29.12.2017 otevřeno: 2907 x

Poruba titul neobhájí. Ve finále Českého poháru proti sobě nastoupí házenkářky Baníku Most a Slavie Praha

Házenkářky Mostu navázaly na své mladší kolegyně a v semifinále Českého poháru žen porazily výběr Poruby pětibrankovým rozdílem. Tým Poruby, loňský vítěz Českého poháru, tak na obhajobu nedosáhne a v sobotu se utká o třetí místo s týmem SHK Veselí nad Moravou, který podlehl Slavii Praha. Finále sledujte v přímém přenosu na TVcom.cz

Semifinále Českého poháru žen

SHK Veselí n. M. – Slavia Praha 25:30 (14:16)

O vítězství v Českém poháru letos zabojují házenkářky Slavie Praha. V prvním semifinálovém souboji vyřadily tým Veselí nad Moravou po pětibrankové výhře. V prvním poločase se oba týmy sice prostřídaly ve vedení, v závěru první půle se ale ustálilo na straně Pražanek, které tuto výhodu dokázaly přenést i do druhé poloviny zápasu. V jejím úvodu navýšily své vedení na pět branek a tento odstup si už udržely až do konce utkání. Nic na tom nezměnilo ani jedenáct branek z ruky kanonýrky Olšovské.

Nejvíce branek: Olšovská 11/5, Novotná 3, Vinklárková 3, Šustková 3, Soldánová 3 – Galušková 9/5, Šetelíková 5, Novotná 5. Rozhodčí: Pavlát, Točík. Sedmimetrové hody: 5/5 – 6/5. Vyloučení: 4:4. Diváci: 154.

DHK Baník Most – DHC Sokol Poruba 31:26 (19:12)

Házenkářky Mostu dokázaly napodobit své mladší kolegyně a v souboji proti Porubě rovněž vybojovaly jasné vítězství a postup, byť na hřišti nebyly tak drasticky dominantní jako mostecký dorostenecký výběr. Vstup do zápasu byl v podání Andělů impozantní. V 8. minutě vedli 7:0 a první gól Poruby proměňovala právě až po osmi minutách hry Konečná. Most si i potom udržoval výrazný náskok, při chuti byly hlavně reprezentační střelkyně Jeřábková se Szarkovou, dvě minuty před přestávkou to bylo dokonce o deset (18:8) a až korekce dvou gólů z ruky Minarčíkové vedla alespoň ke kosmetické úpravě poločasového skóre. I ve druhé půli si ale Mostečanky udržovaly devíti až desetibrankové vedení, nápravu sjednaly porubské střelkyně až v samotném závěru. V posledních sedmi minutách utkání pěti brankami v řadě manko stáhly na pět branek (30:25), větší drama ale Mostečanky nedovolily a slavily jasnou výhru.

Nejvíce branek: Jeřábková 9, Szarková 8/1, Kovářová 6 – Polášková 5/1, Rechtorisová 5, Minarčíková 4, Revajová 4. Rozhodčí: Bečička, Horák. Sedmimetrové hody: 2/1 – 2/1. Vyloučení: 5:5. Diváci: 410.

Ve finále Českého poháru žen se tak utkají týmy Baníku Most a Slavie Praha, o třetí příčku zabojují celky Sokola Poruba a SHK Veselí nad Moravou. Finále je na programu v sobotu 30. prosince od 15:30 a bude vysíláno na www.tvcom.cz.

15.30 ženy finále - DHK Baník Most - Slavia Praha

Všechna utkání se hrají na vítězství, při nerozhodném výsledku bude vítěz určen střelbou sedmimetrových hodů.

Vítěz ČP žen obdrží prémii ve výši 50 000 korun a pohár za vítězství, poražený finalista obdrží prémii 25 000 korun a vítěz zápasu o 3. místo prémii 10 000 korun.
Vítězné družstvo dorostenek bude odměněno částkou 15 000 korun, tým na 2. místě částkou 10 000 korun a tým na 3. místě částkou 5 000 korun. Všechna dorostenecká družstva získají pamětní poháry.