30.12.2017 otevřeno: 1582 x

Mostecké dorostenky rozstřílely Plzeň a slaví vítězství ve Vánočním poháru

Stejně jako včera v souboji s Porubou i v sobotu ve finále byly mostecké dorostenky naprosto suverénní a po výhře 35:11 slaví výhru ve Vánočním poháru.

Vánoční pohár starších dorostenek

Finále: DHC Plzeň – DHK Baník Most 11:35 (5:19)

To byla zase jízda. Už v 15. minutě vedly Mostečanky nad finálovým soupeřem z Plzně poměrem 9:1, o poločase to bylo už 19:5! A ve druhé půli pokračovaly v nastoleném tempu – ve 43. minutě vedly už o dvacet 27:7. Plzeňanky se statečně snažily vzdorovat, mašina Černých andělů ale byla roztočená do příliš vysokých otáček, a tak jednoznačné utkání skončilo vítězstvím Most poměrem 35:11.

Nejvíce branek: Bušauerová 3/1, Lasková 2, Franková 2, Poslední 2 – Šípová 7/2, Stříšková 6, Ulbertová 5/1. Rozhodčí: Bečička, Horák. Sedmimetrové hody: 3/1 – 5/5. Vyloučení: 5:1. Diváci: 290.

Peter Sabadka, trenér DHK Baník Most: „Naplnili jsme roli favorita, myslím si, dost dominantním projevem. Dali jsme prostor všem našim děvčatům a já je chci pochválit za to, jak přistoupily k celému turnaji. Věřím, že si to užily.“