19.11.2017 otevřeno: 1319 x

Černí andělé uškvařili Zvezdu v mosteckém pekle

Z Ruska si vezly tříbrankovou ztrátu, doma v Mostě ale předvedly úplně jinou jízdu. Zvezdu smetly Mostečanky rozdílem jedenácti branek a Poháru EHF si zahrají i na jaře.

Pohár EHF – 3. kolo kvalifikace

Baník Most - Zvezda Zvenigorod 33:22 (18:13)

Byl to úplně jiný zápas než v Rusku. Domácí fanoušci hnali Mostečanky dopředu a Rusky brzy pochopily, že to na severu Čech budou mít těžké. Tým Mostu zcela ovládl hru, už v poločase vedl pětibrankovým rozdílem a v tom druhém soupeře dorazil. Na hřišti jásal tým nadšený z fantastického výsledku po výhře 33:22.

Nejvíce branek: Szarková 12, Jeřábková 7, Borovská 5 - I. Nikitinová 10, Illarionovová a N. Nikitinová po 3. První zápas: 28:31. Postoupil Most.

Peter Dávid, trenér DHK Baník Most: „Věděli jsme, že musíme šedesát minut šlapat. A soupeře jsme uštvali. Tempem a v soubojích. Herně jsme byli jednoznačně lepší, měli jsme jasný koncept hry. Vstup byl šokující, nebyli jsme v lehké situaci, ale postupně jsme hru ovládli a dominovali jsme. Dostali jsme se mezi elitu. Třeba Metzingen