16.11.2017 otevřeno: 1119 x

Hodonín na domácím hřišti zdolal Trenčín, výhru opět vystřílela Patrnčiaková

Znovu čtrnáct branek nastřílela do sítě soupeře házenkářka Hodonína Annamária Patrnčiaková a zásadně tak přispěla k historicky druhé výhře Jihomoravanek v česko-slovenské soutěži. Dařilo se i dalšímu ze slováckých celků. Před televizními kamerami zdolaly Porubu Veselanky.

MOL liga - 11. kolo

DHC Sokol Poruba - SHK Veselí nad Moravou 18:23 (8:12)

Poruba opět nastoupila bez zraněné reprezentantky Michaely Konečné a na její útočné invenci to bylo znát. V prvních minutách zápasu si obě brankářky, a to jak domácí Mučková, tak hlavně hostující Lekešová, připsaly několik povedených zákroků, ale pak si střelecké slovo vzala Mária Olšavská, která skórovala pětkrát během patnácti minut. A jelikož se Porubankám opět nedařila střelba a gólmanka Veselí nad Moravou pochytala další vyložené šance svěřenkyň Petera Olšavského, dostaly se hostující hráčky až do šestibrankového vedení. V úvodu druhého dějství se obraz hry změnil, házenkářky Poruby začaly být důraznější, v brance se rozchytala Mácalová a výsledkem bylo vyrovnání 13:13 ve 42. minutě. Vzápětí však hostující hráčky opět gólově odskočily a vedení, které získaly, nejenže si udržovaly, ale dokonce po brejcích navyšovaly. Porubanky se sice nevzdaly, nicméně jejich snaha v závěru vyzněla do ztracena.

Nejvíce branek: Polášková 6, Maiwaelderová 3 – Olšavská 12, Šustková 6, Vinklárková 3. Rozhodčí: Bubeníček, Petruška. Sedmimetrové hody: 0/0:6/6. Vyloučení: 3:0. Diváci: 123.

Peter Olšavský, trenér DHC Sokol Poruba: „Zasloužené vítězství soupeře. Předvedli jsme totální impotenci v útoku, když jsme vedli, tak jsme pak dali za dvacet minut dva góly, což nás zlomilo. Také nás však vychytala brankářka soupeře. Ve druhém poločase jsme se dokázali do zápasu vrátit, ale pak naše spojky přestaly být nebezpečné. Těžko se mi ten zápas hodnotí. Beru to i na sebe, možná jsme měli dát do hry mladší hráčky. Musíme se z toho poučit.“

Ľuboš Hudák, trenér SHK Veselí nad Moravou: „Vstoupili jsme do zápasu celkem dobře. Hlavně co se týká útoku, také nás podržela brankářka, dostali jsme se do vedení, což nám dodalo klid. Ve druhém poločase jsem upozorňoval na to, že Poruba musí být aktivnější, že musí dávat góly a půjde více do střelby. Měli jsme tam útlum, ztratili jsme náskok, ale musím hráčkám poděkovat, že se nezlomily a že si ten náskok opět vybudovaly. Zápas to byl víceméně vyrovnaný, pětigólový rozdíl průběhu neodpovídá.“

HK Hodonín – HK AS Trenčín 32:25 (12:16)

Po celý první poločas měly v Hodoníně navrch Slovenky z Trenčína, ve druhém poločase ale bylo všechno jinak. Pořádně se rozstřílela Patrnčiaková, úspěšně jí sekundovala Pospíšilová, a tak Hodoníňanky po poločase 12:16 ve 36. minutě nejen vyrovnaly, ale rovnou otočily vývoj zápasu. Patnáct minut před koncem držely už šestibrankový náskok 23:17 a výraznější korekce tohoto vedení už Trenčíňanky nedosáhly.

Nejvíce branek: Patrnčiaková 14/2, Pospíšilová 6, Višňovská 4, Budayová 4 - Kostelná 7/2, Rajnohová 4, Tokáčová 4. Rozhodčí: Brzósková, Pavelová. Sedmimetrové hody: 2/2 - 3/2. Vyloučení: 2:3. Diváci: 190.