17.11.2017 otevřeno: 899 x

Slávistky zvládly boj o přezimování na medailových pozicích, porazily Šaľu

Poslední podzimní kolo MOL ligy se pomalu uzavírá, zbývá odehrát jen jediné utkání. Medailovou pozici si pro přezimování zajistily Slávistky, zásluhou Zory Olomouc zůstávají bez bodů i přes zimu Bánovce a Písek veze vysokou prohru z Prešova.

MOL liga - 11. kolo

Slavia Praha – Duslo Šaľa 29:22 (11:10)

Šaľanky vykročily do zápasu lépe, minimálně co se týká skóre. Vypracovaly si vedení 5:3, stejně rychle je ale o ně Slavia připravila. Už ve 22. minutě domácí vývoj zápasu otočily (8:5), ovšem korekce ze strany Šaľy jim dovolila držet o poločase jen minimální vedení. Definitivně rozhodly o své výhře domácí až deset minut před koncem, kdy zvedly svůj náskok už na šest tref 23:17, dvě minut před koncem to bylo dokonce o devět. V závěru už Šaľanky stačily jen na korekci stavu na konečných 29:22 pro Slavii.

Nejvíce branek: Galušková 8/2, Šetelíková 8, Jačková 5 - Bujnochová 9/2, Bahýlová 3. Rozhodčí: Frieser, Kavulič. Sedmimetrové hody: 2/2 - 5/2. Vyloučení: 4:3. Diváci: 150.

Eliška Jačková útočí na branku Šaľy. | Foto: Ladislav Nussbauer

ŠŠK SLŠ Prešov – Sokol Písek 31:22 (15:8)

Vysokým devítibrankovým rozdílem podlehly v Prešově hráčky Písku a na dalekou cestu domů se vypravily bez bodů a s pořádnou náloží. Už v první půli na hřišti dominovaly domácí, Písečanky se prosadily až 9. minutě za stavu 6:0 a ztrátu už nedotáhly až do přestávky. I ve druhé půli se lépe vedlo Prešovu. Využíval oslabení píseckého týmu a navyšoval náskok až na deset gólů (20:10). Vysokou ztrátu se už Písku nepodařilo ani výrazněji zkorigovat.

Nejvíce branek: Šutranová 10/5, Libiedieva 7, Bačíková 7 – Boorová 8/3, Konigová 4, Michková 4. Rozhodčí: Gedeon, Palovčák. Sedmimetrové hody: - 3/3. Vyloučení: 3:4. Diváci: 300.

HK Sokol Bánovce n. B. – DHK Zora Olomouc 26:34 (15:18)

Ani v posledním kole podzimní části sezóny házenkářky Bánovců na body nedosáhly. Olomoučanky na hřišti soutěžního nováčka nezaváhaly, hned v úvodních minutách se ujaly vedení a bezpečně ho udržovaly po celý poločas. V tom druhém ho zejména v první půli raketově navyšovaly až do desetibrankových rozměrů 30:20 a závěr utkání si v poklidu pohlídaly.

Nejvíce branek: Matušincová 6/2, Hollá 5, Obstová 4 – Kubáčková 10/2, Fryčáková 6, Salčáková 4. Rozhodčí: Beňo, Bednár. Sedmimetrové hody: 4/4 – 2/2. Vyloučení: 2:3. Diváci: 310.