20.12.2017 otevřeno: 1449 x

Házenkářky Slavie doplnily čtveřici pro Final4 Českého poháru

Baník Most, Sokol Poruba, Slavia Praha a SHK Veselí nad Moravou. To je čtveřice pro Final4 Českého poháru žen, která se o vítězství v této soutěži popere ve dnech 29. a 30. prosince v Jindřichově Hradci.

Čtvrtfinále Českého poháru žen: Sokol Písek – Slavia Praha 17:31 (8:15)

Po dlouhé reprezentační pauze se opět na domácí palubovky vrátily i házenkářky Písku a Slavie Praha. Utkaly se v souboji o poslední čtvrté účastnické místo ve Final4 Českého poháru. Domácí házenkářky nezačaly svůj poslední zápas v roce vůbec dobře, za prvních dvacet minut první půle se dokázaly prosadit pouze třikrát, z toho jednou ze sedmimetrového hodu. Naopak Slavistky v tomto souboji dominovaly od 3. minut utkání, kdy vsítily první branku. Rychle se ujaly vedení 11:3. O osudu utkání bylo tak rozhodnuto hned v prvním poločase, ve kterém hostující hráčky zvítězily 15:8. Na začátku druhé půle Sokolky snížily ztrátu na rozdíl pěti branek, ale Slávistky sérií devíti branek definitivně zničily domácí pokus o jakékoliv drama. Navýšily své vedení na rozdíl čtrnácti branek a utkání stejným rozdílem dovedly do vítězného konce. Staly se tak čtvrtým týmem, který v Jindřichově Hradci společně s Mostem, Porubou a Veselím nad Moravou zabojuje o Český pohár.

Nejvíce branek: Kubišová, Königová, Michková po 5 – Novotná, Tulipánová po 6. Rozhodčí: Macho, Hájek. Sedmimetrové hody: 0/0 – 4/1. Vyloučení: 3 - 4. Diváků: 149.

Final4 Českého poháru žen odstartuje v Jindřichově Hradci v pátek 29. prosince, kdy se Slavistky od 17 hodin utkají s týmem Veselí nad Moravou a ve druhém duely hráčky Baníku Most s výběrem Sokola Poruba.

O vítězkách se pak rozhodne v sobotu 30. prosince, finále je na programu od 15.30 hodin.