12.11.2017 otevřeno: 1212 x

Házenkářky Mostu prohrály v Rusku se Zvezdou Zvenigorod, do odvety půjdou s tříbrankovou ztrátou

Rozdílem tří gólů podlehly házenkářky Mostu soupeřkám ve 3. kole kvalifikace Poháru EHF v ruském Zvenigorodu. Odveta je na programu v neděli 19. listopadu v Mostě.

Pohár EHF – 3. kolo kvalifikace

Zvezda Zvenigorod – DHK Baník Most 31:28 (14:13)

Vyrovnaný souboj odehrály na ruské půdě házenkářky Mostu se soupeřkami z týmu Zvezdy Zvenigorod. Ve vedení se oba týmy střídaly, na konci prvního poločasu držely domácí házenkářky minimální náskok. Ve druhé půli se Mostečanky dlouho držely v dostřelu, ve 45. minutě to ale bylo už o pět branek 23:18. Most korigoval na třígólový rozdíl, dvě minut před koncem zápasu ale byla jejich ztráta opět vysoká, narostla do sedmibrankových rozměrů (31:24)! Závěr ale ovládli Černí andělé, Szarková, Dvořáková a Zachová čtyřmi brankami v rychlém sledu manko zásadně korigovaly a zajistily tak Mostu hratelný stav do nedělní domácí odvety.

Nejvíce branek Zvezdy Zvenigorod: Nikitina 10, Vinyukova 7, Galay 4.
Sestava a branky Mostu: Müllnerová, Bezpalcová – Szarková 9, Jeřábková 5, Kovářová 4, Borovská 3, Chmelařová 3, Zachová 3, Dvořáková, Dvořáková, Eksteinová, Jungová, Maňáková, Šípová.
Rozhodčí: Lindenbaum, Laron (ISR). Sedmimetrové hody: 7/6 – 1/1. Vyloučení: 5:6 (ČK Dvořáková). Diváci: 850.