30.12.2017 otevřeno: 1043 x

Třetí místo v Českém poháru žen vybojovaly veselské Panenky

Házenkářky Veselí nad Moravou zvítězily v Českém poháru v utkání o třetí místo nad týmem Sokola Poruba poměrem 26:21. Finále DHK Baník Most – Slavia Praha sledujte živě s komentářem na tvcom.cz.

Final4 Českého poháru žen – o 3. místo

DHC Sokol Poruba – SHK Veselí nad Moravou 21:26 (13:16)

Zápas začaly lépe Porubanky, které se do 13. minuty držely v minimálním vedení. Na začátku druhé čtvrtiny zápasu ale Lukšíková s Novotnou zařídily Veselankám obrat a v 18. minutě už držely Panenky tříbrankový náskok 10:7. Vedení si pak udržely veselské házenkářky až do konce utkání. Nejprve se sice Poruba držela v tříbrankovém dostřelu, úsek hry mezi 40. a 53. minutou ovládly ale Panenky poměrem 6:1 a navýšily svůj náskok na osm gólů. V poklidu pak dovedly utkání do vítězného konce.

Nejvíce branek: Šustková 6/1, Olšovská 5/1, Novotná 4, Soldánová 4 – Rechtorisová 8, Desortová 3, Minarčíková 3. Rozhodčí: Bečička, Horák. Sedmimetrové hody: 3/2 – 1/1. Vyloučení: 2:2. Diváci: 420.