29.12.2017 otevřeno: 844 x

Ve finále Vánočního poháru dorostenek se utká Most s Plzní

České složení bude mít finálový souboj o vítěze Vánočního poháru starších dorostenek. V semifinále vyřadily házenkářky Plzně tým Olomouce, Poruba podlehla Mostu o pětadvacet branek 16:41.

Vánoční pohár starších dorostenek

DHC Plzeň – Zora Olomouc (starší dorostenky) 24:18 (12:8)

Prvními finalistkami jsou házenkářky Plzně. V úvodním souboji pohárového víkendu v Jindřichově Hradci porazily tým Olomouce rozdílem šesti branek. Vyrovnaný byl souboj v prvních patnácti minutách, pak třemi brankami v řadě Západočešky Hanačkám odskočily a až do přestávky si udržovaly vedení. Ve druhé půli si dál držely čtyřbrankový odstup od soupeřem, na začátku závěrečné desetiminutovky šňůrou pěti branek navýšily své vedení na devět tref 24:15. Až závěrečná korekce v podání Rožkové a Veselé vedla k úpravě rozdílu na konečných 24:18.

Nejvíce branek: Bušauerová 6/2, Franzová 4, Poslední 3, Kepková 3/1, Sedláková 3 – Rožková 9/5, Krůpová 3, Veselá 2, Protivánková 2. Rozhodčí: Pavlát, Točík. Sedmimetrové hody: 5/3 – 6/5. Vyloučení: 4:4.

Sokol Poruba – Baník Most (starší dorostenky) 16:41 (4:21)

Zcela jednoznačné bylo naproti tomu měření mezi dorostenkami Mostu a Poruby. Severočešky si se soupeřkami z Ostravy poradily naprosto bez zaváhání, o čemž svědčí především výsledek prvního poločasu – prospastných 21:4. Ve druhé půli byly sice Porubanky produktivnější, střelecký zápis Mostu byl ale i tak výrazně bohatší a především v úsedku hry mezi 40. a 51. minutou, který Most vyhrál poměrem 10:1, Andělé zpečetili svou vysokou výhru a postup do finále Vánočního poháru.

Nejvíce branek: Hrbková 7/1, Rubínová 6, Stříšková 5 – Novobilská 3/2, Šmídáková 3. Rozhodčí: Bečička, Horák. Sedmimetrové hody: 4/3 – 3/3. Vyloučení: 6:2. Diváci: 98.

Finále Vánočního poháru tak bude mít čistě české obsazení. O vítězství a prémii 15 000 se utkají hráčky Mostu a DHC Plzeň v sobotu 30. prosince od 11.30, o třetí místo se poměří Olomouc s Porubou od 9.30.

15.30 ženy finále

Všechna utkání se hrají na vítězství, při nerozhodném výsledku bude vítěz určen střelbou sedmimetrových hodů.

Vítěz ČP žen obdrží prémii ve výši 50 000 korun a pohár za vítězství, poražený finalista obdrží prémii 25 000 korun a vítěz zápasu o 3. místo prémii 10 000 korun.
Vítězné družstvo dorostenek bude odměněno částkou 15 000 korun, tým na 2. místě částkou 10 000 korun a tým na 3. místě částkou 5 000 korun. Všechna dorostenecká družstva získají pamětní poháry.