utkání otočit. Hosté si konec utkání pohlídali.

Nejvice branek: Trumpešová 4, Jansová 4, Fryčáková T. 3, Kubáčková 3, Fryčáková V. 3 - Šetelíková 8, Galušková 7, Novotná 4. Rozhodčí: Fukala,Mohyla. Sedmimetrové hody: 1/4. Vyloučení: 2:2. Diváci: 320

Jan Hegar, trenér Zory Olomouc: „Je to druhý zápas, který jsme prohráli rozdílem jediné branky. Nicmén těžko nam lze vytknout nejakou slabou snahu nebo snad nezájem hrát a vyhrát toto utkání. Myslím si, že zásadním důležitým momentem nebo rozdílem, proč nakonec nemáme body, je, že družstvo Slávie v těch vypracovaných šancích
dokázalo vsítit branku. My jsme ale měli v průběhu
celého zápasu festival neproměněných šancí a s tím
se těžko vyhrává.“

Richard Řezáč, trenér Slavie Praha: "Chtěl bych poděkovat hráčkám, že oproti zápasu s Prešovem dneska k utkání přistoupily o dost lépe i co se týká věci, které jsme si řekli před zápasem. Samozřejmě, nevyšlo to úplně do puntíku ale viděl jsem tam zlepšení. Určitě musím vyzdvihnout i výkon Olomouce, která nás zatlačila v určitých fázích utkání. A měli jsme hodně starostí utkání držet v naší režii. Divákům se to muselo líbit.

HK AS Trenčín – ŠŠK SLŠ Prešov 26:28 (15:14)