30.12.2017 otevřeno: 804 x

Třetí místo Vánočního poháru patří Olomoučankám

Pořádně vyrovnaný byl souboj mezi házenkářkami Zory Olomouc a Sokola Poruba, které bojovaly o třetí místo Vánočního poháru starších dorostenek při Final4 Českého poháru v Jindřichově Hradci. A o branku šťastnější byly nakonec házenkářky Olomouce, které domů vezou trofej za třetí místo a finanční prémii.

Vánoční pohár starších dorostenek

O třetí místo: DHK Zora Olomouc – DHC Sokol Poruba (starší dorostenky) 15:14 (6:9)

Bylo to jako na houpačce. V prvním poločase měly navrch Porubanky a před přestávkou držely tříbrankové vedení. Ve druhém poločase to bylo ale všechno jinak. Už ve 41. minutě Glogarová vyrovnávala na 10:10 a ve 48. minutě držely dvoubrankový náskok 13:11. Pět minut před koncem Porubanky ještě vyrovnaly na 13:13, na sedmičkové prodloužení to vypadalo i dvě minuty před koncem za stavu 14:14. Rozhodující branku proměnila Glogarová a zajistila tak Olomouci vítězství.

Nejvíce branek: Gazdíková 3, Pšenicová 3/3, Glocarová 3 – Šmídáková 2/1, Dybalová 2, Kortusová 2, Noworytová 2, Mihačová 2. Rozhodčí: Pavlát, Točík. Sedmimetrové hody: 6/3 – 1/1. Vyloučení: 2:3. Diváci: 76.